مجموعه آموزش نرم افزارهای انسیس (Ansys)

مجموعه آموزش نرم افزارهای انسیس (Ansys)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۴۷ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۱۵ عنوان آموزشی
1

آموزش کاربردی نرم افزار فلوئنت (Fluent‎) با مقدمه ای بر گمبیت (Gambit‎)

در این آموزش سعی شده است که اصلی ترین گام های اساسی مورد نیاز برای شروع کار با نرم افزار فلوئنت به خوبی پوشش داده شود. مباحثی همچون: نحوه انجام شبکه بندی و همچنین انجام تنظیمات اصلی مورد نیاز برای حل میدان های سیالاتی به عنوان رکن اصلی کار با نرم افزار فلوئنت محوریت این آموزش است. در ادامه با انجام برخی مثال های کاربردی نحوه استفاده از آموخته های قبلی در مورد ارکان یک حل میدان پوشش داده شده است.

مدرس: سهیل اسعدی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش طراحی توربوماشین ها با نرم افزار ANSYS Turbomachinery

نرم افزار ANSYS Turbomachinery یک نرم افزار تخصصی و آسان با محیط گرافیکی کاربر پسند است که در نرم افزار ANSYS WorkBench یکپارچه شده و طراحی انواع ماشین های دوار شامل: توربین، کمپرسور، پمپ، فن و دمنده های جریان محور و گریز از مرکز را ممکن می سازد. هدف این فرادرس آشنایی مخاطبین با اصول و مبانی حاکم بر توربوماشین ها، چرخه طراحی آن ها، ابزارهای کاربردی نرم افزار ANSYS Turbomachinery برای طراحی ماشین های دوار، ساخت هندسه سه بعدی پره ها برای انواع توربوماشین ها، گسسته سازی پره ها(مش زدن) و تحلیل دینامیک سیالات محاسباتی به همراه مثال های متعدد است.

مدرس: دکتر کیارش رهبر مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش مقدماتی نرم افزار ANSYS ICEM برای ترسیم هندسه و تولید شبکه های محاسباتی

در این آموزش ابتدا نحوه ترسیم هندسه و فراخوانی آن از دیگر نرم افزارها آموزش داده می شود و سپس نحوه تشکیل شبکه به صورت سازمان یافته در هندسه های مختلف بررسی می شود. با توجه به توانایی این نرم افزار در تشکیل شبکه سازمان یافته می توان آن را بهترین نرم افزار در این زمینه معرفی کرد. همچنین استفاده از شبکه سازمان یافته سبب کاهش زمان حل شبیه سازی عددی می شود و از این رو، یادگیری این نرم افزار مورد توجه بسیاری از مهندسان است. در این نرم افزار، شبکه سازمان یافته با ایجاد بلاک تشکیل می شود.

مدرس: حسن نجفی خبوشان مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش مسائل تعامل سیال و سازه (FSI) با نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent)

نرم افزار انسیس جزء پرکاربردترین نرم افزارها در رشته های فنی مهندسی است. این نرم افزار بر پایه حل عددی به روش اجزاء محدود، قادر است تمامی مدل سازی ها و تحلیل ها در حیطه مکانیک محیط های پیوسته و ناپیوسته را با دقت بالایی انجام دهد. دامنه کاری این نرم افزار در اکثر رشته های فنی و مهندسی می باشد. یادگیری و توانایی کارکردن با این نرم افزار امتیاز بزرگی برای دانشجویان و مهندسین رشته های مختلف می باشد.

مدرس: حسن بزی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش نرم افزار ANSYS Workbench (انسیس ورک بنچ) برای شبکه بندی مسائل سیالاتی

شبکه بندی مسائل سیالاتی مهمترین مرحله از حل یک مساله سیالاتی می باشد. امروزه در بسیاری از مقالات علمی و کارهای تحقیقاتی مربوط به مسائل سیالاتی از نرم افزار انسیس ورکبنچ (ANSYS Workbench) استفاده می شود. بنابراین نحوه شبکه بندی یک مساله از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار می باشد. همچنین این نرم افزار یکی از نرم افزارهای قدرتمند و نسبتا جدید در زمینه شبیه سازی المان محدود می باشد و به دلیل توانمندی این نرم افزار در شبیه سازی مدل های پیچیده و محیط های کوپله، از آن در بسیاری از صنایع حتی صنایع نظامی استفاده می گردد.

مدرس: اکبر برزگر مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش دینامیک مش و 6DoF در انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent)

انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) نرم افزاری بسیار شناخته شده در زمینه تحلیل جریان، انتقال حرارت، شبیه سازی محیط های سیالاتی و چند فازی است که در زمینه CFD فعالیت می کند. شبیه سازی حالت گذرا در شرایطی که جسم جامد یا مرز در حال حرکت داشته باشیم نیازمند فعال کردن مش دینامیکی است. این فرادرس در قالب آموزش دینامیک مش و ۶ درجه آزادی و همچنین جریان دو فازی، آموزش داده می شود.

مدرس: حسن بزی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش پروژه‌ محور ANSYS Fluent - شبیه‌ سازی مواد تغییر فازدهنده (PCM)

مواد تغییر فازدهنده موادی هستند که قابلیت ذخیره انرژی را دارند و از انرژی نهان استفاده می کنند. این مواد می توانند با تغییر فاز، انرژی گرمایی را ذخیره کرده و یا از دست بدهند. PCM های آلی را می توان به گروه پارافین ها (ذخیره آلکان ها) و غیرپارافین ها مانند: استرها، اسیدهای چرب، الکل ها و گیلکولیک اسیدها تقسیم بندی نمود. این مواد در سیستم های مدیریت حرارتی کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند و از دیرباز برای ذخیره سازی انرژی از آن ها استفاده می کردند. به دلیل استفاده زیاد از مواد تغییر فازدهنده در تحقیقات جدید، از این ماده برای ذخیره سازی انرژی، درنتیجه کاهش مصرف انرژی و همچنین استفاده در مدیریت حرارتی جهت نگه داشتن یک سامانه در محدوده دمایی مطلوب، استفاده می شود. لذا بررسی و تحلیل این ماده به صورت عددی امری بسیار مهم و ارزشمند جهت بهبود عملکرد سامانه است.

مدرس: حسن بزی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش شبیه سازی واکنش های سطحی با نرم افزار ANSYS FLUENT

امروزه با گسترش علوم در زمینه مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی، همپوشانی هر چه بیشتر در زمینه های تخصصی تبدیل انرژی در این دو حوزه بیشتر نمایان شده است. به طوری که با بررسی منتشرکنندگان مقالات در ژورنال های معتبر علمی، بسیاری از نتایج مهندسان مکانیک در ژورنال های تخصصی شیمی چاپ شده اند. شایان ذکر است که نه تنها این روند به صورت معکوس نیز جلب توجه می نماید، بلکه امروزه همکاری مشترک متخصصات در هر دو زمینه برای انتشار یک محصول پژوهشی را شاهد هستیم. از این روی نرم افزارهای تخصصی همچون ANSYS FLUENT زمینه این همکاری را فراهم نموده اند.

مدرس: دکتر محمد مهدی نمازی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش شبیه سازی برخورد در نرم افزار انسیس (ANSYS) با ماژول Explicit Dynamics

بسیاری از مسائل مهندسی مانند: ضربه، انفجار و برخورد در مدت زمان بسیار اندکی اتفاق می افتند. این مسائل برای تحلیل بسیار پیچیده هستند. انسیس (ANSYS) با معرفی ماژول Explicit Dynamics این امر را برای شبیه سازی فراهم کرد. شبیه سازی عددی راه بسیار مناسبی برای تحلیل پدیده هایی است که به علت سختی و پیچیدگی در تحلیل آن ها نمی توانیم دید مناسبی از نحوه وقوع آن ها داشته باشیم، لذا مستلزم یادگیری نرم افزارهای شبیه سازی هستیم.

مدرس: حسن بزی مدت زمان آموزش: ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش پروژه محور انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) - مدل سازی باتری

مهم ترین و کارآمدترین ابزار برای ذخیره انرژی الکتریکی، باتری است که به دلیل استفاده بسیار گسترده از آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه با توسعه خودروهای برقی و هیبریدی (Hybrid) و همچنین گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها استفاده از باتری هایی با حجم ذخیره انرژی بالا، مورد نیاز است. در این فرادرس، به مدل سازی باتری در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) می پردازیم. این آموزش شامل آماده سازی هندسه در Design Modeler و مش زدن در ANSYS Meshing بوده و دو باتری با هندسه های تخت و استوانه ای مدل می شود.

مدرس: حسن بزی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش آشنایی با ماژول Static Structural در نرم افزار Ansys برای آنالیز مکانیک جامدات

امروزه مدل‌سازی ریاضی و فیزیکی مسائل پیچیده مهندسی تبدیل به دغدغه اصلی مهندسان در عرصه‌های مختلف شده است، چرا که به وسیله مدل‌سازی کامپیوتر می‌توان با کمترین هزینه، نتایجی دقیق و شبیه به واقعیت را به دست آورد و مهندسان دیگر احتیاجی به آزمون و خطا در دنیای واقعی ندارند چون آن‌ها به وسیله مدل‌سازی می‌توانند همان آزمایش‌های واقعی را به درون دنیای کامپیوتر برده و در مدت زمان کمی به نتایج دلخواه خود که شاید در دنیای واقعی هفته‌ها زمان نیاز بود، دست پیدا کنند.

مدرس: عباس محمدی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش مقدماتی انسیس ماکسول برای شبیه سازی دستگاه های الکتریکی و مغناطیسی

نرم‌افزار انسیس ماکسول (ANSYS Maxwell) را می‌توان یکی از جامع‌ترین نرم‌افزارهای برق دانست که در نوع خود نیز بی‌نظیر است، از این رو بر آن شدیم تا آموزشی با زبانی شیوا و روان فراهم کنیم تا دانشجویان قادر به انجام پروژه‌های شخصی خود باشند. هدف از این فرادرس، آموزش تمامی نکات و ابزارهای لازم جهت طراحی و شبیه‌سازی هر آن چه که نیاز داریم، از طریق انجام پروژه‌های گوناگون است.

مدرس: سید امید شاهی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش پروژه محور ANSYS Workbench - حل مسائل مکانیک جامدات

استفاده از نرم‌افزار ANSYS‎ جهت تحلیل و بررسی مسائل دروس دانشگاهی، یک روش مناسب برای فهم بهتر و عمیق‌تر مفاهیم درسی محسوب می‌شود و به نوعی پیش‌زمینه‌ای برای ورود به صنعت به شمار می‌رود. در این آموزش قصد بر آن است که با تحلیل مسائلی از دروس استاتیک، مقاومت مصالح و طراحی اجزای ماشین، استفاده اصولی و پایه‌ای از این نرم‌افزار آموزش داده شود و گامی در جهت فهم عمیق مطالب پایه‌ای مهندسی مکانیک پیموده شود. هدف این آموزش یادگیری نرم‌افزار ANSYS‎ با حل مثال است که قسمت‌های مختلف آن، با حل مثال توضیح داده می‌شود. در پایان این آموزش قادر خواهید بود بسیاری از مسائل پایه‌ای مهندسی مکانیک را با نرم‌افزار ANSYS‎ تحلیل کرده و نتایج آن را با حل دستی مقایسه کنید و در نهایت آماده استفاده از آن در صنعت خواهید شد.

مدرس: سپهر گودرزی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش تحلیل مسائل استاتیکی و حرارتی با نرم افزار Ansys Mechanical APDL

در این فرادرس تلاش می‌شود تا به مبانی تحلیل استاتیکی و حرارتی به روش المان محدود در نرم‌افزار انسیس و در محیط Mechanical APDL پرداخته شود. با این آموزش دانشجو می‌تواند تمامی المان‌های سازه‌ای مورد نظر را طراحی کرده و به تحلیل آن‌ها بپردازد. همچنین پس از ارائه مثال‌های ساده مانند: تحلیل استاتیکی تیر، خرپا و ورق، پروژه‌ای پیشرفته‌تر جهت فراگیری بهتر دانشجویان در انتهای آموزش انجام می‌شود. تحلیل استاتیکی و حرارتی به روش المان محدود به دو صورت تحلیلی و عددی انجام می‌گیرد. حل تحلیلی که روشی سنتی برای حل مسائل استاتیکی و حرارتی به شمار می‌رود، قادر به انجام مسائل پیشرفته با تعداد المان بالا نیست و لذا حل عددی با نرم‌افزار انسیس جایگزین آن شده است.

مدرس: محمدجواد میرزاخانی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش پروژه محور ANSYS Workbench - تحلیل دینامیکی قطعه فلزی در فرایند آهنگری

هدف از این آموزش، تحلیل دینامیکی یک قطعه فلزی در فرایند آهنگری با استفاده از نرم‌افزار قدرتمند ANSYS Workbench است. بدین منظور، ابتدا روش مدل‌سازی قطعه در محیط نرم‌افزار آموزش داده می‌شود و پس از آن، به آموزش چگونگی فرایند شبیه‌سازی، شامل: مراحل گسسته‌سازی (مش‌زنی)، تعریف شرایط تکیه‌گاهی و شرایط مرزی و همچنین تعریف و اعمال مواد مورد نظر پرداخته می‌شود. در نهایت پس از انجام تحلیل، به بررسی نتایج حاصل ‌شده از تحلیل پرداخته می‌شود.

مدرس: محسن خلدی مدت زمان آموزش: ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید