مجموعه آموزش های برنامه نویسی PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی سرور و ابزاری قدرتمند برای ایجاد صفحات چویا و تعاملی وب به شمار می رود . پی اچ پی با عملکرد مناسب خود جایگزین ASP مایکروسافت شده است. قبل از اینکه صفحه، درخواست کاربر را بفرستد سرور وب، PHP را برای تفسیر و انجام عملیات مورد درخواست فراخوان می کند. در این فرادرس ها هدف آموزش کامل مباحث به صورت تصویری با استفاده از مدرسین متخصص در این زمینه می باشد .

۶,۱۴۵ دانشجو ثبت نام کننده
۱۰٫۶ میلیون دقیقه یادگیری و مطالعه توسط دانشجویان
۳,۴۴۴ دقیقه مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۱۰ عنوان آموزشی تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۱
آموزش برنامه نویسی PHP

آموزش برنامه نویسی PHP

مدرس: دکتر سیدمصطفی کلامی هریس

زبان برنامه نویسی PHP یکی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور است که کاربرد اصلی آن، در پیاده سازی وب سایت های دینامیکی (پویا) است. بازنویسی هسته PHP و ایجاد موتور پردازشی زند (Zend Engine) تحول بزرگی را در مسیر و تاریخچه زبان برنامه نویسی PHP ایجاد کرد، و در طی ۱۰ سال، این زبان برنامه نویسی، به مهم ترین ابزار برای پیاده سازی پروژه های وب دینامیکی تبدیل شد. هدف این فرادرس آموزش تمامی نکات و مهارت های عملی لازم برای ورود به دنیای جذاب برنامه نویسی و پیاده سازی دینامیکی وب است.

یادگیری را شروع کنید ...

۲
آموزش فریمورک لاراول PHP Laravel برای ساخت فروشگاه اینترنتی

آموزش فریمورک لاراول PHP Laravel برای ساخت فروشگاه اینترنتی

مدرس: مهندس مهدی نوری

امروزه در دنیای وب ایران هم استفاده از این فریمورک در حال گسترش است. نکته ای که باعث ایجاد برتری فریم ورک Laravel بر دیگر فریمورک های می شود منظم بودن و سادگی کار با این فریمورک است. در این دوره آموزشی سعی می شود یک سایت فروشگاهی بر بستر فریمورک Laravel پیاده سازی شود تا آموزش به طور کامل و کاربردی باشد.

یادگیری را شروع کنید ...

۳
آموزش REST API در Laravel (لاراول) با بسته Passport

آموزش REST API در Laravel (لاراول) با بسته Passport

مدرس: مهران شمالی

لاراول (Laravel) یکی از محبوب ترین فریم ورک های پی اچ پی است و یک فریم ورک مبتنی بر MVC است که دارای جامعه برنامه نویسان زیادی در جهان است و استفاده فراوانی در توسعه سیستم های تحت وب با استفاده از پی اچ پی دارد. از آنجایی که بسیاری از سیستم ها نیاز به RESTful API دارند، ایجاد API برای سیستم هایی که با استفاده از لاراول گسترش می یابند بسیار مهم و حائز اهمیت است. در این فرادرس ابتدا یک سیستم را که قبلا با استفاده از لاراول توسعه و ایجاد شده است را معرفی می کنیم و سپس با شناخت و بررسی مفاهیم مرتبط با ایجاد RESTful API برای سیستم مذکور مفاهیم بیان شده را پیاده سازی می کنیم.

یادگیری را شروع کنید ...

۴
آموزش فریمورک PHP کدایگنایتر (CodeIgniter)

آموزش فریمورک PHP کدایگنایتر (CodeIgniter)

مدرس: مهندس مهدی عاشوری

 php یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب محسوب می شود. با توجه به اهمیت سرعت اتمام پروژه و خروجی آن برنامه نویسان تصمیم گرفتند که تحت یک چارچوب فریمورک (Framework)، قوانین یکسانی را برای تمام اعضای یک تیم در کد نویسی تهیه کنند، که منجر به تولید چارچوب های گوناگون شد. یکی از این چارچوب ها و قوانین CodeIgniter نام دارد، که مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت. در این فرادرس هدف نحوه ایجاد سریع و اصولی وب سایت بر اساس کار گروهی و مدل MVC است.

یادگیری را شروع کنید ...

۵
آموزش ساخت نرم افزار فروشگاه اینترنتی با فریمورک CodeIgniter

آموزش ساخت نرم افزار فروشگاه اینترنتی با فریمورک CodeIgniter

مدرس: مهندس امید نجفی پور

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضرورت و سهولت استفاده از اینترنت برای برآوردن نیازهای متنوع از جمله خرید از این طریق، استفاده از فروشگاه های اینترنتی در حال تبدیل شدن به یک امر عادی و روزمره است. در این میان، برنامه نویسان وب نیاز به درک ساختار و طریقه برنامه نویسی این فروشگاه ها را در خود احساس می کنند. در این آموزش، شما با اصول اولیه یک فروشگاه اینترنتی آشنا می شوید. در این مجموعه سعی شده با نگاهی پروژه محور به فریمورک کدایگنایتر نه تنها از ابزار برنامه نویسی این فریمورک به درستی استفاده کنیم بلکه یک فروشگاه اینترنتی را به صورت ساده ولی جامع، طراحی و برنامه نویسی نماییم.

یادگیری را شروع کنید ...

۶
آموزش ساخت سایت خبری با فریمورک سیمفونی (PHP Symfony)

آموزش ساخت سایت خبری با فریمورک سیمفونی (PHP Symfony) - پیش ثبت نام

مدرس: گروه مدرسین فرادرس

فریمورک سیمفونی یک فریمورک قدرتمند در حوزه PHP محسوب می شود. این فریمورک به حدی بزرگ است که فریمورک های محبوب و قدرتمندی از جمله فریمورک Laravel که یک فریمورک شناخته شده و قدرتمند در حوزه PHP است در برخی از بخش ها از هسته و امکانات سیمفونی استفاده می کند. همچنین فریمورک Zend که توسط شرکت توسعه دهنده PHP یعنی شرکت Zend توسعه یافته است از هسته doctrine فریمورک سیمفونی استفاده می کند. این فریمورک کارنامه درخشانی در چند سال اخیر کسب کرده است که وب سایت های بزرگی از جمله Yahoo، Drupal ،Piwik، OroCRM، phpBB با این فریمورک پیاده سازی شده اند. با این اندک توضیحاتی که درباره این فریمورک بیان کردیم می توان به کسانی که قصد شروع و یادگیری فریمورک های PHP را دارند، پیشنهاد فریمورک سیفونی را داد، زیرا فریمورک سیمفونی بهترین گزینه برای شروع است .

یادگیری را شروع کنید ...

۷
آموزش پروژه محور PHP

آموزش پروژه محور PHP - پیش ثبت نام

مدرس: گروه مدرسین فرادرس

بسیارند افرادی که علی‌رغم دانستن زبان‌های طراحی و توسعه وب، نمی‌دانند، که چگونه می‌توانند از داشته‌های خود برای پیاده کردن ایده‌های‌شان یا به سرانجام رساندن آن‌ها بر پایه این زبان‌ها استفاده کنند. نمی‌دانند باید برای ساخت یک اپلیکشین تحت وب یا وب‌سایت از کجا شروع کنند و چه مراحلی را طی کنند. در واقع آنچه را که به شکل تئوری فراگرفته‌اند، را نمی‌توانند در عمل پیاده کنند.

یادگیری را شروع کنید ...

۸
آموزش برنامه نویسی شی گرا در PHP

آموزش برنامه نویسی شی گرا در PHP - پیش ثبت نام

مدرس: مهندس سید رضا هاشمیان

در این آموزش، ما ابتدا مفاهیم مقدماتی برنامه نویسی شی گرا را بررسی کرده و سپس به پیاده سازی این مفاهیم به زبان PHP خواهیم پرداخت و در پایان، به منظور جمع بندی و تکمیل مفاهیم، یک پروژه تحت وب با محتوای دفترچه تلفن، پیاده سازی خواهیم کرد.

یادگیری را شروع کنید ...

۹
آموزش ساخت موتور جستجو برای وب سایت با استفاده از PHP

آموزش ساخت موتور جستجو برای وب سایت با استفاده از PHP - پیش ثبت نام

مدرس: گروه مدرسین فرادرس

موتور جستجو از قسمت های مهم هر وب سایت به شمار می رود. از موتورهای جستجوگر عمومی مثل: گوگل یا بینگ، وقتی کاربر برای جستجوی محتوا وارد وبگاه می شود به دنبال جستجوگر وبگاه می گردد، کاربرها به خوبی تفاوت یک جستجوگر پر قدرت با یک جستجوگر ضعیف و بی مصرف را متوجه می شوند و در درجه اول، هدف هر کاربر سرعت دسترسی به محتوا می باشد.

یادگیری را شروع کنید ...

۱۰
آموزش فریم ورک لاراول (Laravel FrameWork)

آموزش فریم ورک لاراول (Laravel FrameWork) - پیش ثبت نام

مدرس: گروه مدرسین فرادرس

لاراول در اصل یک چارچوب متن باز PHP است که در تاریخ ۹ ژوئن ۲۰۱۱ توسط آقای تیلور طراحی و منتشر شد که این فریمورک به مرور تکمیل شد و جز محبوب ترین فریمورک های توسعه php شد که این فریمورک بر اساس معماری MVC طراحی شده است و تحت لیسانس MIT است این فریمورک با بکارکیری موتور قالب Blade توسعه و نوشتن کدهای PHP را ساده تر کرده است و با استفاده از Composer توانست که مدیریت بسته ها را راحتتر کرده و همچنین سرعت توسعه و کارایی را افزایش دهد و امنیت وب سایت طراحی شده را با مکانیزم های به کاربرده در فریمورک افزایش دهد. لاراول در چندین ورژن ارائه شد که در هر ورژن بهبودهایی در نسخه جدید ایجاد شد و آخرین نسخه ی این فریمورک، لاراول ۵٫۲ می باشد.

یادگیری را شروع کنید ...

به همراه دهها آموزش دیگر مرتبط با مجموعه آموزش های برنامه نویسی PHP

برای مشاهده آموزش های مرتبط دیگر، در میان بیش از ۸ هزار ساعت آموزش منتشر شده در فرادرس، جستجو کنید ...


فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران