×
مجموعه آموزش مدیریت

مجموعه آموزش مدیریت

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۵۲۰ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۹۴ عنوان آموزشی
1

آموزش ریاضیات و کاربرد آن در حسابداری، مدیریت و اقتصاد - بخش یکم

هدف از این فرادرس، در واقع ارائه مطالبی از ریاضیات پایه، عمومی و تخصصی صرفا برای رشته‌ های علوم انسانی و علی الخصوص حسابداری، مدیریت و اقتصاد می‌ باشد. به طوری که کاملا سعی بر این شده مطالب کاملا کاربردی برای این رشته‌ ها در نظر گرفته شود و از گفتن مطالب اضافی پرهیز گردد. بعضی قسمت های این آموزش کاملا مختص سه رشته فوق الذکر می‌ باشد، که در رشته‌ های خود به آن نیاز پیدا می‌کنند.

مدرس: دکتر حمزه ابراهیمی مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش مبانی مدیریت سرمایه گذاری

افراد، معمولا علاقه دارند به ازای پذیرش ریسک کمتر، بازده بالاتری از درآمد خود داشته باشند که این نیازمند مدیریت صحیح و سرمایه گذاری هدفمند است تا با کمک علم و تجربه بتوان، بیشترین مقدار سود و درآمد را کسب نمود. در این فرادرس به درس مدیریت سرمایه گذاری پرداخته شده است که هدف از آن، آشنایی کلی با محیط و اهمیت سرمایه گذاری و همچنین روش های مختلف آن است. تمامی تلاش این آموزش در این است که نقاط ضعف کتب درسی را نداشته باشد.

مدرس: محمد رحیمی کلیشادی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش تئوری های سازمان و مدیریت

از آنجا که درس تئوری های مدیریت و سازمان یکی از دروس مهم و کلیدی در کنکور می باشد، داوطلبان همواره به دنبال منابعی بوده اند که از جامعیت کافی برخوردار بوده و بتواند نیاز آن ها را در پاسخ به سوالات تئوری ها و نظریه های عمومی مدیریت برآورده سازد، همچنین گستردگی منابع این درس از یکسو و محدودیت زمانی اغلب داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از سوی دیگر، داوطلبان را با مشکل و نگرانی مواجه ساخته و حس اعتماد به نفس آنان را تا حد زیادی کاهش می دهد. این فرادرس، در واقع کلیدی است برای حل مشکلات دانشجویان و داوطلبان و سعی شده است تمام مطالب مهم و کلیدی با تکیه بر منابع اصلی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری، جمع آوری و تدوین شود و به صورتی مختصر و مفید در اختیار داوطلبان قرار گیرد.

مدرس: علیرضا سلامی مدت زمان آموزش: ۲۰ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش مبانی مدل سازی فرایندهای کسب و کار با زبان BPMN2

BPMN به عنوان جامع ترین استاندارد مدل سازی فرایند در مجامع علمی، دانشگاهی و تجاری است. زبان مدل سازی BPMN2 که آخرین نسخه ارائه شده در دنیا می باشد، بین طراح سیستم و اجرا کننده سیستم ارتباط ایجاد کرده و پیاده سازی فرایندهای طراحی شده را امکان پذیر می سازد. با استفاده از این زبان مشترک می توان به سادگی سیستم را مدل سازی کرده و با استفاده از نرم افزارهای مدل سازی، پیاده سازی فرایندهای سازمان را انجام داد.

مدرس: دکتر فاطمه ذبیحی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش آشنایی با طراحی شغل، طبقه بندی و ارزشیابی مشاغل

با صنعتی شدن جوامع، تحولات علمی و صنعتی گسترده ای شکل گرفت که موجب افزایش مشاغل و حرفه های متعدد شد ولی روش هایی برای طبقه بندی و ارزشیابی مشاغل صورت نگرفت و لذا نگرش های امروزی در سیستم اجتماعی، سیاسی و اقتصادی باعث شد تا در حوزه های مختلف کسب و کار، تغییرات اساسی به وجود آید. در این آموزش سعی شده است تا چگونگی طراحی شغل، مدیریت کارراهه، تجزیه و تحلیل و روش های علمی و رویکردهای آن به زبانی ساده بیان شود تا راهنمای کارکنان و مدیران در زمینه سیاست گذاری ها و خط مشی های مربوط به توسعه و بهبود منابع انسانی باشد و نیروی انسانی سازمان ها، کاربردهای آن را در سازمان به صورت ملموس درک کرده و به فهم عمیق تر و تحلیلی این مفاهیم دست یابند.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش ریاضیات و کاربرد آن در حسابداری، مدیریت و اقتصاد - بخش دوم

هدف از انتشار این فرادرس در واقع انتشار مطالبی از ریاضیات پایه، عمومی و تخصصی صرفاً برای رشته های علوم انسانی و علی الخصوص حسابداری، مدیریت و اقتصاد می باشد. به طوری که سعی بر این شده مطالب کاربردی برای این رشته ها در نظر گرفته شود و از گفتن مطالب اضافی پرهیز گردد. ضمن اینکه زبان بیان در این فرادرس کاملاً واضح و با توضیحات فراوان جهت یادگیری بهتر می باشد. بعضی قسمت های این فرادرس مختص سه رشته فوق الذکر می باشد که در رشته های خود به آن نیاز پیدا می کنند.

مدرس: دکتر حمزه ابراهیمی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش مدیریت تولید و عملیات

همگی ما کم و بیش با مفاهیم مدیریت تولید و عملیات در ادبیات مدیریتی مواجه شده ایم که با رشد انفجاری در عرصه تولید و صنعت، دامنه آن گسترده تر شده است. در این آموزش در این باب سخن خواهیم گفت که چرا و چگونه واژه مدیریت تولید و عملیات وارد ادبیات مدیریت شد و به شکل امروزی خود درآمده است؟ از ضرورت پیش بینی برای سازمان های تولیدی صحبت خواهیم کرد و اینکه چرا در متن وظایف مدیریت تولید و عملیات قرار گرفته است. علاوه بر این، به تفصیل راجع به روش های مختلف پیش بینی مانند: روش دلفی، میانگین متحرک، روش نمو هموار، سری های زمانی و غیره صحبت خواهیم کرد و در ادامه نیز تولید پیوسته و ناپیوسته را مطرح می کنیم.

مدرس: اسما نجفی بیرگانی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش اقتصاد خرد و کلان - حل نمونه سوالات کنکور ارشد ۹۰ الی ۹۷

یکی از دروس مهم کنکور رشته‌ مدیریت، اقتصاد خرد و کلان که همان اقتصاد عمومی ۱ و ۲ در رشته صنایع لینک (+) است در تعیین رتبه داوطلبان ورود به مقطع ارشد اهمیت به سزایی دارد. با این حال دشواری‌ ها و اهمیت سایر دروس کنکور ارشد معمولا داوطلبان را مجاب به سرمایه‌ گذاری حداقلی در این دروس می‌ نماید. در این فرادرس سعی شده است ضمن مرور و حل کلیه تست‌ های هشت سال اخیر درس اقتصاد خرد و کلان رشته مدیریت، اهم نکات کنکوری مرتبط با تست‌ ها بیان شود و از طریق اینترنت در اختیار مخاطبان در سراسر ایران قرار گیرد.

مدرس: محمد مهدی عسگری ده آبادی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش بازرگانی بین المللی

بازرگانی بین الملل، علم بررسی مبادلات تجاری میان طرف های تجاری از دو کشور یا بیشتر است. بازرگانی بین الملل دانشی میان رشته ای است که از اقتصاد و مدیریت تا فرهنگ و مطالعات جهان را در بر می گیرد. توجه هر چه بیشتر به این دانش می تواند به بهبود وضعیت اقتصادی کشور منجر شود. هدف از این فرادرس آشنایی دانشجویان رشته های مدیریت و اقتصاد با نظریه ها و کاربردهای بازرگانی بین الملل است. همچنین این آموزش برای مدیران، کارگزاران و کنشگران اجرایی بازرگانی بین الملل نیز می تواند مفید واقع شود. استفاده از مثال های متعدد، به روزترین مباحث بازرگانی بین الملل و توضیحات مفاهیم بازرگانی بین الملل به زبان ساده و قابل فهم از مزیت های این فرادرس محسوب می شود.

مدرس: هادی اولاد دمشقیه مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش مدیریت صادرات و واردات

امروزه با توجه به رشد اقتصادی و توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و به موازات آن پیشرفت های اقتصادی در کشورهای مختلف، همواره تبادل کالا و خدمات میان کشورها در حال افزایش است و در نتیجه بر حجم تجارت جهانی افزوده می شود. در این فرادرس تلاش شده است تا با ارائه مبانی و اصول اصلی واردات و صادرات، منبعی مناسب برای کلیه دانشجویان و فعالان عرصه تجارت فراهم گردد تا بتوانند ضمن آشنایی با مباحث، اصول و کلیات مطرح در حوزه واردات و صادرات، به صورت عملیاتی نیز با رویه های اجرایی آن نیز آشنا گردند تا بتوانند در محیط واقعی به تجارت بپردازند.

مدرس: دکتر سمیرا لقمان مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش انبارداری و روش‌ های کدگذاری در انبار

یکی از مهم ترین قسمت های هر مجموعه صنعتی، تولیدی و تجاری، انبار است. در واقع با توجه به اهمیت این حوزه، انتظار می رود که مدیران صنعت توجه زیادی به آموزش و ارتقای پرسنل خود در این قسمت نمایند. اما متاسفانه در کشور ما، هر چند آگاهی از اهمیت این قسمت بین صاحبان کسب و کار کاملا لمس شده است، اما به اندازه ای که بایسته و شایسته است، به آن توجه نشده است. اگر کل فرایند انبار را در ۴ مرحله ورودی، پردازش، خروجی و بازخورد در نظر بگیریم، در این فرادرس، تمامی این مراحل مورد بحث و ارزیابی قرار خواهد گرفت و علاوه بر مباحث علمی موجود، مواردی که به صورت کاملا عملی و تجربی آموخته شده است هم، وجود دارد. مضاف بر موارد ذکر شده، در درس ابتدایی، ما با تعاریف، اصطلاحات، قوانین و مقررات و اصول مقدماتی انبار آشنا خواهیم شد که به عنوان یک پایه، می تواند نقش موثری را در فهم کلی موضوع انبار ایفا نماید.

مدرس: محمدرضا منتظرالقائم مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش پاداش پروژه در سازمان های ماتریسی

ساختار اغلب سازمان های ایرانی، ماتریسی است. معمولا بعد از تدوین دستورالعمل مدیریت و کنترل پروژه در این سازمان ها مشکلی به وجود می آید که اغلب سازمان ها با آن مواجه هستند. اجرای این دستورالعمل مستلزم تغییراتی است که عملی شدن آن ها مانند هر نوع تغییر دیگری، با مقاومت ذاتی کارکنان همراه است. بنابراین، در اینجا خلا وجود یک نظام انگیزشی برای اجرایی شدن دستورالعمل و در نتیجه تحقق اهداف پروژه و سازمان احساس می شود. این فرادرس در صدد پاسخگویی به این خلا انگیزشی، مدلی را برای پیاده سازی نظام پاداش پروژه در سازمان های ماتریسی ارائه می کند. تدریس کنترل پروژه در دانشگاه ها عموما بر مبنای استاندارد PMBOK صورت می پذیرد که مبحث انگیزش در این استاندارد در ذیل حوزه مدیریت منابع مورد بحث قرار گرفته است.

مدرس: علی فردوسی جهرمی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش نظام آراستگی محیط‌ کار 5S و نحوه پیاده سازی آن در سازمان ها

امروزه سازمان ها در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر هستند و انواع روش ها و متدها را برای کسب برتری در میزان تولید، حجم فروش، کسب سود، افزایش کیفیت محصول خود و بالا بردن سطح رضایتمندی مشتریان به کار می گیرند. نظام 5S یکی از متدهای موجود در حوزه مدیریت کیفیت است که در سطوح پایینی سازمان برنامه ریزی و اجرا می شود. این متد مدعی است که با رعایت برخی از اصول که در آن مطرح شده است سطح کارایی در پایین ترین سطح، افزایش می یابد و کیفیت ارائه خدمات یا تولید محصول افزایش خواهد یافت.

مدرس: علی عبادی ضیائی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش آمار استنباطی برای مدیریت و علوم انسانی

بحث اصلی آمار استنباطی، استفاده از داده های نمونه ای برای تخمین و یا قضاوت در مورد ویژگی های جامعه است. اهمیت این موضوع از این بابت است که در دنیای واقعی معمولاً دسترسی به اطلاعات تمام اعضای جامعه وجود ندارد و لذا در اکثر موارد مدیران و تصمیم گیرندگان ناچارند با به کارگیری بخشی از اعضاء جامعه به عنوان نمونه، در مورد ویژگی های جامعه مورد نظر قضاوت کنند و استنباط هایی را انجام دهند.

مدرس: دکتر خلیل صفری مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش محاسبات کاربردی برای مدیریت منابع انسانی

در این آموزش شاخص ها و مهارت هایی محاسباتی ارائه می گردد که این شاخص ها، متخصصان منابع انسانی را برای مدیریت عملکرد منابع انسانی در سازمان ها توانمند می سازد، به رغم آن که بهره گیری از این شاخص ها و کسب بهترین نتیجه از آن ها با روشی شگفت انگیز آمیخته است. این درس شاخص های منابع انسانی را به سه گروه بهره وری و کارایی، جذب نیروی انسانی و آموزش و استعداد و پاداش دسته بندی کرده است که هر یک از این گروه ها روابط مهمی را در فضای کار شکل می دهند.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش مدیریت تعارض

در این فرادرس در نظر داریم تا مخاطبین و دانش پژوهان بتوانند در ابتدا نسبت به مباحث پایه ای مدیریت تعارض شناخت کافی پیدا کنند و سپس در ادامه مباحث مطرح شده بتوانند به صورت مشخص و ملموس پیامدهای نامطلوب عدم توجه به مدیریت تعارض را دریابند. همچنین در نظر است که مخاطبین با تکنیک های مدیریت تعارض به خوبی آشنا شده تا بتوانند با افراد گوناگون کار کرده و شیوه های تعاملی جهت مواجهه با موقعیت های متفاوت و چالش برانگیز را فرا گیرند و به جای تعارض، به سمت رویکردهای کارآمدی مانند: ایجاد رابطه برد-برد، بحث سازنده و تمرکز بر یافتن راه حل، حرکت نمایند.

مدرس: دکتر عبدالرحمن حائری مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش بازاریابی بین المللی

در این فرادرس قصد داریم به مهارتی دست یابیم که با تاکید بر ترکیب عناصر بازاریابی در سطح بین الملل و با به کارگیری اصول بازاریابی در سطح فراتر از مرزهای یک کشور و همچنین با توجه به فرصت ها و تهدیدهای محیط پیرامون، به موفقیت در محیط بین الملل دست یابیم و از طریق استراتژی های ورود به بازار جهانی، سیاست های تولید در بازاریابی بین الملل و ابعاد مختلف کانال توزیع و قیمت گذاری بتوانیم به رشد و بقای سازمان خود در محیط های متغیر و پویا که هر روز در آن بازارهای جدید به وجود می آید، کمک نماییم. در این آموزش سعی شده است مفاهیم بازاریابی در محیط بین الملل با زبانی ساده و مثال های ملموس بیان شود تا مخاطبین کاربردهای آن را در بازاریابی به صورتی ملموس درک کنند.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش زبان تخصصی مدیریت بازرگانی

از آنجایی که مفاهیم زبان تخصصی در زمینه اصول مدیریت بسیار گسترده و وسیع است، هدف از ارائه این آموزش، تقویت و ارتقای مهارت زبان تخصصی فراگیران، صرفا در حوزه تخصصی رشته مدیریت بازرگانی است. با مطالعه این آموزش، علاوه بر آشنایی با لغات کاربردی رشته بازرگانی، کاربران می توانند محتوای مربوط به این متون را نیز درک کرده و مهارت ترجمه آن را کسب نمایند. کسب این مهارت باعث می شود تا فراگیر علاوه بر موفقیت در آزمون های دانشگاهی، نیازهای مربوط به مکاتبات تجاری خود حتی در فضای تخصصی کسب و کار را نیز فراهم نماید.

مدرس: دکتر سحر بیگدلی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش مدیریت رفتار سازمانی Organizational behavior

این فرادرس مبتنی بر کتاب ارزشمند رفتار سازمانی رابینز، رفتار سازمانی را در سه سطح فردی، گروهی و سازمانی مورد توجه قرار داده و تلاش شده است نکات کلیدی و ضروری این کتاب به طور خلاصه و در عین حال جامع خدمت مخاطبین گرامی ارائه گردد. فرادرس حاضر به ویژه برای دانشجویان گرایش های مختلف مدیریت و سایر رشته هایی که درسی تحت عنوان رفتار سازمانی دارند، می تواند مفید باشد. علاوه بر این، با توجه به ویژگی های خاص آن (یعنی بیان نکات کلیدی و ضروری به شکل خلاصه و در عین جامع) می تواند برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مدیریت نیز مفید باشد. علاوه بر این، مدرسان و پژوهشگران رفتار سازمانی و همچنین مدیران و رهبران سازمانی نیز می توانند مخاطب این فرادرس باشند.

مدرس: دکتر محمد فروهر مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش اصول مدیریت

در تفکرات مدیران کسب و کارهای سنتی، مدیریت تنها هنر فردی مدیران دانسته می شود. به تعبیر بهتر، مدیران مادرزاد به وجود می آیند. اما سیر تحول مبانی مدیریت در در یکصد سال اخیر، متدهای علمی مدیریت نوین و رونق مدارس مدیریت و کسب و کار نشان از تغییر این نگرش سنتی به رویکردی علمی کاربردی در فلسفه مدیریت دارد. در این فرادرس تلاش می شود تا مبانی کاربردی اصول مدیریت به دانشجویان رشته های مدیریت و دیگر علاقه مندان عزیز با تلفیقی از مفاهیم و مطالعات موردی ارائه گردد.

مدرس: دکتر مهدی رحیمی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش آشنایی با جنگ روانی در سازمان ها Mobbing و راه های مقابله با آن

این آموزش با هدف معرفی موبینگ (Mobbing)، وجوه مختلف و آثار آن برای سازمان و کارکنان طراحی شده است و در تلاش است تا بتواند راهکارهایی را برای مقابله با موبینگ ارائه نماید. در باب اهمیت موبینگ همین بس که در سراسر جهان بیش از ۵۰ درصد کارکنان در طی سابقه خدمت خود حداقل با یکی از اشکال موبینگ رو به رو بوده اند و با توجه به آثار و تبعات آن، موبینگ در اهم مطالعات حوزه رفتارشناسی جهان قرار گرفته است. بنابراین، آموزش مفاهیم موبینگ و راه های رویارویی با آن برای تمامی کارکنان و مدیران، فارغ از رشته تحصیلی و تخصصی آن ها ضروری است و آن ها با قدم نهادن در مسیر شناخت جنبه های مختلف موبینگ، درهای بیشتری را برای مقابله با موبینگ و آثار آن می گشایند.

مدرس: دکتر فائزه هدایت نظری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش مدیریت منابع انسانی همراه با حل تست

این فرادرس که نکات مهم کتاب مدیریت منابع انسانی (مفاهیم، تئوری ها و کاربردها) تالیف دکتر آرین قلی پور را در بر دارد، برای استفاده داوطلبان کنکور دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد و همچنین دانشجویان مقاطع مختلف، مناسب است. در سطح کارشناسی ارشد، تعداد سوالات طرح شده از این درس در کنکور سال های اخیر، ۱۵ سوال بوده که برای تمامی گرایش ها ضریب ۳ دارد.

مدرس: زهرا شمس مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش بازاریابی صنعتی پیشرفته

در این فرادرس می خواهیم به آموزش مبحث بازاریابی صنعتی پیشرفته که از دروس مقطع دکتری مدیریت بازرگانی، گرایش مدیریت بازاریابی است، بپردازیم. این درس در ادامه مبحث بازاریابی صنعتی است. در این آموزش سعی شده مخاطب با مدیریت بازاریابی صنعتی و نقش آن بیشتر آشنا شود و همچنین تلاش بر این است که در زمینه قیمت گذاری، روش های گسترش بازار و بازاریابی محصولات جدید در بازاریابی صنعتی اطلاعات کاملی ارائه شود و دانشجو با مبحث بسته بندی صنعتی، توزیع کالای صنعتی و مدیریت نیروی فروش، آشنایی پیدا کند. مفهوم بازارهای صنعتی هم در سطح ملی و هم در سطح جهانی قابل طرح است که در این فرادرس هر دو مورد هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی بررسی شده و تجزیه و تحلیل شرکت های مختلف داخلی و بین المللی انجام گرفته است.

مدرس: وحیده حاجی حسنی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش مهارت های برقراری ارتباط موثر در سازمان ها

مهارت های ارتباطی در عرصه اجتماع، سرمایه ای مهم برای هر فرد در راه موفقیت به شمار می رود. ارتباط های انسانی در جوامع مختلف دارای پیچیدگی های خاصی است که در موارد بی شماری عدم آگاهی افراد نسبت به چگونگی برقراری ارتباط مناسب و مطلوب با یکدیگر، موجب بروز کشمکش و جدل های زیادی شده است. بدین ترتیب، بیش تر سازمان ها در برنامه آموزشی خود برای پیشرفت شغلی کارکنان، مهارت های ارتباطی را نیز می گنجانند. مهارت های اجتماعی متداول که در این فرادرس به آن ها پرداخته خواهد شد، شامل: مهارت در تشخیص خصوصیات گروه، مهارت در ارتباط با دیگران، مهارت در گوش دادن و مهارت در ارتباط کلامی و غیرکلامی است.

مدرس: حمیدرضا فردوسیان مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش مدیریت دانش در سازمان ‌ها

امروزه دانش به عنوان یک منبع و دارایی ارزشمند و استراتژیک مطرح است و ارائه محصول و خدمات با کیفیت مناسب و اقتصادی، بدون مدیریت و استفاده صحیح از این منبع ارزشمند، امری سخت و ناممکن است. با توجه به اینکه تمركز مدیریت دانش بر بهبود و ارتقای توانایی سازمانی قرار دارد، بنابراین موفقیت در زمینه مدیریت دانش نیازمند ایجاد یک محیط جدید كاری است كه دانش و تجربه بتوانند به راحتی نقش خود را ایفا کنند. هدف از این فرادرس تسلط بر جلوگیری از تكرار اشتباه و اتخاذ تمامی تصمیم ها براساس دانش سازمان است.

مدرس: حمیدرضا فردوسیان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش مدل های تعالی سازمانی بر مبنای الگوی EFQM - بنیاد مدیریت کیفیت اروپا

الگوی تعالی بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت (EFQM)، به عنوان ابزاری قدرتمند برای آگاهی از جنبه های قوی و قابل بهبود سازمان ها و بنگاه ها شناخته شده است که به آن ها در راستای دستیابی به مزیت های رقابتی، رضایت مندی هر چه بیشتر ذینفعان و بهبودی مستمر و دائمی یاری می دهد. در این فرادرس، به معرفی و بررسی الگوی تعالی بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت می پردازیم. مطالب ارائه شده برای تمامی مدیران، کارکنان و افرادی که اهداف بلند مدت ارتقا سطح کیفی وظایف و مهارت های کاری را در سر می پرورانند، بسیار مفید و راه گشا خواهد بود.

مدرس: سیده روزیتا ابراهیمی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش مدیریت مهندسی

هدف از این آموزش، افزایش بینش مخاطبین با مباحث کلیدی سازمان، از جمله: مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی، مدیریت تکنولوژی، مدیریت پروژه، مدیریت خرید و تدارکات، مدیریت کیفیت و… است تا بدین ترتیب مخاطبین با چگونگی اداره سازمان های پروژه ای که در آینده با آن ها رو به رو خواهند شد، آشنا شوند. اهمیت مباحث این درس از آن جا ناشی می شود که شخص در زمان اداره و نظارت بر یک پروژه بداند که چه موضوع هایی می توانند دارای تاثیرهای عمیقی بر پروژه شوند. چگونگی افزایش بهره وری، ارتقای میزان کیفیت، چگونگی استفاده بهینه از سیستم های اطلاعات مدیریت و حتی اخلاق در مهندسی، از جمله مباحثی است که دارای تاثیرهای تعیین کننده ای بر موفقیت پروژه به شمار می آیند و در این درس مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مدرس: حمیدرضا فردوسیان مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش مدیریت رفتار سازمانی - مرور و حل تست کنکور ارشد

محیط های متغیر، نیازهای متغیر مشتریان، کمبود منابع مادی و پیشرفت مستمر علم و فناوری که از ویژگی های زندگی در عصر مدیریت دانش محسوب می شوند، باعث به وجود آمدن رشته مدیریت رفتار سازمانی و مواجه شدن این رشته با چالش های جدیدی شده است. مدیریت این چالش ها با روش های سـنتی میسر نیست. سازمان های امروزی به رهبرانی نیاز دارند که از هوش عاطفی بالایی برخوردار بوده و به یادگیری مستمر علاقه مند باشند. در این آموزش ابتدا رفتار سازمانی، اهداف، ماهیت و دیدگاه اسلام در مورد علوم رفتار تشریح می شود سپس مباحث رفتار انسان از جمله ادراک، یادگیری، تفاوت های فردی، انگیزش و هدف گذاری بررسی می شود و در نهایت به بررسی مفاهیم گروه، رهبری، ارتباطات، تضاد و تعارض که همگی با عضویت در یک گروه شکل می گیرند، پرداخته می شود.

مدرس: ام فروه پیش بهار مدت زمان آموزش: ۷ ساعت
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش مدیریت رفتار مصرف کننده

بازاریابی و رفتار مصرف کننده را نمی توان از هم جدا کرد، چرا که دانشجویان رشته بازاریابی و بازرگانی بدون مطالعه مباحث رفتار مصرف کننده نمی توانند درک کاملی از رخدادهای بازار داشته باشند. در این فرادرس، مفاهیم رفتار مصرف کننده با زبانی ساده و مثال های ملموس بیان شده است تا مخاطبین، کاربردهای آن در بازاریابی را درک کنند، همچنین در پایان هر درس برای درک عمیق تر و تحلیلی این مفاهیم، سوال هایی مرتبط و تمرین هایی کاربردی ارائه شده است.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش آشنایی با بیمه و بیمه های مهندسی

در این آموزش ابتدا به مقدمات بیمه به صورت کلی و قوانین و اصول بیمه ای در ایران پرداخته می شود. سپس بخش بیمه های مهندسی و انواع آن به صورت تک به تک و براساس نکات تخصصی این رشته ها بررسی خواهد شد. در نهایت اصول ارزیابی ریسک و خسارت در بیمه نامه های مهندسی به صورت تشریحی و با بیانی ساده پرداخته شده است. پس از این آموزش، تمامی مهندسین در رشته های مختلف آشنایی کامل با مفهوم بیمه و بیمه های مهندسی را پیدا کرده، امکان شرکت در آزمون ارزیابی خسارت بیمه مرکزی و دریافت پروانه ارزیابی را در صورت تمایل خواهند داشت. علاوه بر این، تجارب عملی و داشتن شرایط مورد نظر آن سازمان را به دست خواهند آورد.

مدرس: پگاه فرجاد مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش بازاریابی محصولات جهانگردی

هدف از این درس، ارائه جنبه های تجربی بازاریابی گردشگری در کنار مباحث نظری و اصول بازاریابی گردشگری خواهد بود. این درس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مکملی برای دروس مدیریت بازاریابی و تبلیغات گردشگری، اصول مدیریت و بازاریابی خدمات، رفتار مصرف کننده در جهانگردی و بازاریابی بین المللی در جهانگردی به شمار می رود. در این آموزش ابتدا به تعریف محیط بازاریابی در صنعت گردشگری، رفتار مصرف کننده، تقسیم بندی بازار، موقعیت یابی و آمیزه بازاریابی، عرضه داشت گردشگری، نظام های توزیع در صنعت گردشگری، مقاصد و اماکن بازاریابی و… پرداخته می شود.

مدرس: زینب خوش چهره مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش توانمندسازی کارکنان - راهبردها و استراتژی ها

کارکنان، مهم ترین فاکتور موفقیت در هر سازمانی هستند. با وجود این که کارکنان مهم ترین دارایی سازمان به شمار می روند، ولی هنوز اکثر فرایندهای سازمان برای پرورش این دارایی ارزشمند که شعار اغلب مدیران نیز است، برنامه منسجم و جامعی را ترتیب نداده اند. در این آموزش سعی شده است تا به تحلیل مباحث توانمندسازی و ارتباط مستقیم و موثر آن با مدیریت اثربخش، راهبردها و ساز و کارهای مختلف پرداخته شود تا راهنمای کارکنان و مدیران باشد، به طوری که آن ها به درک صحیحی از رفتار کارکنان، مدیران و چگونگی مدیریت صحیح کارکنان، اداره سازمان ها و راه حل انسانی و سیستمی برای حل مسائل فردی در سازمان و به عبارتی بهتر حل کردن مسائل مدیریتی دست یابند.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش بازاریابی صنعتی B2B بی تو بی

بازار صنعتی با بیش از ۱۳ میلیون سازمان صنعتی، بازار بسیار بزرگی است. بازار کالا و خدمات سازمانی به لحاظ سهم مبادلات پولی چهار برابر بزرگتر از بازار مصرف کننده است. بازاریابی صنعتی عبارت است از: فعالیت هایی که مبادلات بین مصرف کنندگان و عرضه کنندگان صنعتی را در بازار صنعتی تسهیل می کند. هدف از این فرادرس، آشنایی با مبحث بازاریابی صنعتی است و این که در مورد مشتریان صنعتی و همین طور کالا و خدمات صنعتی شناخت پیدا کنیم و در مورد تحقیقات بازاریابی در صنعت، اطلاعات کسب کنیم که این موضوع برای فعالان بازار بسیار اهمیت دارد، زیرا از طریق آشنایی با تحقیقات بازاریابی صنعتی، می توانند راحت تر محصولات خود را در بازار به فروش برسانند.

مدرس: وحیده حاجی حسنی مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش استاندارد مدیریت کیفیت آموزش سازمانی ایزو ISO 10015:1999

ISO 10015، با تعیین ضوابط و مقررات آموزشی که خود شامل: فرایند مرحله ای نیازسنجی، طراحی و برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی اثربخشی است، یک زبان مشترک جهت بهبود عملکرد آموزشی کلیه سازمان ها فراهم نموده و جهت افزایش اثربخشی این فرایند گام برمی دارد. در این فرادرس، علاوه بر ضوابط مربوط به استاندارد که فرایند اصلی آموزش را توضیح می دهد، مقدمات حین آموزش و پایش های بعد از انجام آن را نیز مورد بحث قرار می دهد. استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ ابتدا توسط موسسه استاندارد ایران ارائه شده است و تمامی بندهای آن در کلیه شرکت های تولیدی، خدماتی و... قابلیت اجرایی و کنترل را دارد.

مدرس: دکتر سحر بیگدلی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش تدوین استراتژی های مدیریت دانش

در این فرادرس، عوامل تاثیرگذار بر استراتژی مدیریت دانش سازمانی، از چارچوب ها، مدل های مفهومی، متدولوژی ها و روش های اجرایی موجود استخراج گردیده و سپس یک متدولوژی جامع برای ایجاد استراتژی مدیریت دانش ارائه شده است. در این متدولوژی بر تاثیر متقابل استراتژی های فناوری اﻃﻼﻋﺎت و مدیریت منابع اﻧﺴﺎنی بر استراتژی مدیریت دانش تاکید شده است، ضمن این که در همه مراحل متدولوژی، توجه به استراتژی پویای مدیریت دانش مشهود است و استراتژی نهایی برای سازمان، به صورت طیفی از انسان گرایی تا سیستم گرایی و با هدف توازن سطح دانش آشکار و ضمنی سازمان ها در نظر گرفته شده است.

مدرس: اکبر نجف زاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش مدیریت سیستمی با رویکرد پویایی سیستم برای سازمان‌ ها

سیستم پویا، یک متدولوژی شایسته در بخش ساختار، عملکرد و فرایند سازمان های نوین امروزی به شمار می رود. از طریق پویا شناسی سیستم، به دنبال شبیه سازی فرایند یادگیری در سازمان بوده تا به کمک آن بتوان تحلیل های مدیریتی و فرایندهای تشخیص داده شده را شبیه سازی نمود. در واقع هدف اصلی پویا شناسی، درک و چرایی عملکردهای رفتاری در سازمان است زیرا با تحلیل و بررسی آن می توان شکاف های احتمالی ایجاد شده در بخش های مختلف را شناسایی کرد و به دنبال آن به بهینه سازی این بخش ها پرداخت.

مدرس: رضا معینی جزنی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش مدیریت تغییر و پیاده سازی آن در سازمان ها

در این آموزش تلاش کرده ایم درباره تغییرهای اساسی سازمان هایی بحث کنیم که نیاز به اقداماتی از جانب مدیریت سازمان دارند، همچنین به این موضوع می پردازیم که چرا افراد و سازمان ها در برابر پدیده تغییر، مقاومت می کنند و این که چگونه می توان این مقاومت را درهم شکست. هدف کلی این فرادرس عبارت است از: آشنایی با چگونگی اجرا و پیاده سازی تغییر در سازمان با استفاده از مدیریت مطلوب و پایدار در جهت رسیدن به هدف های سازمان، افزایش بهره وری درون سازمانی و نیز ارتقای کارایی های فردی منابع انسانی شاغل در سازمان.

مدرس: حمیدرضا فردوسیان مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش آشنایی با سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات و رضایتمندی مشتریان ایزو ISO 10002:2018

استاندارد ISO 10002 در سال ۲۰۰۴ در کمیته ISO/TC 176 مصوب و منتشر شد و در سال ۲۰۱۴ بر روی همان نسخه اصلاحاتی صورت گرفت و در سال 2018، مجددا نسخه جدیدی از این استاندارد منتشر گردید و تبدیل به ISO 10002:2018 شد. هدف از ارائه این فرادرس، تشریح الزامات استاندارد ISO 10002:2018 برای سازمان ها و شرکت هایی است که تمایل به استقرار و نگهداری در چارچوب این سیستم را دارند تا باعث شود، فرایندهای سازمان به سمت بهبود مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان سوق یابد.

مدرس: سید عابد ذوالنوری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
39

آموزش اخلاق سازمانی

اخلاق سازمانی بر اصول خاصی استوار است که این اصول، بیانگر بایدها و نبایدهای اخلاقی در سازمان ها هستند. اخلاق سازمانی بر ارزش های عام و جهان شمول اخلاقی استوار است که این ارزش ها را اصول اخلاقی می نامیم و سند جامع اخلاقی سازمان را بر آن بنا می کنیم و این اصول، هم در مسئولیت های اخلاقی سازمان در قبال محیط و هم در عهدنامه اخلاقی منابع انسانی و هم، صاحبان مشاغل خود را نشان می دهند. از آنجایی که امروزه شاهد پیچیدگی سازمان ها، شرکت ها و نقش حساس مدیران هستیم، مدیریت بر این سازمان ها نیز دچار پیچیدگی شده است. اینجا است که کوچک ترین ضعف اخلاقی بر عملکرد سازمان تاثیر مخربی می گذارد و لذا برای مقابله با چنین پیچیدگی ها و تاثیر منفی در محیط های کاری باید با برنامه ریزی های راهبردی، اصولی و منطقی، ارزش ها را در سازمان نهادینه کنیم.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
40

آموزش مدیریت عملیات خدمات

در دهه های اخیر، بخش مهم و حیاتی اقتصادهای توسعه یافته و در حال توسعه، بخش خدمات است. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، خدمات بیش از ۷۰ درصد تولید ناخالص ملی و در اقتصادهای در حال توسعه نزدیک به ۵۰ درصد GDP به حساب می آید. این بخش همچنین برای بخش قابل توجهی از افراد اشتغال ایجاد می کند. اقتصاد خدمات، نیروی محرکه رشد برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. در واقع انتقال اقتصادهای صنعتی از پایه تولیدی به محور خدماتی، یک پدیده مستمر است.

مدرس: مهدی اشکانی مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
41

آموزش حل مساله با متدولوژی سیستم های نرم SSM در Mindjet MindManager

روش شناسی سیستم های نرم برای شناخت و مدل سازی مسائل پیچیده با دخالت بالای انسان است که توسط چکلند (Francis Checkland) و همکاران وی ارائه شده است. این روش شناسی بسیار انعطاف پذیر بوده و در حوزه های متعدد مورد استفاده قرار گرفته است و شامل ۷ مرحله است که در دو فضای واقعی و انتزاعی صورت می پذیرد. این روش شناسی به دنبال درک و شناخت منظرهای مختلف نسبت به مساله است. این روش شناسی را می توان برای مسائل مختلف در نرم افزار Mindjet MindManager که دارای ابزارهای متعدد و توانمندی است، نگاشت و بررسی نمود. در این فرادرس ضمن معرفی تفکر سیستمی، پارادایم های مختلف مساله و فضای آن به حل یک مساله سازمانی در متدولوژی سیستم های نرم پرداخته شده و در این مسیر از نرم افزار Mindjet MindManager که دارای قابلیت های متعددی است، بهره برده شده است.

مدرس: دکتر مجید حسنی مدت زمان آموزش: ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
42

آموزش نگاشت الگوهای ذهنی و مدیریتی با Mindjet MindManager

نگاشت الگوهای ذهنی و مدیریتی یکی از بهترین تکنیک های حل مساله، یادگیری و مدیریت اطلاعات و دانش به شمار می رود. نگاشت ذهنی اگرچه دارای تاریخچه قدیمی است ولی به صورت مدون و سازمان یافته توسط تونی بوزان (Tony Buzan) و با الگو گرفتن از طبیعت ارائه شده و نرم افزار Mindjet MindManager ابزاری قدرتمند جهت مدیریت ذهن و ایده های خلاق و افزایش پیشرفت در پیاده سازی پروژه ها است. این ابزار می تواند ضمن تسهیل و تسریع در نگاشت موضوعات مختلف فردی و مدیریتی، از روند تبدیل طرح و ایده های نگاشت شده به اجرا پشتیبانی نماید. این نرم افزار به تیم ها و شرکت ها برای کار سریع تر، هوشمندانه تر و هماهنگی بیشتر کمک می کند.

مدرس: دکتر مجید حسنی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
43

آموزش مدیریت دانش در سازمان های نوین

امروزه، با توجه به تخصیص نابجای سرمایه و زمان، عدم همکاری مناسب میان بخش های مختلف سازمان و فقدان اعتماد میان کارکنان، پرداختن به موضوع مدیریت دانش در سطح سازمان ها، امری مهم و حیاتی است. مدیریت دانش، با بهره برداری و توسعه دارایی های دانشی، منجر به ایجاد ارزش افزوده برای سازمان ها می شود. در این فرادرس، به تاریخچه و تعاریف مدیریت دانش، زیرساخت ها، مدل ها و مثال های کاربردی شرکت های موفق، می پردازیم.

مدرس: رضا معینی جزنی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
44

آموزش بهره وری و تکنیک های اندازه گیری آن

با به کارگیری استراتژی های مختلف و تلاش در راه بهبود بهره وری با استفاده از منابع محدود موجود در جهان می توان حداکثر پاسخ را به نیازهای نامحدود افراد و سازمان ها داد، به علاوه چنانچه با شناخت صحیح بهره وری و عوامل تاثیرگذار بر آن بتوانیم تاثیر مثبتی بر سطوح مختلف بهره وری داشته باشیم، شاهد افزایش کیفیت زندگی کارکنان، افزایش کیفیت محصولات، کاهش تورم، افزایش سطح رفاه عمومی، افزایش درآمد، افزایش سطح اشتغال، افزایش توان رقابتی و عواملی از این دست خواهیم بود. با توجه به تاثیر گسترده و عمیقی که سطح بهره وری بر افراد، سازمان ها و جوامع دارد، توجه آکادمیک و صنعتی به آن بسیار ضروری است.

مدرس: فرنوش خالدیان مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
45

آموزش مدیریت انتقال تکنولوژی

با توجه به تغییرات بسیار سریع تکنولوژی که در هزاره سوم شاهد آن هستیم و همچنین با تغییر در قلمرو، مانند حرکت از سمت انبوه سازی به تولید طبق سفارش و همچنین تغییرات در نوع رقابت موجود در بازار، نیاز است تا افرادی که در سازمان ها فعالیت می کنند، با مفاهیم مدیریت انتقال تکنولوژی آشنا باشند که این امر اهمیت روزافزون توجه به مدیریت انتقال تکنولوژی را نشان می دهد. این درس با هدف آشنایی دانشجویان رشته های مدیریت با مفاهیم انتقال تکنولوژی انجام شده است. دانشجویان با مفاهیم تکنولوژی، فازهای انتقال تکنولوژی و قراردادهای انتقال تکنولوژی در این درس آشنا می شوند. همچنین در ای فرادرس تجربیاتی در خصوص انتقال تکنولوژی در کشورهای در حال توسعه در آسیا نیز بررسی می شود.

مدرس: دکتر فاطمه اسکندر مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
46

آموزش اخلاق حرفه ای در گردشگری

ارتباطات اجتماعی در گردشگری، تقابل میزبان و مهمان (گردشگران) است که باید بر اصول مهمان نوازی استوار باشد. مهمان نوازی عنصر مهمی در صنعت گردشگری به حساب می آید تا جایی که خود به تنهایی به عنوان یک شاخه علمی در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی جهان تدریس می شود. آداب معاشرت و الگوهای رفتاری در صنعت گردشگری تحت عنوان اخلاق حرفه ای، یک دستورالعمل جامع برای دستیابی به چارچوب های مهمان نوازی به شمار می رود. هر چه سطوح تعامل اجتماعی بین میزبان و مهمان وسیع تر باشد، موفقیت در اجرای برنامه های توسعه گردشگری و دستیابی به نتایج ارزنده آن بیش از پیش حاصل می شود. از این رو، این فرادرس به عنوان پیش نیاز در توسعه برنامه های این صنعت، امری ضروری به نظر می رسد.

مدرس: حسین مقصودی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
47

آموزش درس مدیریت اسلامی

دین اسلام، به عنوان آخرین دین الهی که مدعی هدایت بشریت در همه موقعیت های مکانی و زمانی است نمی تواند به فرایندهای مهم مدیریتی بی توجه باشد، چرا که بدون آن ها از اساس، پیشرفت و بالاتر از آن هدایتی در کار نخواهد بود. براساس ادعای دین اسلام برای هدایت جامعه بشریت به سوی تعالی و اهمیت نظام مدیریتی در این مسیر، بر ما لازم است تا دال های مدیریتی را از منابع دینی استخراج کنیم. در این فرادرس بر آن هستیم تا با مروری بر مهمترین منابع تدوین شده درباره مدیریت اسلامی، مقدمات لازم برای این مهم را در اختیار مخاطبین آن قرار دهیم.

مدرس: محمدعلی حسنی نیک مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
48

آموزش مدیریت نوآوری

کسب و کارهای امروزی برای اینکه بتوانند در بلندمدت به فعالیت خود ادامه دهند و دچار افول نشوند نیاز به خلاقیت و نوآوری دارند. بنابراین مدیریت نوآوری، مسئول سازماندهی و مدیریت برنامه هایی است که ایده های جدید را برای اهداف نوآوری جمع آوری، اصلاح و ارائه می کنند. این می تواند در هر در سازمانی و یا در هر بخش کسب و کار و یا بخش عمومی اتفاق بیافتد. خلاقیت، قابلیت ذهنی افراد برای ایجاد فکر و ایده جدید و نوآوری، عملی کردن آن ایده یا مفهوم جدید است. در این آموزش سعی می شود تا شناسایی، معرفی اصول خلاقیت و نوآوری، راه های ایجاد تفکر خلاق به علاقه مندان و صاحبان کسب و کارهای کوچک، چگونگی مدیریت کردن کسب و کارها و فرایندهای نوآور در سازمان ها را آموزش داد تا با توسعه و رشد کسب و کارهای کوچک و فعال در کشور، موتور توسعه اقتصادی کشور با قدرت تر از گذشته بچرخد.

مدرس: دکتر نازنین تیموری مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
49

آموزش ارتباطات مدیریت

ارتباط برای هماهنگی فعالیت‌ های گروهی، اجرای وظایف رهبری و انجام وظایف مدیریتی، لازم و ضروری است. بنابراین، مدیرانی که مدیریت خود را با توجه به مفاهیم ارتباط سازمانی اعمال نمایند، به وضوح از موفقیت بیشتری برخوردار خواهند گردید. اگر ارتباط درونی را مهم تر از ارتباط بیرونی بدانیم، به این نتیجه خواهیم رسید که برای ایجاد انسجام و اتحاد درون سازمانی، برقراری ارتباط مطلوب به صورت یک شبکه کارآمد و موثر، ضروری است. هدف کلی این آموزش، بررسی شیوه های برقراری ارتباط موثر و مناسب توسط افراد، بررسی و معرفی توانایی و مهارت ارتباط با دیگران و ارائه روش های کمک کننده به گسترش ارتباط و تلاش برای افزایش اثربخشی ارتباط در سازمان و جامعه است. در این فرادرس به تفصیل درباره مفاهیمی چون: اصول کلیدی ارتباط، کارکردهای ارتباط، جریان ارتباط در سیستم، ارتباط میان فردی، ابزارهای ارتباط، ارتباط کلامی و غیرکلامی، ارتباط میان سازمانی، موانع برقراری ارتباط موثر و ارتباط در عرصه جامعه بحث می کنیم.

مدرس: حمیدرضا فردوسیان مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
50

آموزش مهندسی ارزش Value Engineering

مهندسی ارزش، علم نوینی است که تمام فعالیت های یک طرح را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد. هدف اصلی این تلاش، اجرای زمان کم تر برای رسیدن به هدف نهایی پروژه، بدون تزریق هزینه های اضافی یا کاهش کیفیت کار است، البته تاکید مهندسی ارزش فقط بر روی کاهش هزینه نیست بلکه بر پایه تحلیل وظیفه (کارکرد) بنا شده است و به دنبال بهبود در ارزش های سازمانی است که به طور مسلم، افزایش کیفیت ارزش های سازمان، منجر به رضایت مشتریان، کیفیت محصول خروجی و سودآوری برای سازمان خواهد شد.

مدرس: حمیدرضا فردوسیان مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
51

آموزش شناخت صنعت گردشگری

صنعت گردشگری امروزه نقش مهمی در اقتصاد کشورها ایفا می کند. این صنعت با بهره گیری از ظرفیت های انعطاف پذیر خود در بخش های صنعتی، انسانی، فرهنگی، سیاسی و زیست محیطی به یکی از گسترده ترین صنایع روز دنیا تبدیل شده است. تنوع مزیت های این صنعت نقطه اتکایی برای توجه هر چه بیشتر به آن از سوی جوامع مختلف جهان است. کشور ما با داشتن ظرفیت های تاریخی در بخش جاذبه ها و همچنین بهره گیری از اقلیم مختلف، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در سطح دنیا است. به همین سبب در سال های اخیر جریان سیاست گذاری کشور به سوی حمایت از ظرفیت های صنعت گردشگری سوق داده شده است.

مدرس: حسین مقصودی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
52

آموزش مبانی تکریم ارباب رجوع - ویژه سازمان های دولتی

کلید و رمز موفقیت اجرای عملی مفهوم مشتری گرایی به استراتژی سازمان بستگی دارد. این استراتژی باید مبتنی بر حل مشکلات ارباب رجوع از طریق شناسایی نیازهای آشکار و پنهان او در حال و آینده باشد. هدف کلی این فرادرس آموزش مبانی تکریم ارباب رجوع به فراگیران است تا با نحوه ارتباط مطلوب با مشتریان و چگونگی کسب رضایت کلی آن ها نیز آشنا شوند.

مدرس: حمیدرضا فردوسیان مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
53

آموزش مدیریت جذب و اجرای پروژه های پژوهشی و علمی

هدف از ارائه این فرادرس، تقویت ظرفیت های اشتغال زایی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان فرهیخته ای است که در جامعه، موضوعاتی مساله محور در حوزه تخصصی خود را مشاهده می نمایند، اما تجربه تبدیل مساله مورد مشاهده به یک قرارداد پژوهشی در آن حوزه را ندارند. این آموزش ها به توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان در اشتغال یابی به پژوهش در حوزه تخصصیشان کمک می نماید و امکان گذر از محققی صرفا آکادمیک به محققی حرفه ای را پدیدار می سازد. این آموزش در دو درس اصلی مدیریت جذب پروژه های پژوهشی و مدیریت اجرای پروژه های پژوهشی تنظیم شده است.

مدرس: دکتر آرش قهرمان مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
54

آموزش نظام های اداره امور عمومی تطبیقی

در درس مدیریت تطبیقی در مقطع کارشناسی، دانشجویان تا حدودی با نحوه مدیریت کشورهای مختلف آشنا شده اند. در این درس که برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته های مدیریت دولتی و علوم سیاسی در نظر گرفته شده است، هدف اصلی، آشنایی دانشجویان با فرایند ساخت مدل های اداری و سیاسی برای انجام مطالعه تطبیقی نظام های سیاسی و اداری است. در این درس با تاکید بر اداره امور عمومی (مدیریت دولتی) به عنوان یک رشته مطالعاتی، با چارچوب های مطالعات تطبیقی و مفاهیم تحول سیستم های سیاسی آشنایی می شویم و در ادامه مقایسه ای میان مدیریت دولتی کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه انجام می گردد و در انتها به نقش بوروکراسی در سیستم های سیاسی پرداخته می شود.

مدرس: شهین قاسمی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
55

آموزش شناسایی و حل مساله در سازمان ها

هدف از این آموزش، آشنایی مخاطبان با مفاهیم، تعاریف، موقعیت‌ها و شرایط مساله، روش‌های مساله‌یابی و اولیت‌بندی آن، شناخت و درک صحیح از مساله و حل آن بر اساس سطح پیچیدگی و ساختار مربوطه است. در این فرادرس، ضمن بیان مبانی اولیه و پایه‌ای در خصوص مساله‌یابی و چگونگی حل آن، با بهره‌گیری از تفکر سیستماتیک سعی می‌شود که مساله به عنوان یک سیستم در نظر گرفته شده و در چارچوب سیستم و رویکردهای مربوطه بررسی و حل گردد. همچنین دام‌ها و تله‌های شناختی به عنوان آفت‌های مساله‌یابی و حل آن مطرح و بررسی شده و در تمامی مراحل آموزش تلاش می‌شود تا از مورد‌کاوی‌های مربوطه به منظور درک بهتر مطالب و انتقال مفاهیم بهره برده شود.

مدرس: دکتر مجید حسنی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
56

آموزش مقدماتی مدیریت طرح

در این آموزش سعی شده است که استاندارد مدیریت طرح از موسسه مدیریت پروژه آمریکا تدریس شود. در این آموزش،‌ علاقه‌مندان با طرح و تعریف آن آشنا شده و سپس در ادامه با تعریف دامنه‌های عملکردی آن و مجموعه فعالیت‌های طرح، می‌توانند به این آمادگی دست پیدا کنند که چگونه می‌توان طرح‌های سازمانی خویش را مدیریت نمایند و استاندارد فوق را در سازمان خویش و برای طرح‌های جذاب و تصویب‌شده آن، درزیگری (Tailoring) نمایند.

مدرس: ابوذر کردی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
57

آموزش مدیریت سرمایه روان شناختی سازمان

سرمایه روان شناختی مفهوم جدیدی است که در چارچوب رفتار سازمانی مثبت گرا و با الهام از نهضت روان شناسی مثبت گرا در دانشگاه میشگیان و طی پنج سال تحقیق و بررسی طی سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ در کشورها و سازمان های مختلف مطرح شد. این مفهوم خیلی زود توانست به محبوبیت فزاینده ای نزد پژوهشگران و همین طور مدیران و رهبران سازمانی دست پیدا کند. در این آموزش ویدئویی با تکیه بر کتاب ارزشمند سرمایه روان شناختی فرد لوتانز و همکاران به آموزش سرمایه روان شناختی سازمان پرداخته خواهد شد.

مدرس: دکتر محمد فروهر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
58

آموزش حاکمیت شرکتی - مسئولیت و اختیارات مدیر عامل و سایر ذی‌ نفعان

تولید انبوه و به تبع آن توسعه شرکت‌های تجاری و تغییرات صورت گرفته در مالکیت شرکت‌ها در یک قرن اخیر باعث تغییر نگرش در خصوص نحوه هدایت و راهبری بنگاه‌های تجاری شده است. لذا در این فرادرس با استفاده از منابع معتبر علمی و تجربیات اجرایی مدرس به دنبال ریشه‌یابی و معرفی اصول، مبانی، نظریات و ساز و کارهای پیاده‌سازی حاکمیت شرکت هستیم. در این راستا علاوه بر استفاده از نظریات و تئوری‌های علمی، نمونه‌های موفق عملی حاکمیت شرکتی در بنگاه‌های بزرگ و معتبر دنیا نیز بررسی خواهد شد.

مدرس: علی فردوسی جهرمی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
59

آموزش تهیه و تدوین طرح کسب و کار

طرح کسب‌ و کار در واقع یک برنامه کاری برای کسب‌ و کار شما است و می‌توان گفت شروع یک کسب‌ و کار بدون طرح کاری نادرست است، اما واقعیت این است که یک طرح کسب‌ و کار برای هر کسب‌ و کاری و با توسعه آن در طول زمان تغییر خواهد کرد و هر کسب‌ و کار خاص ممکن است به عنوان اهداف خود طرح‌های چندگانه کسب‌ و کار را تغییر دهد. هدف این آموزش، کمک به طراحی یک ساختار مناسب در زمینه تجارت و کسب‌ و کار است. شاید بتوان به کمک یک حسابدار و یا کارشناس بازاریابی قسمتی از یک طرح کسب‌ و کار را تهیه کرد، اما مهم این است که شما به عنوان صاحب ایده بتوانید این طرح را بنویسید تا بتوانید بر تمامی ابعاد آن چه از نظر ذهنی و چه از نظر فنی و محاسباتی مسلط شوید.

مدرس: رضا محرابی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
60

آموزش استراتژی قیمت گذاری محصول

شما برای توسعه کسب ‌و کار خود نیاز به یک نرخ واحد دارید تا بتوانید محصول خود را در همه جای دنیا به فروش گذاشته و آن را ترویج کنید، در شرایطی که تمامی مشتریان خود را از قیمت راضی نگه داشته باشید. همه این‌ها نیاز به دانستن اصول قیمت‌گذاری دارد و شما باید بدانید که دقیقا چه می‌خواهید و چطور می‌توانید با یک قیمت‌گذاری اصولی، بالاترین سود و بیشترین فروش را داشته باشید. شما در این فرادرس پس از تحلیل بازار، روش‌ها و استراتژی قیمت‌گذاری اولیه و سپس نحوه مدیریت و تعدیل قیمت‌ها، انواع تخفیف‌ها، قوانین و خط‌مشی‌های قیمت‌گذاری در ایران را می‌آموزید تا بتوانید برای محصول خود یک قیمت حرفه‌ای را انتخاب کرده و با فروش بیشتر به دلیل قیمت‌گذاری مناسب، از سایر رقبا جلو بزنید.

مدرس: فرشته نبی خواه مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
61

آموزش مدیریت بازاریابی و تبلیغات گردشگری

صنعت سفر، صنعتی زنده، مهیج، چالشی، بزرگ ترین به لحاظ ماهیت و همچنین بین المللی ترین صنعت دنیا به شمار می رود. در عصر اقتصاد جهانی، بازاریابی به حرفه و موفقیت تشکیلات تحت مدیریت شما، کمک شایانی می نماید. امروزه در صنعت سفر، گردشگری و هتلداری، مشتری پادشاه است، چون با انتخاب یا عدم انتخاب شما و توصیه های شفاهی خود به دیگران می تواند جایگاه شما را ارتقا داده یا سبب سقوط شما شود. ایجاد ارزش و رضایت برای مشتری، قلب بازاریابی در حوزه هتلداری و گردشگری محسوب می شود. اینجا است که بازاریابی که بیش از هر کسب و کار دیگری با مشتریان سر و کار دارد، می تواند کمک شایانی را به شما عرضه نماید. اگر یک سازمان مهمان پذیری بخواهد خدمت خود را به بازار عرضه کند، ضرورت دارد که مفهوم بازاریابی را به طور کامل درک کرده و آن را اجرا نماید.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۱۶ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
62

آموزش آشنایی با استخراج و مستندسازی دانش

در سال‌های اخیر با به وجود آمدن گستره عظیمی از اطلاعات و نفوذ اینترنت، راه‌های نوینی برای سازماندهی و استفاده از دانش، پیش روی ما قرار گرفته است که چالش اصلی آن، کیفیت درست، استخراج، مرتب‌سازی و ساختاردهی است. در این آموزش روش‌ها، فرایندها و مراحل پروژه استخراج دانش به صورت عمومی بیان شده است. روشی برای سازماندهی یک پروژه جامع دانش، مستقل از این که برای به وجود آوردن یک پایگاه دانش، وب‌سایت یا اتخاذ تصمیم برای سازمان باشد، قابل استفاده است و استفاده از روش‌های شرح داده شده برای استخراج و ساختاربندی دانش در همه زمینه‌ها، امکان‌پذیر است.

مدرس: سالار مروتی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
63

آموزش توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان ها بر اساس ایزو ISO 26000

طی چند سال گذشته، گرایش سازمان ها به مسئولیت اجتماعی بیشتر شده است. همه گیری کرونا ثابت کرد که مسئولیت اجتماعی شوخی بردار نیست و همه سازمان ها باید در این کار مشارکت نمایند. مسئولیت اجتماعی برای شرکت ها، کنش مندی و سود به همراه داشته و باعث افزایش برندینگ سازمان می گردد. امروزه مسئولیت اجتماعی دارای ارزش خاصی در بین شرکت ها و نهادهای اجتماعی است، به طوری که همزمان با مشارکت شرکت ها در مسئولیت اجتماعی، میزان سودآوری آن ها نیز بیشتر می شود. در این فرادرس سعی کرده ایم بر اساس استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰ به زبانی ساده و بر اساس تجربه هایی که در شرکت های ایرانی داشته ایم، به تشریح مباحث مسئولیت اجتماعی بپردازیم.

مدرس: ابوذر کردی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
64

آموزش مدل سازی فرایندهای کسب و کار با ویژوال پارادایم

با توجه به اهمیت فرایندها در سازمان در راستای تحقق استراتژی‌ها، اهداف سازمان‌ها و همچنین ضرورت شناخت کامل سازمان جهت بهبود امور، امروزه بسیاری از کسب‌ و کارها و شرکت‌ها به سمت مستندسازی و مدل‌سازی فرایندهای سازمانی خود روی آورده‌اند. بنابراین در این فرادرس ابتدا مروری می‌کنیم بر مفاهیمی چون فرایند، مدیریت فرایندهای کسب‌ و کار BPM‎ (Business Process Management) و زبان استاندارد مدل‌سازی فرایندهای کسب‌ و کار BPMN‎ (Business Process Model and Notation) و سپس به معرفی نرم‌افزار ویژوال پارادایم (Visual‎ Paradigm‎) که ابزاری برای مدل‌سازی فرایندهای کسب‌ و کار است، می‌پردازیم.

مدرس: بهنوش کلانتری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
65

آموزش سیستم مدیریت نوآوری ایزو ISO 56002

هدف از ارائه این آموزش، تشریح الزامات استاندارد ISO 56002 جهت سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که تمایل به استقرار و نگهداری در چارچوب این سیستم را دارند. در واقع آن‌ها می‌توانند تعادلی بین راهنمای مدیریت نوآوری و سایر استانداردهای سیستم مدیریت پیدا کنند و به علاوه دانشجویان رشته‌های صنایع، مدیریت و سایر علاقه‌مندان هم می‌توانند با مباحث گوناگون سیستم مدیریت نوآوری آشنا شوند. بنابراین مباحث به صورت قدم به قدم و با تکیه بر بندهای خود استاندارد مطرح شده و در نهایت هم مباحث ISO 56002 در قالب چندین مثال طرح‌ریزی، ارزشیابی و بازنگری می‌شوند.

مدرس: سید عابد ذوالنوری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
66

آموزش استعدادیابی و شناخت توانمندی‌ ها

آمار بالای افرادی که از شغل خود راضی نیستند، دانش‌آموزان و دانشجویانی که در انتخاب رشته سردرگم هستند و افراد زیادی که علی‌رغم تلاش زیاد، موفقیت‌های قابل‌ توجهی کسب نمی‌کنند نشان از عدم آشنایی درست افراد جامعه با استعدادها و مقوله استعدادیابی است به گونه‌ای که استعدادیابی و شناخت توانمندی‌ها به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد تبدیل شده است. در این آموزش که برای دانش‌آموزان، دانشجویان، جویندگان شغل و علاقه‌مندان به شناخت استعدادها مناسب و مفید است، تلاش می‌کنیم ضمن ارائه تعریف دقیق از استعداد، انواع استعدادها از دیدگاه‌های مختلف را معرفی و برای شناسایی آن‌ها، راهکارها و ابزارهای مناسب معرفی کنیم.

مدرس: رضا حیدری قاسم آبادی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
67

آموزش توسعه پایدار گردشگری

صنعت گردشگری، یکی از اثربخش‌ترین اهرم‌های توسعه است که برنامه‌ریزان تلاش دارند تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه آن، مسیر دستیابی به توسعه را در مقاصد گوناگون فراهم آورند. با این حال، توسعه گردشگری بدون در نظر داشتن شاخص‌های پایداری سرانجام مطلوبی ندارد و در کوتاه‌مدت منجر به شکست می‌شود. بنابراین، لزوم توجه به مفهوم توسعه پایدار گردشگری، امری ضروری به نظر می‌رسد که شناخت و درک ابعاد آن یکی از مهم‌ترین مباحث آموزشی در ساختار این صنعت محسوب می‌شود که می‌تواند زمینه توسعه مطلوب آن را فراهم آورد.

مدرس: حسین مقصودی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
68

آموزش اجرای نت خودگردان و تعمیرات اپراتوری AM

یکی از دغدغه‌های کسب‌و‌کارهای امروزی و به ویژه صنایع، ‌هزینه‌های ناشی از پشتیبانی و نگهداری تعمیرات، تجهیزات،‌ ابنیه،‌ سیستم‌ها و… است. در سال‌های اخیر سازمان‌های پیشرفته با ایجاد فرهنگ خودکنترلی و خودگردانی توانسته‌اند هزینه‌های ناشی از عدم رسیدگی به موقع به تجهیزات وعدم پیش‌بینی صحیح خرابی‌ها و توقف‌ها را به طور قابل توجهی کاهش دهند. نيازهای اصلی كه با يادگيری این فرادرس مرتفع می‌گردد، عبارتند از: يادگيری اصول خودكنترلی در سازمان، اركان نگهداری و تعميرات خودگردان، روش اجرا، دستورالعمل‌ها، فرم‌ها و ايجاد تيم‌نت خودگردان.

مدرس: سعيد رضائی كلج مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
69

آموزش کارآفرینی در گردشگری

اشتغال اگر مهم‌ترین چشم‌انداز صنعت نباشد، بدون شک یکی از مهم‌ترین آن‌ها خواهد بود. با توسعه صنایع، فرصت‌های بیشتری در راستای اشتغال جوامع ایجاد می‌شود و با افزایش نرخ شاغلین، رفاه اقتصادی در سطوح گسترده‌تری از جامعه محقق می‌شود. گردشگری یکی از مهم‌ترین صنایع خدماتی جهان است که بر اساس آمارهای سازمان جهانی گردشگری، از هر ۱۰ فرصت شغلی در جهان، یک فرصت به این صنعت اختصاص دارد که نشان‌دهنده قابلیت‌های بالقوه آن در ایجاد فرصت‌های اشتغال است.

مدرس: حسین مقصودی مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
70

آموزش مدیریت کنترل هزینه در صنعت کترینگ غذا و رستوران داری

این فرادرس به منظور ارائه اصول لازم جهت کنترل هزینه‌های کسب‌ و‌ کارهای صنعت کترینگ در راستای تامین عملیاتی سودآور فراهم شده است. عملی ساختن این اصول تضمین‌کننده سود نیست چرا که عناصر لازم دیگری نیز برای یک کسب و کار فعال موفق در این صنعت وجود دارد اما اگر بخواهیم سود خود را حفظ کنیم باید به این اصول مسلط باشیم. کسب‌ و‌ کارهای خوب در صنعت غذا، محصول‌های با کیفیت بالا را به مشتریان خود می‌رسانند و رویه‌هایی را انتخاب می‌کنند که هزینه‌های غذا، نوشیدنی و نیروی کار را تضمین می‌کنند.

مدرس: حمیدرضا جعفرپور مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
71

آموزش آشنایی با اکوتوریسم (طبیعت‌ گردی)

اکوتوریسم، کوتاه شده Ecological Tourism و به معنی بوم شناسی است. گردشگری نوعی بوم شناسی جهت توسعه حرفه های بومی و سنتی برای کسب درآمد ساکنان محلی محسوب می شود که در نهایت لذت سفر را برای میزبان و همچنین گردشگران فراهم می کند. صنعت گردشگری اگر بخواهد در طولانی مدت سودمند باشد، باید بتواند با محیط زیست و شرایط اجتماعی، فرهنگی در همگرایی قرار گیرد. هدف این فرادرس آموزش به گردشگران برای کاهش صدمات و خسارات برای گردشگر و همچنین رضایتمندی میزبان است.

مدرس: هانیه گوهری پور مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
72

آموزش اصول و مبانی کارآفرینی

امروزه کارآفرینی و زمینه‌های توسعه و آموزش آن به یک ضرورت بدل شده است و باید در ایجاد بسترهای مناسب محیطی و آموزشی در جهت انتقال تجربیات و مهارت‌های مورد نیاز کارآفرینان سعی نمود. نتایج مطالعات حکایت از این دارد که آموزش‌های کارآفرینی می‌تواند افرادی با اعتماد به نفس بالا، فرصت‌شناس و در نهایت افراد متمایل و علاقه‌مند به راه‌اندازی كسب و كارهای مستقل را شناسایی و در پرورش آن‌ها موثر واقع گردد. هدف کلی کارآفرینی و آموزش آن ايجاد انگيزه در بين افراد، ايجاد كارآفرينان جديد و تشويق آنان به سوی كسب مهارت‌های لازم است.

مدرس: زینب خوش چهره مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
73

آموزش مقدماتی مدیریت تجربه مشتری CEM

در این فرادرس، مدیریت تجربه مشتریان در کسب و کار را یاد می‌گیریم، به این صورت که در ابتدا با مفهوم تجربه مشتریان آشنا می‌شویم، ضرورت مدیریت تجربه مشتریان را درک می‌کنیم، انواع و ابعاد تجربه مشتریان را شرح میدهیم، راهکارهای خلق و ارائه تجربه لذت‌بخش برای مشتریان را یاد می‌گیریم و با نقشه سفر مشتریان در تمام مراحل تماس مشتریان با کسب‌و‌کارها آشنا می‌شویم و همچنین نحوه اندازه‌گیری اثربخشی و موفقیت تجربه مشتریان را می‌آموزیم و در پایان، با چند نمونه از کسب‌و‌کارهای موفق که در خلق تجربه لذت‌بخش برای مشتریان خود عالی عمل کرده‌اند، آشنا می‌شویم.

مدرس: دکتر داود موذن مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
74

آموزش مدیریت استراتژیک کارآفرینی

در این فرادرس، ابزارهای بسیار عملیاتی که به کارآفرین بالقوه کمک می‌کند تا شخصا تحلیلی از محیط داشته باشد و توانایی خود را برای رقابت در آن محیط توسعه دهد و همچنین توانایی بهره‌برداری موفق از مزایای ایده‌ها و رقابت در حوزه بازار را داشته باشد، آموزش داده می‌شود. سعی شده است تا در این آموزش نقش‌های کلیدی و استراتژیک موضوعاتی همچون: خلاقیت، شناخت فرصت‌ها، ارزیابی فرصت‌ها، قدرت اجرا و نوآوری مستمر در ظهور و رشد شرکت‌های کارآفرین با پیروی از یک الگوی منطقی و به صورت گام‌به‌گام و به زبانی ساده بیان شود تا راهنمای افرادی باشد که می‌خواهند طرح کسب و کاری را تهیه نمایند و یک کسب‌و‌کار را شروع کنند.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
75

آموزش مفاهیم رایج در لجستیک و زنجیره تامین - بخش یکم

در دهه اخیر، به دلیل ایجاد زنجیره‌های تامین گوناگون و حجم بالای سرمایه‌گذاری در این بخش، پژوهشگران توجه ویژه‌ای به جنبه‌های گوناگون موضوع پیش رو داشته‌اند. این فرادرس قصد دارد تا در عین رعایت مختصر بودن، نیازهای گروه‌های مختلفی همچون: مدیران، تولید‌کنندگان، کارشناسان تدارکات، کارشناسان تولید، پژوهشگران و... را مرتفع نماید.

مدرس: سجاد احدیان مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
76

آموزش تفکر سیستمی

تفکر سیستمی، شیوه و سبک متفاوتی از تفکر و شناخت پدیده‌ها است. ناکارآمدی و ناکافی بودن شیوه‌های سنتی حل مساله و تفکر، به ویژه در دنیای متغیر و ناپایدار امروز، ضرورت به کارگیری سبک دیگری را نمایان می‌سازد که همان تفکر سیستمی است. این نوع تفکر با تاکید بر نگاه کل‌گرایانه در کنار تفکر جزء‌گرایانه، به دنبال ایجاد راه‌حل‌های کارآمد برای مسائل دنیای امروزی است. در این فرا‌درس سعی شده است مفاهیم اولیه تفکر سیستمی در حداقل زمان ممکن در اختیار شما قرار گیرد. الزامات تفکر سیستمی، موانعی که بر سر راه آن وجود دارد، ابزارهای آن و همچنین کاربرد آن در علوم مختلف، از جمله مواردی هستند که در این آموزش به آن‌ها اشاره می‌شود. علاوه بر این سعی شده است به جنبه کاربردی بودن بحث تفکر سیستمی نیز توجه شود.

مدرس: زهره الوند مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
77

آموزش آشنایی با دفتر مدیریت پروژه PMO در سازمان ها

در جهان امروز با توجه به تعدد و پیچیدگی پروژه‌ها و تاثیر عملکرد آن‌ها بر نتایج سازمان، ضرورت اتمام سریع، ارزان و بهتر پروژه‌ها امری ضروری است که برای نیل به این اهداف، ضرورت ایجاد یک واحد یا بدنه سازمانی که بتواند با طراحی نظامی یکپارچه و منظم، مدیریت پروژه‌های سازمان را بر عهده گرفته و با پیاده‌سازی متدولوژی مدیریت پروژه متناسب با شرایط سازمان، هماهنگی و مدیریت متمرکز پروژه‌ها و منابع را میسر سازد، احساس می‌شود. این واحد، دفتر مدیریت پروژه PMO‎ (Project Management Office) نام دارد که می‌تواند سردرگمی را به حداقل رسانده و با کاهش هزینه‌های پروژه، نرخ شکست پروژه‌ها را کاهش و راندمان کاری را بالا ببرد.

مدرس: ابوذر زارع خفری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
78

آموزش تجاری سازی تکنولوژی

با بررسی عوامل موفقیت آن‌هایی که توانسته‌اند وارد دنیای تجارت شوند به این نتیجه رسیده‌ایم که تمامی نتایج به یک موضوع ختم می‌شود و آن نیز طی کردن فرایند درست برای رسیدن محصول یا خدمت به دست مشتریان هدف است که اصطلاحا فرایند رسیدن ایده، محصول و یا خدمت به دست مشتری را فرایند تجاری‌سازی گویند. در واقع تجاری‌سازی، کلیه فعالیت‌های فرد یا مجموعه‌ای از مرحله خلق ایده و نوآوری تا رسیدن آن به بازار را شامل می‌شود. اهمیت رساندن نوآوری به بازار، رسیدن به سود و منفعت مالی است و تنها زمانی یک نوآوری برای ما اهمیت دارد که بتوانیم از طریق آن منفعتی به دست آوریم. در این فرادرس تلاش شده تا از مرحله خلق ایده و راه‌های رسیدن به ایده تا مرحله رسیدن آن به دست مشتریان و کسب درآمد، آموزش داده شود.

مدرس: مهراد مختاربند مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
79

آموزش مدیریت رسانه های اجتماعی

در این آموزش به بررسی راهبردهای بالقوه رسانه‌های اجتماعی و شیوه‌های کار سازمان با مدیریت رسانه‌های اجتماعی می‌پردازیم که منجر به دستیابی اهداف تجاری و راهبردهای سازمانی برگرفته از بیانیه ماموریت سازمان می‌شود و به بینشی می‌رسیم تا درک بهتری از جنبه‌های تئوری و عملی مفاهیم و اصول پایه مدیریت رسانه‌های اجتماعی به دست آوریم و همچنین متخصصان بازاریابی و فعالان این صنعت قادر به شناسایی رویکردهای صحیح کسب‌ و کار برای پشتیبانی از حرفه خود باشند.

مدرس: سمیه حضوری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
80

آموزش بازاریابی اجتماعی Social Marketing

بازاریابی تجاری سعی در تغییر رفتار مردم به سود بازاریاب دارد اما بازاریابی اجتماعی سعی در تغییر رفتار مردم به نفع مصرف‌کننده یا کل جامعه دارد. همچنین بازاریابی اجتماعی را نباید با بازاریابی شبکه های اجتماعی اشتباه گرفت زیرا این دو مفهوم بازاریابی به طور کامل متفاوت هستند. بازاریابی اجتماعی صرفا برای اهداف غیر انتفاعی است در حالیکه ممکن است از رسانه‌های اجتماعی برای منافع مالی استفاده شود. به همین‌منظور هدف از اجرای کمپین‌های بازاریابی اجتماعی ترویج رفتارهای مثبتی مانند: مراقبت از محیط زیست یا بستن کمربند ایمنی و یا جلوگیری از رفتارهای منفی مانند: سرعت غیر مجاز یا سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی است.

مدرس: امیرحسین بهبودی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
81

آموزش قوانین و استانداردهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست HSE

نام رشته HSE‎ از حروف اول کلمات Health‎ (سلامت)، Safety‎ (ایمنی) و Environment‎ (محیط‌ زیست) و با هدف صیانت از نیروی انسانی در برابر بیماری‌های شغلی و حوادث ناشی از کار، حفاظت از محیط‌ زیست در برابر عوامل مخرب زیست‌محیطی و جلوگیری از آسیب به دارایی‌ها، تجهیزات و در نهایت جهت تداوم، توسعه کسب‌ و کار و رشد جامعه تشکیل شده است که هر کدام از این رشته‌ها خود به تنهایی بیانگر یک حوزه کاری بسیار وسیع است. در این فرادرس سعی شده است تا با نگاهی جامع، اکثریت قوانین، مقررات و استانداردهای معتبر و مرتبط با حوزه HSE‎ به صورت تفکیک شده معرفی و بررسی گردد.

مدرس: محسن برزگر مریم آبادی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
82

آموزش روش های بیوشیمی و بیوفیزیک

از آنجایی که مطالعه ماکرومولکول‌های حیاتی در رشته‌های علوم زیستی از اهمیت بالایی برخوردار است، آشنایی و یادگیری اصول روش‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی برای دانشجویان و محققان علوم زیستی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این فرادرس سعی شده است که اصول کلی استخراج، دیالیز، ته‌نشین‌سازی، روش‌های مختلف طیف‌سنجی، کروماتوگرافی و الکتروفورز توضیح داده شود. لازم به ذکر است که بسیاری از مطالب این آموزش علاوه بر اقتباس از منابع معتبر موجود در این زمینه، از تجربیات و پژوهش‌های اینجانب نشات گرفته است.

مدرس: دکتر زهره جهانگیری زاده مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۲۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
83

آموزش آشنایی با سیستم باشگاه مشتریان

دنیای رقابت امروز، دیگر پرداختن به اصول بازاریابی سنتی و آمیخته‌های بازاریابی نیست. امروزه مشتریان بسیار آگاه‌تر و باهوش‌تر عمل می‌کنند و لذا لازم است تا صاحبان کسب‌ و کار دیدی بسیار عمیق‌تر به این موضوع‌ها داشته باشند. زمانی که بحث بازاریابی جدید مطرح می‌شود، دیگر بحث قیمت و محصول، جزو شاخصه‌های اصلی قرار نمی‌گیرد چرا که تطابق این موارد از دید مشتری یک موضوع حل شده است و دیگر تمایزی به حساب نمی‌آید اما چیزی که باعث می‌شود یک مشتری نسبت به یک برند حس بسیار بهتری داشته باشد، القای حس ارزشمند بودن است. یکی از بهترین ابزارها برای انتقال این حس، راه‌اندازی سیستم باشگاه مشتریان است که در این فرادرس با بررسی سه سوال چیستی، چرایی و چگونگی باشگاه مشتریان، کار را آغاز نموده‌ایم و در ادامه بررسی می‌نماییم که چگونه می‌توان یک باشگاه مشتریان خوب راه‌اندازی کرد.

مدرس: محمدرضا منتظرالقائم مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
84

آموزش بهبود مستمر یا کایزن و پیاده سازی آن در سازمان ها

در این فرادرس، ابتدا سفر هیجان‌انگیزی بر فلسفه کیفیت و بهبود مستمر داریم و در ادامه با تکنیک‌ها و رویکردهای کاملا کاربردی کایزن، مبتنی بر تجربه پیاده‌‌سازی آن در سازمان‌‌های ایرانی آشنا می‌شویم. مباحث پرداخته شده در این آموزش با بهره‌‌گیری از تجربه پروژه‌‌های اجرا شده در صنایع مختلف داخلی، کاملا کاربردی و قابل اجرا در سازمان‌‌های خصوصی و دولتی، تولیدی و خدماتی است. فراگیری این فرادرس برای صاحبان کسب‌و‌کاری که قصد بهبود عملکرد سازمان خود را دارند و فارغ التحصیلان رشته‌‌های مدیریت و مهندسی صنایع که وظیفه مدیریت کیفیت و بهره‌‌وری در سازمان‌‌ها را بر عهده دارند، توصیه می‌‌شود.

مدرس: دکتر بهزاد حدادی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
85

آموزش استاندارد ۳۴۰۰۰ تعالی منابع انسانی

سازمان زمانی می‌تواند به برتری دست یابد که توجه خود را به تمامی ابعاد معطوف دارد. رشد اقتصادی سازمان به بهره‌گیری و استفاده بهینه از تمامی منابع، وابستگی مستقیم دارد. منابع انسانی مولد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استاندارد ۳۴۰۰۰ منابع انسانی می‌تواند در رشد، توسعه و بهره‌وری سازمان و رسیدن سازمان به تعالی سازمانی تاثیرگذار باشد. استاندارد ۳۴۰۰۰ منابع انسانی یکی از استانداردهایی است که باید در سازمان‌ها مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. به طور خاص هدف این آموزش، مروری بر معماری و ساختار استاندارد ۳۴۰۰۰ منابع انسانی است، به طوری که دانشجو پس از اتمام این آموزش بتواند دید صحیحی از مطالب بیان شده داشته باشد.

مدرس: زهرا باقری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
86

آموزش بازاریابی محتوایی

در این آموزش ابتدا با تعارف اولیه و البته مهم و باورهای غلطی که در ذهن ما راجع به بازاریابی محتوایی شکل گرفته است آشنا می‌شویم و در مرحله بعد، سری به اصول بازاریابی محتوایی زده، ماموریت خود را تنظیم می‌کنیم و همچنین یاد می‌گیریم که چطور موضوع یک محتوا را انتخاب کرده، یک راهنما برای آن تنظیم کنیم و سپس آن را به اجرا بگذاریم. در مرحله آخر یک برنامه استراتژیک بازاریابی محتوا را تنظیم می‌کنیم که این برنامه شامل: تعیین بازار هدف، ساخت پیام، دسترسی به مشتریان بالقوه و چند آیتم دیگر است. در انتخاب این آموزش شما می‌توانید تمرین‌های مختلف را انجام داده، کاربرگ‌ها را پر نمایید و یک کسب‌ و کار محکم و قوی را در شرایط بحرانی حفظ نموده و از آن به کسب سود بپردازید.

مدرس: علیرضا لیلی زاده مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
87

آموزش مدیریت خرده فروشی

هدف از این فرادرس، ارتقای مهارت خرده‌فروشی با نگاه تخصصی به توزیع در زنجیره عرضه است. عدم توسعه در حوزه خرده‌فروشی در کشور ما، رشد انواع خرده‌فروشی‌های مدرن با تشدید زمینه‌های رقابتی در کشورهای غربی، بهره‌گیری نامناسب ما در مدل‌سازی آن‌ها و چالش‌های متعدد کنونی توام با فرصت‌ها و تهدیدهای بسیار پیش‌ روی خرده‌فروشان، آن‌ها را بر آن داشته تا با تغییر نگرش سنتی به تخصصی خرده‌فروشی، به خرده‌فروشان این امکان را بدهد که ضمن افزودن ارزش به زنجیره عرضه، سود و رضایت مشتری بیشتری را کسب کنند.

مدرس: دکتر زهره علی‌اسماعیلی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
88

آموزش روانشناسی کار

علم روانشناسی دارای شاخه‌ها و گرایش‌های گوناگونی است که هر یک به مطالعه بخشی از زندگی و رفتار انسان‌ می‌پردازند. یکی از این شاخه‌ها، روانشناسی کار است که در آن رفتار انسان در رابطه با کار مورد مطالعه قرار می‌گیرد. علوم مختلف مانند: جامعه‌شناسی، جمعیت‌شناسی و حقوق هر کدام تعاریف خاصی از کار دارند. در آموزش روانشناسی کار به زبان ساده اما علمی، مفهوم کار از دیدگاه روانشناسی مطرح می‌شود و رفتار انسان در محیط‌های کاری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدرس: رضا حیدری قاسم آبادی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و 1دقیقه
یادگیری را شروع کنید
89

آموزش مدیریت استراتژیک پیشرفته

در این فرادرس تلاش شده است تا فراگیران با مطالب رویکرد به مدیریت استراتژیک از دیدگاه اسلام، آشنایی با مکاتب برنامه‌ریزی استراتژیک، سطوح مختلف استراتژیک، مباحث روز مدیریت استراتژیک و اجرا و پیاده‌سازی استراتژیک آشنا شوند. همچنین ابزارهای تجزیه و تحلیل استراتژی در سازمان نیز در این آموزش مطرح می‌شود.

مدرس: دکتر فاطمه اسکندر مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
90

آموزش رهبری مثبت گرا

مهم ترین رکن سازمان ها که سهم زیادی در شکست و موفقیت سازمان ها دارد، رهبری است. هنرهای رهبران موثر نیز این است که بتوانند با اقداماتی به ظاهر ساده اما تاثیر گذار اهداف خودشان و سازمانشان را محقق کنند. در این فرادرس ضمن تشریح هریک از راهبردها در قالب بیان مبانی نظری و پژوهشی به بیان فعالیت هایی پرداخته می شود که با استفاده از آن ها می توان به پیاده سازی این راهبردها پرداخت. علاوه بر این در پایان هریک از فرادرس ها به یک سری سوالات تشخیصی اشاره می شود که از طریق آن می توانید میزان و درجه ای را که به عنوان رهبر مثبت گرا قادر بوده اید به ترویج این راهبردها بپردازید را مورد ارزیابی قرار دهید.

مدرس: دکتر محمد فروهر مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
91

آموزش مدیریت شرکت های هلدینگ - استراتژی، ساختار و نظام سرپرستی

الگوبرداری از بنگاه‌های چند‌رشته‌ای و چندکاره و اقدام به تجدید ساختار سازمان‌ها بر این اساس، طی سال‌های اخیر در کشور ما رواج گسترده‌ای داشته است. ورود واژگانی مانند: شرکت‌های مادر تخصصی، شرکت‌های گروه، هلدینگ و… به ادبیات کسب و کار، نمود شکل‌گیری این روند در این حوزه است. در حال حاضر می‌توان شکل‌های گوناگونی از این نوع سازمان‌ها را از کسب و کارهای بسیار متنوع گرفته تا سازمان‌های متمرکز و تخصصی در بازار مشاهده نمود. وجود ساختارهای بزرگی مثل هلدینگ اگر چه به صورت بالقوه ظرفیت‌های بالاتری را برای رشد و توسعه کسب و کار ایجاد می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این ساختار الزاما در بلند‌مدت اهداف مد نظر مدیران را تامین نمی‌کند. مدیران سازمان‌های هلدینگ در راهبری و هدایت کسب و کار تحت مدیریت خود، اغلب با ابهام‌های بسیاری در شیوه‌های مطلوب اداره مواجه هستند.

مدرس: علی فردوسی جهرمی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
92

آموزش تجزیه و تحلیل سیستم ها و روش ها

سیستم، یک مفهوم مشترک بین تمامی علوم است که شامل مجموعه‌ای از اجزای به هم وابسته است که به علت روابط متقابل بر اجزای خود، کلیت جدیدی را احراز کرده و از نظم و سازمان خاصی پیروی می‌کند. هر یک از اجزای سیستم نقش خاصی را در جهت تحقق هدف سیستم ایفا می‌کند. تجزیه و تحلیل سیستم، آگاهی از چگونگی عملکرد اجزای تشکیل‌دهنده سیستم و بررسی میزان ارتباط بین اجزای آن، مبنایی جهت طراحی و اجرای یک سیستم مناسب‌تر است. هدف از این فرادرس، آشنایی با سیستم و نگرش سیستمی و فنون تجزیه و تحلیل سیستم‌ها بوده و همچنین بررسی‌هایی بر روی جریان کار، فرم‌ها، جا و مکان و تکنیک‌های کمی انجام می‌شود. این آموزش برای مخاطبینی که در آزمون‌های استخدامی شرکت می‌کنند نیز، مفید است.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
93

آموزش نظام مشارکتی و سیستم پیشنهادات S.S در سازمان ها

در تمام سازمان های کشور و حتی بین عامه مردم، صحبت از شرکت های آمریکایی و ژاپنی رواج دارد. همواره مطرح می کنیم که چه قدر این شرکت ها و کشورها در حوزه های صنعتی پیشرفت داشته اند، اما سوال اینجا است که این مباحث فقط در حد حرف عنوان شده و یا واقعا به دنبال ریشه یابی هم بوده ایم؟ در این آموزش قصد داریم که یکی از مهم ترین علل تمایز این کشورها و شرکت های آن ها را با سایر شرکت ها مطرح کنیم. سیستم پیشنهادات را با معرفی کلی آغاز می کنیم و با بیان نحوه ایده و پیشنهاد و اجرای آن ها، موضوع را ادامه می دهیم و سرانجام با بایدها و نبایدهای این سیستم آشنا می شویم. هدف ما از این آموزش پیاده سازی این سیستم به عنوان یکی از ابزارهای قدرتمند در شرکت ها است که همواره بتوانند بهترین نتایج را از به کارگیری نیروهای خود به دست آورند.

مدرس: محمدرضا منتظرالقائم مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
94

آموزش بازاریابی نسل ۵ (بازاریابی انسان به انسان H2H)

بر اساس تعریف، بازاریابی نسل ۵ استفاده از فناوری‌های تقلید از انسان برای ایجاد، برقراری ارتباط، تحول و افزایش ارزش در طول ارتباط با مشتری است. یکی از موضوعات مهم در بازاریابی نسل ۵، همان چیزی است که ما آن را فناوری آتی می‌نامیم که گروهی از فناوری‌ها است و هدف آن تقلید از توانایی‌های بازاریابان انسانی است که شامل: هوش مصنوعی، NLP، حسگرها، رباتیک، واقعیت افزوده (AR‎)، واقعیت مجازی (VR‎)، اینترنت اشیا و بلاکچین می‌باشد. در این فرادرس با توجه به مولفه‌های بازاریابی و مخصوصا بازاریابی نسل پنجم با رویکرد و نگرش اساسی بازاریابی انسان به انسان، دانشجویان با روند اجرای این بازاریابی و مزایای آن آشنا می‌شوند.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید