×
مجموعه آموزش‌ PHP | آموزش برنامه نویسی پی اچ پی | مقدماتی تا پیشرفته

مجموعه آموزش‌ PHP | آموزش برنامه نویسی پی اچ پی | مقدماتی تا پیشرفته

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۷۳ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۳ عنوان آموزشی
1

آموزش برنامه نویسی پی اچ پی PHP

زبان برنامه نویسی PHP یکی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور است که کاربرد اصلی آن، در پیاده سازی وب سایت های دینامیکی (پویا) است. بازنویسی هسته PHP و ایجاد موتور پردازشی زند (Zend Engine) تحول بزرگی را در مسیر و تاریخچه زبان برنامه نویسی PHP ایجاد کرد، و در طی ۱۰ سال، این زبان برنامه نویسی، به مهم ترین ابزار برای پیاده سازی پروژه های وب دینامیکی تبدیل شد. هدف این فرادرس آموزش تمامی نکات و مهارت های عملی لازم برای ورود به دنیای جذاب برنامه نویسی و پیاده سازی دینامیکی وب است.

مدرس: دکتر سید مصطفی کلامی هریس مدت زمان آموزش: ۲۹ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش پروژه محور طراحی وب سایت با پی اچ پی PHP و MySQL

در این فرادرس، یک پروژه طراحی وب سایت با نام بانک اطلاعاتی اینترنتی اشعار تعریف شده و به صورت قدم به قدم اقدام به ساخت آن شده است. این وب سایت حاوی شعرهایی است که عموم مردم آن را ارسال کرده اند و پس از تایید توسط ویرایشگرهای محتوا، در وب سایت درج شده اند. تمام کدهای این وب سایت به وسیله افزونه شی گرای PDO در PHP که سریع تر و امن تر از سایر روش های اتصال قدیمی است، نوشته شده است. توسط این وب سایت فرضی، مخاطبین آموزش با مواردی از قبیل: اسکریپت های کنترل کننده و الگوها، Session ها، ساختار بانک اطلاعاتی رابطه ای و MySQL، اعطای نقش های مختلف به کاربران عضو سایت و مباحث به روز دیگری از طراحی وب سایت آشنا می شوند.

مدرس: محمود خاوریان مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش پروژه ‌محور پی اچ پی PHP - ساخت ربات و تبدیل آن به شخص واقعی

بدیهی است که با گسترش و افزایش وب سایت ها در زمینه های مختلف، رقابت بر سر قرار گرفتن در صفحات اول موتورهای جستجو نیز افزایش می یابد و همچنین هزینه های زیادی را نیز برای تولید محتوا و نشر آن ها در وب متحمل می سازد که با یادگیری این آموزش می توان از تجسس در دیگر وب سایت ها بهره برده و از آن ها برای ساخت صفحات مختلف وب سایت خود استفاده کرد. در این فرادرس یاد می گیرید که با استفاده از PHP، سایت های دیگر را آنالیز کرده و از معلومات آن ها در گسترش وب سایت خود استفاده نمایید. هدف از برگزاری این آموزش، استفاده از PHP برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز از سایت های دیگر است که می تواند بسیاری از نیازهای وب سایت خود در کمترین زمان ممکن برآورده سازد.

مدرس: امیرحسین قادری فرزانه مدت زمان آموزش: ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش مقدماتی ساخت ربات تلگرام با PHP

در دنیای امروز، استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان، به بخشی جدا نشدنی از زندگی افراد زیادی تبدیل شده است. در این بین، پیام رسان تلگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین پیام رسان ها شناخته می شود که در کشور ما نیز استفاده زیادی دارد. یکی از قابلیت های جالبی که تلگرام در اختیار کاربرانش قرار داده، ساخت ربات است. ما در این فرادرس قصد داریم با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP یک ربات ساده را پیاده سازی کنیم.

مدرس: محمد جباری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش REST API در لاراول Laravel با بسته Passport

لاراول (Laravel) یکی از محبوب ترین فریم ورک های پی اچ پی است و یک فریم ورک مبتنی بر MVC است که دارای جامعه برنامه نویسان زیادی در جهان است و استفاده فراوانی در توسعه سیستم های تحت وب با استفاده از پی اچ پی دارد. از آنجایی که بسیاری از سیستم ها نیاز به RESTful API دارند، ایجاد API برای سیستم هایی که با استفاده از لاراول گسترش می یابند بسیار مهم و حائز اهمیت است. در این فرادرس ابتدا یک سیستم را که قبلا با استفاده از لاراول توسعه و ایجاد شده است را معرفی می کنیم و سپس با شناخت و بررسی مفاهیم مرتبط با ایجاد RESTful API برای سیستم مذکور مفاهیم بیان شده را پیاده سازی می کنیم.

مدرس: مهران شمالی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش فریم ورک PHP کدایگنایتر CodeIgniter

PHP یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب محسوب می شود. با توجه به اهمیت سرعت اتمام پروژه و خروجی آن برنامه نویسان تصمیم گرفتند که تحت یک چارچوب فریمورک (Framework)، قوانین یکسانی را برای تمام اعضای یک تیم در کد نویسی تهیه کنند، که منجر به تولید چارچوب های گوناگون شد. یکی از این چارچوب ها و قوانین CodeIgniter نام دارد، که مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت. در این فرادرس هدف نحوه ایجاد سریع و اصولی وب سایت بر اساس کار گروهی و مدل MVC است.

مدرس: مهدی عاشوری مدت زمان آموزش: ۷ ساعت
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش کار با ایجکس AJAX در پی اچ پی PHP و MySQL

واژه AJAX مخفف Asynchronous JavaScript And XML که شامل مجموعه ای از تکنولوژی ها و استاندارد ها است و به برنامه نویس کمک می کند تا بدون نیاز به بارگذاری مجدد کل صفحه، قسمت مورد نظر خود را مجدد بارگذاری کند. به طور مثال در یک وبلاگ، در هنگام تغییر ورود به صفحه دوم، بدون بارگذاری مجدد کل صفحه، مطالب صفحه دوم، جایگزین مطالب صفحه اول می شوند. به منظور انجام عملیات AJAX روش های مختلفی وجود دارد که محبوب ترین این روش ها، استفاده از متد AJAX در کتابخانه jQuery است که در این آموزش، ما به بررسی چگونگی انجام عملیات AJAX از طریق کتابخانه jQuery خواهیم پرداخت.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش پروژه محور پی اچ پی PHP - ساخت موتور جستجو برای وب سایت

در این فرادرس به ساخت یک جستجوگر کاربردی برای وب سایت خواهم پرداخت. در ابتدا به وسیله HTML و CSS رابط کاربری جستجوگر را طراحی و در ادامه یک سری اطلاعات آزمایشی را برای جستجو کردن در MySQL ذخیره کرده و در نهایت توسط PHP مرحله به مرحله، موتور جستجوگر را کدنویسی خواهیم کرد. هدف از این فرادرس این است تا مخاطب با زیر و بم ساخت یک جستجوگر مناسب آشنا شود و بتواند از آن در نرم افزار یا وب سایت خود استفاده کند و حتی در صورت نیاز آن را مطابق سلیقه و نیازش سفارشی کند. لازم به ذکر است این موتور بر پایه زبان PHP نوشته شده است، اما به راحتی می توانید با تبدیل کدها به زبان مورد نظر از آن در هر زبانی که دوست داشتید استفاده کنید.

مدرس: سعید ابراهیم پور مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با فریم ورک کدیگنایتر CodeIgniter

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضرورت و سهولت استفاده از اینترنت برای برآوردن نیازهای متنوع، از جمله خرید از این طریق، استفاده از فروشگاه های اینترنتی در حال تبدیل شدن به یک امر عادی و روزمره است. در این میان، برنامه نویسان وب نیاز به درک ساختار و طریقه برنامه نویسی این فروشگاه ها را در خود احساس می کنند. در این آموزش، شما با اصول اولیه یک فروشگاه اینترنتی آشنا می شوید. در این آموزش سعی شده با نگاهی پروژه محور به فریم ورک CodeIgniter، نه تنها ابزار برنامه نویسی این فریم ورک را به درستی استفاده کنیم بلکه یک فروشگاه اینترنتی را به صورت ساده ولی جامع، طراحی و برنامه نویسی نماییم.

مدرس: امید نجفی پور مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش API نویسی برای فریم ورک Symfony در PHP

مخاطب پس از یادگیری این آموزش با برخی از اصولی‌ترین امكانات Symfony آشنا می‌شود و توانایی لازم برای نوشتن API و به کارگیری امکانات اصلی Symfony در پروژه Multi Page Application را هم کسب می‌کند. علاوه بر آموختن امکانات Symfony مخاطب با اصول نوشتن Rest API از قبیل استفاده صحیح از HTTP methodها و Status Codeها آشنا می‌شود و در درس آخر با آموخته‌های خود نحوه نوشتن اصولی یک API با Symfony را فرا می‌گیرد.

مدرس: محمدمهدی طهرانی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش پروژه محور لاراول Laravel - ساخت فروشگاه اینترنتی | مقدماتی

برای ایجاد کسب و کار در دنیای دیجیتال نیازمند ایجاد وب‌سایت در سطح اینترنت هستیم. اگر خواستید سایت خود را راه‌اندازی کنید، یکی از بهترین فریم‌ورک‌های رو به رشد دنیا که از امنیت بالایی برخوردار است لاراول (Laravel) است. در این فرادرس ما به شما یاد می‌دهیم چگونه کدنویسی کنید و چطور هر چه در ذهن دارید را در کدهای خود اعمال و قدرتمندترین Backend را راه‌اندازی کنید. جدا از بحث کسب و کار با یادگیری این آموزش شما می‌توانید وارد بازار کار شده و پروژه‌های مختلفی را در زمینه لاراول انجام دهید.

مدرس: توحید داننده مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش عبارات منظم در پی اچ پی PHP

در این فرادرس این مبحث در قالب زبان PHP آموزش داده می‌شود ولی اکثر مباحث گفته شده در این آموزش برای کار با عبارات منظم در سایر زبان‌های برنامه‌نویسی و دیگر مکان‌های استفاده‌کننده از این مبحث یکسان است و تنها تفاوتی جزئی وجود دارد. این بدین معنی است که شما با یادگیری عبارات منظم در PHP پایه اصلی این مبحث را یاد می‌گیرید و به عنوان مثال در صورتی که قصد استفاده از آن در زبانی مثل JavaScript را داشته باشید، اکثر مطالبی که در این آموزش می‌بینید در آنجا نیز صدق می‌کند. با یادگیری عبارات منظم شما یک مبحث مهم در برنامه‌نویسی را یاد می‌گیرید که باعث پیشرفت شما در این حوزه و حرکت به سوی حرفه‌ای شدن است.

مدرس: سید مجتبی حیات الغیب مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش پروژه محور Twig - موتور طراحی قالب در PHP

وقتی صحبت از موتورهای قالب می‌شود، در نظر بسیاری از افراد PHP خود یک موتور قالب است، اما حتی اگر این زبان محبوب برنامه‌نویسی در سمت سرویس‌دهنده، زندگی خود را به عنوان یک زبان برای طراحی قالب‌ها آغاز کرده باشد، در سال‌های اخیر تحول چندانی در خصوصیت‌هایی که برای طراحی قالب لازم هستند، پیدا نکرده است. از این رو، در سال‌های اخیر بسیاری از برنامه‌نویس‌ها ترجیح می‌دهند از موتورهای قالب توسعه‌یافته مانند: Twig در طراحی‌های خود استفاده نمایند. در این فرادرس سعی داریم روش نصب و استفاده از یک موتور قالب (Template Engine) را آموزش دهیم که این آموزش با مقدماتی در مورد زبان PHP آغاز شده و با مثالی ساده پایان می‌یابد.

مدرس: فرهاد پوررضا مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید