×
مجموعه آموزش مهندسی نفت (Petroleum Engineering)

مجموعه آموزش مهندسی نفت (Petroleum Engineering)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۲۳۳ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۴۸ عنوان آموزشی
1

آموزش آشنایی با شیرهای اطمینان

در سال های اخیر با رشد صنعت بومی در داخل کشور، نیاز به ارائه آموزش های تخصصی در زمینه تجهیزات گوناگون به کار رفته در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی بیش از پیش احساس می شود. شیرهای اطمینان نیز از این مساله مستثنی نبوده و با ورود دانش روز به داخل کشور و تولید این تجهیزات توسط صنعتگران ایرانی، آشنایی و آموزش تخصصی شیرهای اطمینان می تواند راهگشای بسیاری از کارشناسان و مهندسین فعال در بخش های مختلف، شامل: طراحی و مهندسی، تست و بازرسی، تعمیر و نگهداری، تدارکات و تامین کالا و دانشجویان علاقه مند به فعالیت در زمینه های فوق باشد.

مدرس: آرین اسبقی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش آشنایی با فرایند تولید مایعات گازی در پالایشگاه گاز

گاز طبیعی در جهان به عنوان یک انرژی پاک مورد استفاده قرار می گیرد. با کشف مخازن جدید منابع گاز طبیعی در نقاط مختلف جهان، این صنعت روز به روز در حال توسعه و گسترش است. همزمان با تصفیه گاز طبیعی در پالایشگاه، مقدار زیادی مایع های گازی تولید می گردد که از منابع اولیه بنزین محسوب می شود. فرایند تولید مایع های گازی از گاز طبیعی در پالایشگاه ها، یکی از فنی ترین و پیچیده ترین فرایندهای تولید است. با انجام این فرایند، مایع های گازی از گاز طبیعی تفکیک می گردد و به عنوان ماده اولیه تولید بنزین با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. در این آموزش، فرایند تولید و تفکیک مایع های گازی با ۴ روش مختلف توضیح داده می شود و همچنین فرایند تقطیر و مشکلات فرایندی در برج تقطیر مورد بررسی قرار می گیرد.

مدرس: احمد علی نژاد طیّبی مدت زمان آموزش: ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش تجهیزات فرایندی ۳ - شیرهای صنعتی

نفت و گاز و پتروشیمی جز بزرگ ترین صنایع کشور هستند. به همین دلیل، شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تاثیرگذار است. شیرها از جمله تجهیزات بسیار پرکاربرد در این صنایع هستند و انواع مختلفی دارند. شیرها تجهیزاتی هستند که به وسیله آن ها جریان و فشار در فرایند، کنترل می شود. در این آموزش به بررسی انواع شیرهای صنعتی، کاربرد آن ها و نحوه انتخاب و اندازه گیری آن ها می پردازیم.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش نرم افزار MBAL برای مدل سازی دینامیکی مخزن

در این فرادرس تلاش شده است تا مهم ترین ابزارهای نرم افزار MBAL آموزش داده شوند. نرم افزار MBAL از مجموعه IPM با هدف تهیه مدل دینامیکی از مخزن و پیش بینی عملکرد مخزن توسط شرکت Petroleum Expert ارائه شده است. این نرم افزار با توجه به ظاهر ساده و سرعت بالای محاسبات توانسته از دیگر نرم افزارهای مهندسی مخزن پیشی بگیرد. از آنجایی که شبیه سازی و پیش بینی مخزن از مهم ترین فرایندهایی است که توسط کارشناس مخزن انجام می گیرد و به خاطر پیچیدگی و طولانی بودن محاسبات مربوط استفاده از نرم افزارهای مرتبط امری ضروری به نظر می رسد، مجموعه IPM با ارائه نرم افزارهای مختلف توانسته همه محاسبات مربوط به مهندسی نفت را انجام دهد. از مهم ترین ویژگی نرم افزارهای این مجموعه می توان به سادگی کار با آن ها اشاره کرد که باعث افزایش محبوبیت این مجموعه در صنعت نفت شده است.

مدرس: شایان تیموری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش تجهیزات فرایندی ۱ - پمپ ها Pumps

نفت، گاز و پتروشیمی جز بزرگ ترین صنایع کشور هستند که شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به این دلیل که بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تاثیرگذار است.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش تجهیزات فرایندی ۷ - برج تقطیر و جداکننده ها

نفت و گاز و پتروشیمی جز بزرگ ترین صنایع کشور هستند و شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تاثیرگذار است. یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی که در صنایع نفت و گاز، به خصوص در پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد برج های تقطیر است. بخش مهمی از جداسازی و تولید مواد اولیه و مورد نیاز سایر واحدها و همچنین خوراک پتروشیمی، در واحد تقطیر تولید می شود. در این آموزش به بررسی انواع این دستگاه ها می پردازیم.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش ژئولاگ Geolog برای تفسیر نمودارهای پتروفیزیکی - مقدماتی

برای توسعه موثر مخازن، باید یک توصیف جامعی از مخزن موجود باشد تا بتوان ذخیره هیدروکربوری زیرزمینی را درست تخمین زد. از این رو، باید پارامترهای مخزن را به درستی تفسیر کرد که برای این کار، استفاده از نرم افزار ژئولاگ توصیه می شود. این نرم افزار یک راهی نسبتا دقیق و سریع برای تفسیر پارامترهای مورد نیاز همچون: تخلخل، اشباع و… فراهم می آورد. در این آموزش سعی شده است تا تمامی تصحیحات و ملزوماتی که باید بر روی نمودارهای گرفته شده از چاه انجام شود تا برای تفسیر بهتر آماده شوند، توضیح داده شود و در نهایت با بهره گیری از ماژول تفسیری که در نرم افزار تعبیه شده، یک خروجی تفسیری از پارامترهای مذکور گرفته شود.

مدرس: سارا شیرافکن مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش تجهیزات فرایندی ۲ - کمپرسورها Compressor

نفت و گاز و پتروشیمی جزء بزرگ ترین صنایع کشور هستند و شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تأثیر گذار است. کمپرسورها از جمله تجهیزات بسیار پرکاربرد در این صنایع هستند و انواع مختلفی دارند که در این آموزش به بررسی آن ها پرداخته می شود.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی با پتروسیم Petro-SIM - امکانات عمومی

نرم افزار Petro-SIM محصولی است که برای طراحی و شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی نظیر: صنایع بالادستی، صنایع میان ‌دستی و صنایع پایین ‌دستی به کار می رود. هرچند که می توان از آن برای سایر فرایندها نیز کمک گرفت، اما ویژگی و وجه تمایز اصلی آن، مجموعه های کاملی است که در این نرم افزار برای شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی مانند: آلکیلاسیون (Alkylation)، ریفورمینگ (Reforming)، ویسبریکینگ و… تعبیه شده است. در این آموزش با شبیه سازی فرایندها به خصوص فرایندهای پالایشگاهی، با تمرکز بر امکانات عمومی Petro-SIM با این نرم افزار آشنا می شویم. در این فرادرس متناسب با هر فرایند مهم و پدیده های مهندسی شیمی، مثال های کاربردی و متنوعی نیز حل شده است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش تجهیزات فرایندی ۹ - مبدل های حرارتی

یکی از پر کاربردترین تجهیزات گرمایی که در صنایع مختلف شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد مبدل های حرارتی بوده که برای افزایش یا کاهش دمای سیال فرایندی و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی، مورد استفاده قرار می گیرند. نظر به اینکه میزان انرژی مصرفی یک واحد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، عملکرد و طراحی این مبدل ها برای بهینه سازی مصرف انرژی، مورد توجه واقع می گردد. در این فرادرس ابتدا انواع مبدل های حرارتی، اجزا و نحوه عملکرد آن ها، مورد بررسی قرار می گیرد و سرانجام به محاسبات و طراحی انواع مبدل ها، پرداخته می شود.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی با اسپن هایسیس Aspen HYSYS

پالایشگاه ها از صنایع بسیار مهم به شمار می روند که وظیفه پالایش نفت خام و تبدیل آن به فرآورده های ارزشمند را به عهده دارند. نرم افزار Aspen HYSYS، قابلیت ها و ماژول های قدرتمندی برای شبیه سازی تجهیزات مختلف پالایشگاهی دارد که به وسیله آن می توان به شبیه سازی واحدهای مختلف یک پالایشگاه پرداخت. این فرادرس مخاطبان را با واحدهای پالایشگاهی آشنا ساخته و با نرم افزار اسپن هایسیس به شبیه سازی آن ها می پردازد.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش مکانیک سیالات دوفازی

مکانیک سیالات دوفازی، عنوان درسی است که سعی دارد اصلی ترین و پرکاربردترین مفاهیم جریان دوفازی (جریان مایع و گاز) را که متداول ترین نوع جریان در خط لوله انتقال است، به دانشجویان مهندسی شیمی و نفت بیاموزد. هدف از این درس، رسیدن به شناخت کافی و احاطه کامل به ویژگی های مهم سیالات در جریان دوفازی است. پس از حصول شناخت، مدل های کاربردی برای مدل سازی و پیش بینی رفتار سیال هنگام انتقال در مسیر جریان معرفی و نقاط ضعف و قوت مدل ها بررسی می شود. پس از گذراندن این درس، دانشجو قادر خواهد بود با در نظر گرفتن امکانات و تجهیزات، هزینه های ناشی از انتقال سیال را تخمین زده و تا حدودی جریان سیال را بهینه کند.

مدرس: مجید فلاحی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش تجهیزات فرایندی ۵ - جوش آورنده یا بویلر

نفت و گاز و پتروشیمی جزء بزرگ‌ ترین صنایع کشور هستند. به همین دلیل، شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تاثیرگذار است. بویلرها از جمله تجهیزات مهم در این صنایع هستند و انواع مختلفی دارند. بویلرها تجهیزاتی هستند که به وسیله آن ها آب به بخار داغ، تبدیل شده و بخار مورد نیاز دیگر واحدهای فرایندی به وسیله این دستگاه‌ ها تامین می‌ شود. در این آموزش به بررسی انواع بویلرها، کاربرد و عملکردها می‌ پردازیم.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش استاندارد ASME Section 8 برای طراحی و ساخت مخازن تحت فشار

استاندارد کاربردی ASME Section 8، قوانین و مقررات لازم برای طراحی و ساخت کلیه مخازن تحت فشار را بیان می کند. مخازن تحت فشار ظروفی هستند که برای نگهداری سیالات با فشاری بیش از فشار اتمسفر استفاده می شوند. کاربرد گسترده این مخازن در شاخه نفت و پتروشیمی و همچنین صنایع دیگر چون نیروگاه ها، باعث شده است تا طیف وسیعی از فارغ التحصیلان رشته های مختلف از جمله: مهندسی مکانیک، مواد و متالورژی (Metallurgy)، مهندسی جوش و نیز کلیه افراد شاغل در این صنایع، با این نوع مخازن سر و کار داشته باشند. این فرادرس به گونه ای تهیه شده است که فراگیران با اصول طراحی مخازن تحت فشار، روش ساخت (جوشکاری) و مواد به کار رفته در ساخت این مخازن، به طور کامل آشنا شوند.

مدرس: مهدی نجفی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش تجهیزات فرایندی ۶ - اجکتور Ejector

نفت و گاز و پتروشیمی، جزء بزرگ‌ ترین صنایع کشور هستند و شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تاثیرگذار است. یکی از موارد مهم خلا و ایجاد آن است که کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره، تحقیقات عملی و همچنین واحدهای صنعتی، مانند: تقطیر، تبرید و تبخیر دارد. یکی از تجهیزاتی که برای خلاء سازی، مورد استفاده قرار می‌ گیرد، اجکتورها (Ejector) هستند و می‌ توانند جریان گاز، مایع و یا جامد، مانند: پودر، گرانول و لجن را انتقال دهد. در این آموزش به بررسی این دستگاه می‌ پردازیم.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش تجهیزات فرایندی ۴ - برج های خنک کننده

نفت و گاز و پتروشیمی جزء بزرگ ترین صنایع کشور هستند و شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تأثیرگذار است. برج های خنک کننده از جمله تجهیزات بسیار پرکاربرد در این صنایع هستند که برای خارج کردن گرمای ایجاد شده در تجهیزات موجود در سیستم استفاده می شوند. شناخت، نحوه عملکرد و طراحی آنها برای استفاده بهینه از انرژی حائز اهمیت است.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش چاه آزمایی Well Test

درس چاه آزمایی به عنوان کلید مخازن هیدروکربوری برای دستیابی به اطلاعات حیاتی مهندسی مخازن به شمار می رود، لذا فهم صحیح و یادگیری مفاهیم و مدل سازی و کاربرد درست معادلات، جز جدایی ناپذیر دانش نفتی به شمار می رود. از این رو در این فرادرس سعی کرده ایم اکثر مسائل و مفاهیم مربوط به درس چاه آزمایی به صورت کاملا تحلیلی و قابل فهم در اختیار دانشجویان قرار گیرد. با توجه به اهمیت بالای این درس چه در کنکور کارشناسی و چه در محل کار جهت تحلیل نمودارهای چاه آزمایی، سعی شده است در درس های مختلف به تشریح مسائل چاه آزمایی پرداخته شود.

مدرس: شاهین رمشی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش نرم افزار Aspen Pinch برای بهینه سازی مصرف انرژی در فرایندهای شیمیایی

نرم افزار Aspen Pinch ابزاری است که به مهندسین طراح، جهت بهینه سازی موازنه ارزش کل و انرژی، جهت کاهش هزینه ها کمک می کند. همچنین این نرم افزار برای حداقل کردن هزینه های طراحی در واحدهای شیمیایی، پالایشگاه ها و نیروگاه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به وسیله این نرم افزار می توانید هزینه های انرژی را با کاهش انرژی و نیازمندی های تجهیزات ذخیره کنید. امروزه با توجه به کاهش روزافزون انرژی و گران بودن تجهیزات فرایند در پالایشگاه ها و نیروگاه ها، تکنولوژی پینچ ابزاری راه گشا برای بهینه سازی واحدهای صنعتی است.

مدرس: سید حسن طباطبایی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش مبانی فرایندهای صنعت نفت و گاز

عمده هدف این آموزش، تمرکز بر مفاهیم اصلی دروس مهندسی نفت، از بالادستی تا پایین دستی صنعت نفت و گاز است. از آنجایی که امروزه در مصاحبه های تخصصی برای یافتن شغل جدید، دانستن کلیات یک رشته امری مهم و ضروری به شمار می رود، درس مبانی فرایندهای صنعت نفت و گاز بیش از پیش می تواند در این راستا رهگشا باشد. بنابراین انتظار می رود مخاطب پس از این آموزش بتواند خلاصه مفاهیم ارائه شده در مهندسی نفت را به آسانی بفهمد و آن را تشریح کند.

مدرس: شاهین رمشی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش آشنایی با روانکارها و روغن های صنعتی

علم روانکاری و روانکارها یکی از مهم ترین و پرکاربردترین علوم در سطح جهان است چرا که انسان ها همواره و همه روزه به این علم و کاربردهای آن وابسته هستند. این علم در حال حاضر به صورت جامع و در قالب دروس دانشگاهی وجود ندارد و لذا ضرورت پرداختن به آن و تشریح کاربردهای بسیار زیاد آن، حائز اهمیت فراوان است. در این فرادرس، ضمن تشریح علم روانکاری و معرفی انواع روانکارها، روانکارهای مایع که بخش عمده این صنعت را تشکیل می دهند معرفی و فرایندهای تولید آن ها هم نیز، شرح داده خواهد شد.

مدرس: دکتر وحید گرشاسبی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش آشنایی با واژگان و اصطلاحات پالایشگاهی و انرژی

آشنایی با واژگان و اصطلاحات تخصصی در هر زمینه ای، باعث بالا رفتن آمادگی متخصصین همان رشته و یا هر فرد عادی دیگری می شود. در این فرادرس به معرفی اصطلاحات انرژی، انرژی هسته ای، محیط زیست، نفت و گاز، سازمان ها و نهاد های بین المللی انرژی پرداخته می شود و هدف از آن بالا بودن مهارت افراد، هنگام ورود به صنعت و قبولی در مصاحبه های استخدامی است.

مدرس: وحید امیرگونه زاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش تجهیزات فرایندی ۸ - کوره Furnaces

نفت و گاز و پتروشیمی جزو بزرگ ترین صنایع کشور هستند. به همین دلیل، شناخت و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در این صنایع، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا بر روی کل فرایند، محصولات و اقتصاد تاثیرگذار است. کوره ها یکی از مهم ترین تجهیزات پالایشگاهی به حساب می آیند و از آن ها به عنوان قلب پالایشگاه یاد می شود، بنابراین شناخت از نحوه عملکرد آن ها بسیار مهم است. در این فرادرس با تاریخچه، انواع و اجزای کوره ها و محاسبه و طراحی آن ها آشنا می شویم.

مدرس: آرش عباسی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش مقدماتی غشا Membrane و فرایندهای جداسازی غشایی

جداسازی، از مهم ترین بخش های فرایندهای شیمیایی است که تاثیر بسزایی در کیفیت محصولات شیمیایی و نیز هزینه نهایی آن ها دارد. از جمله صنایعی که نیازمند جداسازی است، صنایع نفت و گاز هستند. گاز طبیعی دارای ترکیبات مختلفی اعم از: متان، هیدروژن و چندین گاز دیگر است. در حالت ایده آل، این گاز تشکیل شده از متان با خلوص بالا است که این مهم تنها با جداسازی اجزای مختلف حاصل می گردد. امروزه جداسازی توسط غشاها روشی مرسوم است، زیرا استفاده از این جداسازها محصولاتی با کیفیت بسیار بالاتر و هزینه نسبتا کمتری را نتیجه می دهد که در صنعت، بسیار حائز اهمیت است. در این فرادرس ما قصد داریم تا آشنایی مقدماتی برای علاقه مندان به صنایع جداسازی، حاصل گردد.

مدرس: محمد صادق نبوی مدت زمان آموزش: ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش پالایشگاه گاز – مفاهیم، مبانی و مقدمات

گاز طبیعی یک انرژی پاک جهانی است و صنعت گاز یک صنعت استراتژیک. کشور ایران به دلیل داشتن مخازن متعدد زیرزمینی انباشته از گاز طبیعی، رتبه اول جهانی را در این صنعت به خود اختصاص داده است. لذا با توجه به رشد روز افزون صنعت نفت و گاز در دنیا و علاقه فارغ التحصیلان رشته های مختلف فنی مهندسی در فعالیت در این صنعت استراتژیک، کسب اطلاعات و آشنایی کامل با این صنعت، مورد نیاز است. شناخت کلی از گاز طبیعی و ترکیبات همراه، اطلاعات تجهیزات سرچاهی (مراکز تفکیک)، شناخت کلی از فرایندهای اصلی واحدهای درون پالایشگاهی.

مدرس: احمد علی نژاد طیّبی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش فلر Flare و طراحی آن

در صنعت از فلرها به عنوان ابزاری جهت سوزاندن گازها و محصولات جانبی استفاده می شود. اصولا اولین هدف در طراحی این سیستم، استفاده از آن به عنوان یک وسیله ایمنی برای محافظت افراد و دستگاه ها در مقابل ازدیاد فشار است و همچنین جهت سوزاندن گازهای آزاد شده و مواد بی مصرف نیز مورد بهره برداری قرار می گیرند. علاوه بر آن که روش طراحی صحیح آن بسیار اهمیت دارد، این فرایند همواره از نقطه نظرات محیط زیستی، ایمنی، سلامت و اقتصادی با چالش های بسیاری مواجه بوده است. انواع مختلف کتب و مقالات فارسی و انگلیسی در تهیه این آموزش مورد استفاده قرار گرفته اند و مطالب در بخش های مختلف به نحوی چیدمان شده است که دانشجویان و پژوهشگران محترم در هر سطحی، بنا بر نوع نیاز و سطح اطلاعات خود به راحتی به مطالب مورد نیاز دسترسی داشته باشند.

مدرس: مهدی شریفی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش مقدماتی شبیه سازی مخازن نفتی با CMG Computer Modelling Group

برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه و زمان و به دست آوردن بهترین نتیجه پیش از اقدام عملی، شبیه سازی مخازن، لازم و ضروری است. هدف از این فرادرس، آشنایی اولیه با قسمت های مختلف نرم افزار شبیه ساز CMG و یادگیری شبیه سازی فرایندهای ابتدایی و آمادگی برای شبیه سازی فرایندهای پیچیده تر مانند: تزریق فوم، تزریق سورفکتانت (Surfactant)، تزریق پلیمر، فرایندهای حرارتی و … است.

مدرس: دکتر علیرضا فتح اللهی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش فرایند گاز ۱

همواره منابع نفتی و گازی، جز سرمایه های مهم یک کشور محسوب می شوند. این منابع برای رسیدن به مرحله مصرف، نیازمند تغییراتی به وسیله نیروهای انسانی، دستگاه ها و محاسبات و … هستند. در درس فرایند گاز به معرفی منابع گازی و راه های استفاده از آن و به طور کلی مسائلی از جمله: محاسبات تبخیر ناگهانی که به محاسبات فلش معروف هستند، می پردازیم.

مدرس: وحید امیرگونه زاده مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش ابعاد فنی بالادستی صنعت نفت و گاز

با توجه به گستردگی مباحث مربوط به مهندسی نفت و لزوم یادگیری ابعاد مختلف این رشته برای رشته های مرتبط غیر فنی، نظیر حقوق نفت و گاز، فقدان یک آموزش که تمامی مباحث فنی را به زبانی ساده پوشش دهد، کاملا مشهود است. بر کسی پوشیده نیست که با توجه به ماهیت فنی صنعت نفت، تنها راه ارتباط برقرار کردن رشته های غیر فنی با این صنعت، فهم و درک مطالب فنی می باشد، بنابراین تسلط بر مبانی و کلیات در صنعت نفت، شرط لازم برای موفقیت در رشته های مرتبط، نظیر حقوق نفت و گاز می باشد، لذا ما در این فرادرس می خواهیم با بهره گیری از بهترین تکنیک های موثر یادگیری و حذف روش های طولانی سنتی، به آموزش مباحث ابعاد بالادستی صنعت نفت و گاز بپردازیم.

مدرس: فاطمه خندان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش نرم افزار PVTi برای مدل سازی خواص سیالات مخازن نفتی

یکی از مراحلی که پیش از شبیه سازی مخازن نفتی باید طی شود، آماده کردن اطلاعات لازم برای وارد کردن به نرم افزار شبیه ساز است. از مهم ترین اطلاعاتی که پیش از شبیه سازی باید آماده شود، اطلاعات مربوط به خواص سیالات مخزن است. نرم افزار PVTi به عنوان یک پیش پردازشگر، وظیفه آماده سازی این اطلاعات را بر عهده دارد. اهمیت مدل سازی صحیح خواص سیالات مخزنی به دلیل تاثیر مستقیمی که بر شبیه سازی مخازن و میزان بازیافت نفت دارد برای هر کسی که حتی اندکی با شبیه سازی، آشنایی داشته باشد کاملا قابل درک است. در این فرادرس، علاوه بر یادگیری نحوه کار با نرم افزار PVTi، با مفاهیم خواص سیال و اصول به کار رفته در محاسبات انجام شده توسط این نرم افزار نیز آشنا خواهید شد.

مدرس: رسول امیری کله جوبی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش شبیه سازی فرایندهای شیمیایی و پالایشگاهی با نرم افزار ProMax

نرم افزار شبیه سازی ProMax در حال حاضر یکی از قوی ترین نرم افزارهای موجود برای شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی و شیمیایی به شمار می آید. از قابلیت های ویژه این نرم افزار می توان به بانک غنی مواد آن و بسته های ترمودینامیکی آن، مدل های آماده برای حل راکتورها و برج های پیچیده که برای فرایندهای شیرین سازی و بازیافت گوگرد به طور ویژه طراحی شده، اشاره کرد. نرم افزار ProMax دارای ویژگی منحصر به فردی در زمینه معادلات ترمودینامیکی ویژه فرایندهای شیرین سازی و پالایشگاهی است. امکانات ویژه این نرم افزار برای فرایندهای شیرین سازی گاز، آن را متمایز و منحصر به فرد کرده است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش مبانی مهندسی مخازن ۲

هدف اصلی این فرادرس، دستیابی به مهارت ارزیابی و محاسبات سریع مخزن و همچنین پیش بینی عملکرد آن است. در این آموزش در کنار روش اصلی که شبیه سازی است، شیوه های دیگری جهت پیش بینی دو پارامتر اصلی مخزن یعنی دبی و فشار، معرفی می گردد. از دیگر اهداف این درس می توان به بررسی فرایندهای مخزن، تمرکز بر شناخت آبده و همچنین شناسایی مکانیزم های تولید در مخزن اشاره نمود که دانش کافی و لازم موارد ذکر شده را در اختیار مخاطب قرار می دهد.

مدرس: یوسف حق شناس مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش مهندسی مخازن ۲ - مرور و حل تست کنکور ارشد و دکتری

در این آموزش در ابتدای هر درس با یک طبقه بندی و چارچوب مشخص با استفاده از تمام کتب مرجع و جزوات اساتید دانشگاه های معتبر کشور، روابط و مفاهیم را ارائه می کنیم و سپس سوالات کنکور کارشناسی ارشد و دکترای ۸ سال اخیر را با یک ایده جدید از لحاظ مفهومی و موضوعی، خیلی دقیق و موشکافانه تیپ بندی می کنیم که باعث می شود روابط و مفاهیم این درس خیلی منظم تر و تاثیرگذارتر در ذهن داوطلبین کنکور تثبیت و طبقه بندی شود و با روند سوالات مهم و پرتکرار بیشتر آشنا شوند و در نهایت به حل تشریحی سوالات می پردازیم. همچنین به بررسی نکات ویژه ای که تاکنون در آزمون کارشناسی ارشد و دکترای مورد بررسی قرار نگرفته است و احتمال سوال از آن ها وجود دارد، پرداخته خواهد شد به طوری که داوطلبین عزیز برای درس مهندسی مخازن ۲ به هیچ منبع دیگری نیاز نخواهند داشت.

مدرس: امیرحسین خلج مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش مهندسی مخازن ۱ - مرور و حل تست کنکور ارشد و دکتری

در این آموزش سعی شده است که در ابتدای هر درس با یک طبقه بندی و چارچوب مشخص با استفاده از تمام کتب مرجع و جزوات اساتید دانشگاه های معتبر کشور، روابط و مفاهیم را ارائه نموده و سپس سوالات کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ۸ سال اخیر را با یک ایده جدید از لحاظ مفهومی و موضوعی خیلی دقیق و موشکافانه تیپ بندی کنیم که باعث می شود روابط و مفاهیم این درس خیلی منظم تر و تاثیرگذارتر در ذهن داوطلبین کنکور تثبیت و طبقه بندی شود و با روند سوالات مهم و پرتکرار بیشتر آشنا شوند. در پایان آموزش به بررسی نکات ویژه ای (چندین سطح بالاتر از سطح مطالب کنکور) که تاکنون در آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری مورد بررسی قرار نگرفته است و احتمال سوال از آن ها وجود دارد، پرداخته می شود، به طوری که داوطلبین برای درس مهندسی مخازن ۱ به هیچ منبع دیگری نیاز نخواهند داشت.

مدرس: امیرحسین خلج مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش خواص سنگ های مخازن نفت و گاز

خواص سنگ‌ های مخزن یکی از دروس مهندسی نفت است که پایه فهم سایر دروس تخصصی در مهندسی نفت به شمار می‌ رود. در این فرادرس سعی شده است تا مفاهیم کاربردی خواص سنگ‌ های مخزن از سطح مبتدی تا پیشرفته به‌ صورت قابل‌ فهم ارائه شود و عمده هدف این آموزش تمرکز بر مفاهیم است تا به‌ واسطه آن دانشجویان و سایر متخصصین صنعت نفت با درکی عمیق از این موضوعات بتوانند پدیده‌ های مورد اهمیت از لحاظ مهندسی نفت را به‌ خوبی درک کنند و از آنجایی‌ که امروزه در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری تمرکز سؤالات بیشتر بر مفاهیم است تا مسأله، سعی شده است تا مفاهیم اصلی و مهم خواص سنگ‌ های مخزن به‌ خوبی و کامل پوشش داده شود.

مدرس: شاهین رمشی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش مدل سازی و کدنویسی جریان سیال در محیط متخلخل با متلب MATLAB

در زمینه های مختلفی از علوم مهندسی مانند: مهندسی نفت، مهندسی راکتور، مهندسی عمران و… نیاز به مدل سازی حرکت سیال در محیط متخلخل هستیم. هدف از این نوع مدل سازی، پیدا کردن بهترین سناریوهای تزریق و تولید می باشد تا از آن در شرایط عملیاتی استفاده کنیم. یکی از مهمترین قسمت های حرکت سیال در محیط متخلخل، جریان چندفازی سیال در محیط متخلخل می باشد که بسیاری مسائل مهندسی با این موضوع سروکار دارد. در این فرادرس، نحوه مدل سازی حرکت سیالات در محیط متخلخل و به دست آوردن پارامترهای مربوط به آن ها آموزش داده می شود.

مدرس: محمود عبدی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش هیدرودینامیک

در این درس برای به دست آوردن تغییرهای ویژگی‌های سیال در یک قلمرو، رابطه‌های مختلف به فرم دیفرانسیلی (Differential) توسعه داده می‌شوند و از طرفی باید رابطه‌های دیفرانسیلی حاصل شده برای نقطه به نقطه قلمروی سیال صادق باشند. با توجه به گستردگی و اهمیت درس هیدرودینامیک، مهندسان علوم مختلف مرتبط با مهندسی آب شامل: عمران گرایش‌های مهندسی آب و سازه‌های هیدرولیکی، مهندسی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی و برخی رشته‌های دیگر مانند: مهندسی مکانیک، مهندسی کشاورزی، مهندسی شیمی، مهندسی مواد، مهندسی نفت می‌توانند از آموزش‌های این فرادرس استفاده کنند.

مدرس: دکتر مجید احسانی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی با پتروسیم Petro-SIM - امکانات تخصصی

نرم‌افزار Petro-SIM محصولی است که برای طراحی و شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی (صنایع بالادستی، میان‌دستی و پایین‌‌دستی)، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آموزش با شبیه‌سازی فرایندها و به خصوص فرایندهای پالایشگاهی، با Petro-SIM آشنا می‌شویم. در این آموزش متناسب با هر فرایند مهم و پدیده‌های مهندسی شیمی‌‌، مثال‌های کاربردی و متنوعی حل شده است. هدف از این آموزش، آشنایی با شبیه‌سازی فرایندها با نرم‌افزار Petro-SIM با تمرکز بر امکانات اختصاصی آن است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش طراحی و بهینه سازی فرایندها در مهندسی شیمی – بخش اول

از کاربردی‌ترین موضوعات مهندسی شیمی، طراحی فرایندها و یکپارچه‌سازی آن‌ها است. این موضوع توسط دروس مختلفی در گرایش طراحی فرایندها و برخی گرایش‌های دیگر در دانشگاه ارائه می‌شود. مباحث این آموزش شامل: مقدمات طراحی فرایندها، آشنایی با محاسبات اقتصادی فرایندها، بهینه‌سازی، یکپارچه‌سازی فرایندها، انتخاب صحیح تجهیزات، کنترل فرایندها، طراحی ایمن، طراحی سازگار با محیط زیست و… است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
39

آموزش ژئولاگ Geolog برای تفسیر نمودارهای پتروفیزیکی - تکمیلی

در این فرادرس، مباحث پیشرفته‌تری از نرم‌‌‌افزار ژئولاگ (Geolog) تدریس می‌شود، این مباحث عبارتند از: تفسیر پتروفیزیکی (Petrophysics) از روش آماری مولتی‌مین (Multimin) که روشی نوین و پیشتاز در ارزیابی پارامترهای مخزنی به حساب می‌آید و تعیین رخساره‌های الکتریکی و تخمین پارامترهای پتروفیزیکی از طریق روش‌های منطق فازی. بهره‌گیری از این آموزش دانشجویان را قادر می‌سازد تا به صورت پیشرفته‌تر، مخازن را مورد مطالعه قرار دهند. یادگیری این نرم‌افزار و آشنایی با روند آن به تمامی مهندسین نفت و زمین‌شناسان نفت توصیه می‌شود.

مدرس: سارا شیرافکن مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
40

آموزش مقاومت مصالح ۱ و ۲ - مرور و حل مساله

همان‌گونه که مبحث استاتیک اصلی‌ترین پیش‌نیاز برای مطالعه مبحث مقاومت مصالح است، مبحث مقاومت مصالح نیز پیش‌نیاز مطالعه مباحث کاربردی‌تر، مانند: طراحی اجزای ماشین و مکانیک مواد مرکب و حتی مباحث پیشرفته‌تر همچون: مکانیک محیط‌های پیوسته، تئوری الاستیسیسته، تئوری پلاستیسیته، تئوری صفحه و پوسته، مکانیک شکست، تحلیل تجربی تنش، مکانیک ضربه، روش‌های انرژی و… محسوب می‌شود. به طور عمومی مقاومت مصالح در سطح کارشناسی در دو قسمت مقاومت مصالح مقدماتی (مقاومت مصالح ۱ و ۲) و مقاومت مصالح پیشرفته (مقاومت مصالح ۳) تدریس می‌شود. آنچه که در این آموزش به آن پرداخته می‌شود، آموزش حل تمرین مباحث مقاومت مصالح ۱ و ۲ است. روند کار به این صورت است که ابتدا برای هر درس یک یادآوری مختصر از روابط و فرمول‌های مهم به جهت کاربرد در حل مسائل گنجانده شده است. در گام‌های بعدی، مسائل آموزشی، تکمیلی و نمونه تستی متعددی جهت تثبیت آموزش و تسلط هرچه بیشتر ارائه می‌گردد.

مدرس: رحیم شوقی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
41

آموزش مدل تعادل عمومی پویای تصادفی DSGE و مدل سازی آن با متلب MATLAB

برای نگارش هر متن علمی بی‌شک نیاز به اثبات یافته‌های علمی خود داریم، برای اینکه بتوان این اثبات را به نحو احسن انجام داد، نیاز است تا مدل‌سازی دقیقی در پژوهش‌های خود انجام دهیم، مدل‌های تعادل عمومی پویای تصادفی می‌توانند این امر را به نحو احسن انجام دهند. در صورت استفاده صحیح، این مدل‌ها اعتبار بالایی را به پژوهش ما خواهند بخشید. برای فراگیری این مبحث ابتدا باید مباحث مرتبط با این مدل‌سازی در بحث اقتصاد کلان و همچنین انواع این مدل‌ها را آموخت و سپس با فراگیری نحوه مدل‌سازی و کدنویسی در افزونه Dynare در نرم‌افزار MATLAB‎ بر دانسته‌های خود جامعه عمل پوشاند. همچنین باید ابتدا مدل‌های ساده را با جزئیات فرا گرفت و سپس با اتکا به خلاقیت فردی، متغیرهای جدید مرتبط با موضوع مدل‌سازی شده را به مدل اضافه کرد.

مدرس: محمدرضا آریافر مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
42

آموزش طراحی سیستم های حفاظت کاتدی

در این فرادرس ابتدا مسیر انجام طراحی یک سیستم حفاظت کاتدی که در آموزش حفاظت کاتدی و آندی (+) در مورد آن توضیح داده شد، این بار با جزئیات بیشتر و با نگرش کاربردی‌تر آموزش و روابط ریاضی، فرمول‌ها و همچنین استانداردها، منابع و مراجع مورد استناد در صنعت و نحوه استفاده از این فرمول‌ها و روابط ریاضی شرح داده می‌شود و در درس پایانی، چهار نمونه مساله طراحی حفاظت کاتدی برای یک شبکه لوله دفنی، یک خط لوله انتقال، یک مخزن ذخیره روزمینی و یک سازه دریایی ارائه می‌گردد.

مدرس: رضا لباف مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
43

آموزش آشنایی با انرژی پایدار

همه ما به انرژی نیاز داریم. انرژی خود زندگی و منبع پیشرفت و ترقی بشر است. وظیفه ما است که امروزه دست به دست هم داده و استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر را گسترش داده تا به توسعه پایدار زمین کمک کنیم. اهمیت و جذابیت انرژی پایدار در این است که هیچ آسیبی به محیط‌ زیست وارد نکرده و به طور گسترده و بدون هزینه در دسترس است. در این آموزش منابع انرژی و سیستم‌های تبدیل انرژی مورد بررسی قرار می‌گیرند. به کمک مفهوم زنجیره تبدیل انرژی که ابزاری ساده اما قدرتمند برای تجزیه و تحلیل هر فرایند مصرف انرژی است پیامدهای هر فناوری انرژی را بررسی کرده و مشخص می‌سازیم چرا برخی از راه‌حل‌های پیشنهادی نسبت به راه‌حل‌های دیگر پایدارتر هستند. همچنین چگونگی قطع پیوند بین مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای را نیز مورد مطالعه قرار می‌دهیم.

مدرس: سهراب نیک آذر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
44

آموزش مهندسی مخازن نفت و گاز ۱

در این فرادرس تلاش شده ‌است تا با طرح نکات اصلی و بنیادین مهندسی مخزن و همچنین بررسی دقیق معادلات ریاضی جریان، فهم عمیق مطالب حاصل گردد. در این آموزش ابتدا مقدمات مهندسی مخزن بیان شده و در ادامه، تمرکز مباحث بر حالت‌های مختلف معادلات جریان در محیط‌های متخلخل است و در پایان نیز مطالب مربوط به جریان غیر امتزاجی ارائه می‌شود. همچنین در این فرادرس به مباحث مقدماتی زمینه‌های مرتبط با مهندسی مخازن، مانند: مدل‌سازی و شبیه‌سازی جریان نیز اشاره می‌شود. انتظار می‌رود که با فراگیری مطالب ذکر شده، در انتهای آموزش مسیر یادگیری و درک درس‌های مرتبط هموار گردد.

مدرس: مجید فلاحی مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
45

آموزش بازارهای بین المللی و قیمت گذاری نفت و گاز

تحلیل بازارهای جهانی و پیش بینی قیمت های جهانی نفت و تحلیل دلایل نوسانات آن معمولا کار دشواری است این دشواری به این دلیل است که عوامل متعدد و متنوعی بر بازار و قیمت های جهانی نفت تاثیر می گذارد. در این فرادرس سعی شده است تا مباحث مربوط به بازار جهانی نفت و عوامل تاثیر گذار بر آن بررسی شود و به این سوال پاسخ داده شود که چه عواملی بر این بازار تاثیر می گذارد. در این فرادرس تلاش کردیم با بهره گیری از بهترین تکنیک های یادگیری به آموزش مفاهیم بازارهای مالی نفت و گاز بپردازیم. این آموزش به گونه ای است که ترتیب درس نامه ها بر اساس پایه ای ترین مفاهیم و مبانی هر درس به صورت موضوعی طبقه بندی شده است.

مدرس: فاطمه خندان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
46

آموزش سیلاب زنی شیمیایی و شبیه سازی در UTCHEM

در این فرادرس، مدل‌های موجود در شبیه‌ساز UTCHEM معرفی می‌شوند و با محیط شبیه‌ساز آشنا می‌شویم و در انتها می‌توانیم یک مدل عددی را در مقیاس‌های مغزه (Core) و مخزن برای شبیه‌سازی با استفاده از شبیه‌ساز UTCHEM تهیه نماییم. با توجه به مطالب ذکر شده، استفاده از این شبیه‌ساز برای محققین و دانشجویانی که در زمینه بررسی عملکرد روش‌های افزایش برداشت نفت مطالعه می‌نمایند، می‌تواند مفید واقع شود. در حقیقت، استفاده از این نرم‌افزار می‌تواند به درک صحیح رفتار جریانی سیالات در محیط متخلخل بر مبنای نتایج به دست آمده از آزمایشگاه، کمک شایانی نماید.

مدرس: سید شهرام خلیلی ‌نژاد مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
47

آموزش کنترل کیفیت پایپینگ - بخش یکم

هدف این فرادرس آشنایی کاربران با مباحث مرتبط اصول کنترل کیفیت سیستم پایپینگ (Piping) است که مهمترین سیستم لوله‌کشی در صنایعی همچون: صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی، نیروگاهی و... بوده و از طریق نکات تئوری و عملی و با استفاده از انواع استانداردهای صنعتی به طور همزمان صورت می‌گیرد. جوانب مختلفی از بحث پایپینگ مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند که قطعا نکات آموزشی و صنعتی فراوانی برای همه کاربران دارد.

مدرس: محمد آشتیانی سرشت مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
48

آموزش طراحی مخازن تحت فشار با نرم افزار پی وی الیت PV Elite

به ندرت می‌توان صنعتی را یافت که مخازن تحت فشار، جزئی از تجهیزات اساسی آن نباشد. از صنایع غذایی، دارویی و هسته‌ای گرفته تا صنایع نیروگاهی، پتروشیمی و پالایشگاهی. پر‌کاربرد‌ترین، کامل‌ترین و به‌روزترین نرم‌افزار موجود در این زمینه، نرم‌افزار PV Elite است. به دلیل پیوستگی زیاد بین استاندارد طراحی مخازن تحت فشار و نرم‌افزار PV Elite، در این فرادرس سعی شده است تا آموزش استاندارد، نرم‌افزار و مثال‌های واقعی صنعتی با همپوشانی کامل و به صورت موازی به پیش رود. همچنین تعداد زیادی از مثال‌های واقعی صنعتی نیز ارزیابی می‌شود، بنابراین در پایان این آموزش، دانشجویان می‌توانند انواع مخازن تحت فشار را طراحی، مدل‌سازی و ارزیابی کنند و در نهایت، گزارش‌ها، فرم‌ها، کتابچه‌ها و نقشه‌های خروجی را تهیه نمایند.

مدرس: مجتبی صفدری مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید