لینوکس (Linux)

در این فرادرس هدف آموزش لینوکس به صورت عملی و گام به گام با توضیحات کامل توسط مدرسین متخصص در این زمینه می باشد . نکته شاخص آن انتقال مفاهیم به صورت کاربردی و ملموس است به طوری یادگیری سیستم لینوکس را جذاب می نماید .

۲,۳۰۰ دانشجو ثبت نام کننده
۱٫۷ میلیون دقیقه یادگیری و مطالعه توسط دانشجویان
۱,۹۲۱ دقیقه مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۶ عنوان آموزشی تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۱
آموزش سیستم عامل لینوکس (Linux) - مقدماتی

آموزش سیستم عامل لینوکس (Linux) - مقدماتی

مدرس: مهندس محمدرضا رازیان

برای تمام کسانی که می خواهند حرفه لینوکس (Linux) را انتخاب کنند و لینوکس را یاد بگیرند ضروری است تا دوره مقدماتی لینوکس را بگذرانند. این فرادرس، مقدمه ورود به دنیای لینوکس است. در این فرادرس، شما به صورت علمی، دقیق و کاربردی با مفاهیم لینوکس آشنا خواهید شد. ویژگی این آموزش، انجام مثال ها به صورت عملی در حین تدریس است تا دانشجو به صورت عملی با مفاهیم، آشنا شود. نکته شاخص این فرادرس، انتقال مفاهیم به صورت ملموس و کاربردی است به طوری که یادگیری سیستم عامل لینوکس را جذاب می نماید.

یادگیری را شروع کنید ...

۲
آموزش لینوکس مقدماتی - ساختار داخلی و ترمینال لینوکس

آموزش لینوکس مقدماتی - ساختار داخلی و ترمینال لینوکس

مدرس: مهندس محمدرضا آقازاده

در عصر حاضر، هر کسی که بخواهد وارد بازارهای حرفه ای و بزرگ صنعت نرم افزار شود، نیاز دارد تا با سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس کار کند. این بازار، از مینی کامپیوترهای کوچکی مثل Raspberry Pi که برای هوشمند سازی و پروژه های اینترنت اشیاء به کار می آیند شروع می شود، تا مدیریت سرورهای عظیم برای پشتیبانی از سایت های حرفه ای و عملیات هایی مثل پردازش ابری و تجمیع بار پردازش امتداد دارد. دریچه ورود به دنیای عظیم نرم افزارهای آزاد و اوپن سورس (Open Source)، سیستم عامل لینوکس می باشد. در این فرادرس ساختار و معماری سیستم عامل لینوکس را یاد می گیرید و می توانید هر سیستم عامل مبتنی بر لینوکس را مدیریت کنید و بی هیچ واهمه ای مدیریت سرورهای لینوکسی را در دست بگیرید.

یادگیری را شروع کنید ...

۳
آموزش سیستم عامل لینوکس (Linux) - تکمیلی

آموزش سیستم عامل لینوکس (Linux) - تکمیلی

مدرس: مهندس محمدرضا آقازاده

در این فرادرس مباحث تکمیلی آموزش لینوکس برای مدیریت یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس آموزش داده می شود و تلاش بر این شده است تا ساختار و آناتومی سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس مطرح شود تا دانشجویان بتوانند سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس را درک کنند و با توجه به این فهم، بتوانند تمامی سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس را مدیریت کنند.

یادگیری را شروع کنید ...

۴
آموزش مقدماتی مدیریت سرور لینوکس (Linux CentOS)

آموزش مقدماتی مدیریت سرور لینوکس (Linux CentOS)

مدرس: سید امیرحسین عامل

اگر هیچ تجربه ای در استفاده از لینوکس ندارید، نگران نباشید، در این فرادرس شما را گام به گام تا قله موفقیت پیش خواهیم برد. در هر درس، آموزش ها و دستورالعمل های کامل و دقیقی قرار داده شده است که به کمک آن ها می توانید این فرادرس را به خوبی پشت سر بگذارید و دانشجویانی که این فرادرس را به پایان می رسانند توانایی و دانش آماده سازی و پیکربندی سرور شخصی خود را به دست خواهند آورد.

یادگیری را شروع کنید ...

۵
آموزش اینترنت اشیا و امبدد گنو/لینوکس (رایگان)

آموزش اینترنت اشیا و امبدد گنو/لینوکس (رایگان)

مدرس: مجید سلامت

عبارت اینترنت چیزها (Internet Of Things) که با عنوان اینترنت اشیا نیز در زبان فارسی شناخته شده است، به طور کلی به متصل شدن چیزها، شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون ما به شبکه اینترنت، اشاره دارد. رزبری پای یک رایانه تک برد در سایز یک کارت اعتباری است که با وجود قیمت ناچیز، قابلیت های فوق العاده ای دارد.

یادگیری را شروع کنید ...

۶
آموزش کار با سیستم عامل لینوکس Ubuntu

آموزش کار با سیستم عامل لینوکس Ubuntu - پیش ثبت نام

مدرس: گروه مدرسین فرادرس

سیستم عامل Ubuntu بر پایه توزیع دبیان بنا شده است اما با سیستم عامل لینوکس دبیان تفاوت های بسیاری دارد. این سیستم عامل که به صورت رایگان ارائه می شود، توسط تیم از برنامه نویسان از سراسر دنیا در حال توسعه است که با منطق ابزار رایگان در دسترس افراد، ایجاد شده است. نخستین نسخه این سیستم عامل، در سال ۲۰۰۴ ارائه شده است و تا کنون توانسته کاربران بسیاری را به خود جذب کند. این سیستم عامل به دلیل داشتن رابط کاربری گرافیکی و همین طور ابزارهای قدرتمند مورد استفاده بیشتر کاربران است.

یادگیری را شروع کنید ...

به همراه دهها آموزش دیگر مرتبط با لینوکس (Linux)

برای مشاهده آموزش های مرتبط دیگر، در میان بیش از ۸ هزار ساعت آموزش منتشر شده در فرادرس، جستجو کنید ...


فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران