مجموعه آموزش‌های علوم کامپیوتر

تا کنون بر روی فرادرس، صدها عنوان آموزش در زمینه‌های مختلف علوم کامپیوتر (Computer Science)، شامل برنامه‌نویسی، مباحث مهندسی نرم‌افزار، سیستم‌های هوشمند، هوش محاسباتی، شبکه‌های عصبی مصنوعی، الگوریتم‌های ژنتیک، محاسبات تکاملی، انواع الگوریتم‌های فرا ابتکاری، سیستم‌ها و منطق فازی، بهینه‌سازی هوشمند و کلاسیک، و ده‌ها موضوع دیگر، ارائه شده‌اند. به واسطه ارائه این آموزش‌ها بر روی فرادرس، زبان فارسی به پرمحتواترین زبان دنیا، از نظر آموزش‌های هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر، تبدیل به پرمحتواترین زبان دنیا شده است. تا کنون، ده‌ها هزار نفر از دانشجویان و اعضای جامعه دانشگاهی و صنعتی ایران، از این آموزش‌ها برای مطالعه و رفع نیازهای علمی خودشان، استفاده نموده اند و بخش قابل توجهی از سبد مطالعه این افراد، با آموزش‌های دیجیتال ارائه شده در فرادرس، تکمیل شده است. فهرست دسته‌بندی شده این آموزش‌ها، از طریق لینک‌های زیر، در دسترس است.

۱۹ دانشجو ثبت نام کننده
۴ هزار دقیقه یادگیری و مطالعه توسط دانشجویان
۲۷۱ دقیقه مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۲ عنوان آموزشی تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۱
آموزش برنامه نویسی ماشین حساب مهندسی با نرم افزار شبیه ساز CASIO

آموزش برنامه نویسی ماشین حساب مهندسی با نرم افزار شبیه ساز CASIO

مدرس: مهندس محمدرضا بابادایی سامانی

ماشین حساب های مهندسی با قابلیت برنامه نویسی، ابزاری در دسترس، برای اجرای روند محاسباتی پیچیده و طولانی هستند. هدف از این فرادرس، افزایش توانایی مهندسین در استفاده از ماشین حساب های مهندسی و همچنین آموزش نحوه انجام محاسبات طولانی و چرخه ای مهندسی با استفاده از قابلیت برنامه نویسی این ماشین حساب ها است. بدین منظور، ابتدا توضیحات کلی درباره انواع ماشین حساب های مهندسی متداول ارائه شده است و قابلیت آن ها تشریح می گردد و قسمت های مختلف ماشین حساب به صورت کلی مورد بررسی قرار می گیرد. در قسمت بعد، نحوه شروع به کار با قسمت برنامه نویسی توضیح داده می شود و سپس روند ایجاد یک برنامه و نحوه استفاده از دستورات محاسباتی و توابع مختلف موجود در ماشین حساب آموزش داده خواهد شد همچنین در پایان هر قسمت نیز مثال هایی کاربردی از برنامه نویسی در ماشین حساب مهندسی آورده شده است.

یادگیری را شروع کنید ...

۲
آموزش مقدماتی Windows PowerShell (ویندوز پاورشل) برای مدیریت دستوری پیشرفته ویندوز

آموزش مقدماتی Windows PowerShell (ویندوز پاورشل) برای مدیریت دستوری پیشرفته ویندوز

مدرس: مهندس جواد کامیابی

PowerShell این امکان را می دهد که کاربران بتوانند از امکانات سیستم عامل ویندوز در تمامی سطوح استفاده کنند. در این فرادرس، امکان ایجاد اسکریپت ها جهت اجرای دستورات ویندوز، اتوماتیک سازی اجرای این دستورات، مدیریت اکتیو دایرکتوری (Directory) و امکان برنامه نویسی و مدیریت منعطف ویندوز را بوسیله PowerShell آموزش می دهیم.

یادگیری را شروع کنید ...

موضوعات آموزشی مرتبط

به همراه دهها آموزش دیگر مرتبط با مجموعه آموزش‌های علوم کامپیوتر

برای مشاهده آموزش های مرتبط دیگر، در میان نزدیک به ۸ هزار ساعت آموزش منتشر شده در فرادرس، جستجو کنید ...


فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران