×
مجموعه آموزش‌ آباکوس (ABAQUS)

مجموعه آموزش‌ آباکوس (ABAQUS)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۹۷۳ دقیقه
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۷ عنوان آموزشی
1

آموزش نرم افزار آنالیز اجزای محدود ABAQUS – مقدماتی

ABAQUS یک ابزار مدل سازی عمومی و گسترده است، استفاده از آن تنها محدود به تحلیل های مکانیک جامدات و سازه نمی شود. با استفاده از این نرم افزار می توان مسائل مختلفی نظیر انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحلیل حرارتی اجزای الکتریکی، آکوستیک، مکانیک خاک و پیزو الکتریک را مورد مطالعه قرار داد. با توجه به کاربری گسترده این نرم افزار استفاده و یادگیری آن، برای تمامی مهندسان و فعالان حوزه مکانیک و عمران ضروری است.

مدرس: سید فرزاد مدرسی زاده مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش شبیه سازی تست خمش سه نقطه ای با آباکوس (ABAQUS)

یکی از مهم ترین تست های مکانیکی رایج برای به دست آوردن برخی از پارامترهای مکانیکی مواد، تست خمش سه نقطه ای است. در این فرادرس، ضمن شبیه سازی تست خمش سه نقطه ای با استفاده از استپ Dynamic Explicit، کلیه نکات مربوط به انجام آنالیزهای تماسی پیچیده، حل مسائل به صورت شبه استاتیکی و همچنین استفاده از تکنیک های مختلف تعریف تماس توضیح داده شده است. تست خمش سه نقطه ای با استفاده از تکنیک های General Contact و Surface to Surface Contact مدل شده است و نتایج به دست آمده با هم مقایسه شده اند.

 
مدرس: امیرحسین اقا سیدمیرزا بزرگ مدت زمان آموزش: ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش پروژه محور آباکوس (ABAQUS) - مدل سازی اجزای اصلی جرثقیل

جرثقیل ها با توجه به نیاز، انواع مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به نمونه دروازه ای اشاره کرد که بیشتر در فضاهای باز برای بارگیری از کشتی ها و همچنین در بنادر برای تخلیه بار استفاده می شوند. پس شناسایی و طراحی مناسب این ماشین ها جهت ساخت، از اهمیت زیادی برخوردار است تا بتوان با صرفه جویی در وقت و هزینه بهترین عملکرد ارائه شود. در این فرادرس مدل سازی اجزای اصلی جرثقیل دروازه ای به تفکیک با سه نوع المان مختلف آموزش داده می شود و در ادامه کار، مونتاژ این قطعات و پارتیشن بندی برای اعمال شرایط مرزی و نیروها بر روی جرثقیل به طور مفصل توضیح داده می شود.

مدرس: مهشاد فانی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش پروژه محور آباکوس (ABAQUS) - تحلیل دینامیکی ترمز دیسک و لنت

این آموزش ویدئویی، با این هدف تهیه گردیده است که دانشجویان و همچنین فارغ التحصیلان شاخه های مهندسی مکانیک بتوانند با تحلیل دینامیکی در آباکوس (ABAQUS) آشنا شوند. در واقع این آموزش، انجام یک پروژه دانشگاهی است که دارای دو بخش است؛ بخش اول محاسبات برای آغاز تحلیل اجزای محدود و بخش دوم به تنظیمات و اجرای تحلیل توسط آباکوس مربوط می شود.

مدرس: سید پیمان احمدی شیخ شبانی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش شبیه سازی فرایند شکل دهی کلینچ با نرم افزار آباکوس

نرم افزار آباکوس به دلیل دارا بودن حل گر Abaqus/Explicit می تواند طیف وسیعی از مسائل را با دقت مناسب شبیه سازی کند. فرایندهای شکل دهی فلزات، از فرایند کلینچ محسوب می شود که جایگزینی برای نقطه جوش است. در این فرایند به دلیل رخداد تغییر شکل های بزرگ، تمهیدات خاصی در فرایند مدل سازی باید در نظر گرفته شود. نرم افزار آباکوس ابزارهای مناسبی برای این تمهیدات در نظر می گیرد. در این فرادرس، در قالب آموزش مدل سازی فرایند کلینچ، نحوه انجام تحلیل های دارای تماس و تغییر شکل های بزرگ در نرم افزار آباکوس آموزش داده می شود.

مدرس: امیرحسین اقا سیدمیرزا بزرگ مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش شبیه سازی رشد ترک در مخلوط های آسفالتی با آباکوس (ABAQUS)

در این آموزش، با استفاده از نرم افزار آباکوس (ABAQUS) رشد ترک در مخلوط های آسفالتی به کمک مدل ناحیه چسبناک (CZM) در مودهای یک خالص و دو خالص به صورت دقیق شبیه سازی و مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا، قبل از طراحی و تحلیل با مفاهیم آسفالت بر اساس استاندارد ملی ایران و همچنین نمونه (SCB)، انواع روش های حل، انواع مودهای بارگذاری و مدل ناحیه چسبناک (CZM) آشنا می شویم، سپس مرحله به مرحله و به صورت کامل و دقیق مود یک را شبیه سازی می کنیم و در انتهای حل، مسأله را به صورت انیمیشن و نمودار می بینیم.

مدرس: هژیر رحمانی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش تحلیل تغییر شکل تیوب فلزی مربعی در آباکوس (ABAQUS)

در این فرادرس، فرایند هیدروفرمینگ با استفاده از حلگر Abaqus / Standard نرم افزار آباکوس شبیه سازی می شود. این حلگر یکی از دو حلگر آباکوس برای حل مسائل سازه است. با استفاده از این حلگر می توان طیف وسیعی از فرایندهای شبه استاتیکی نظیر همین فرایند را با دقت مناسب و در زمان محدود شبیه سازی کرد.

مدرس: امیرحسین اقا سیدمیرزا بزرگ مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
موضوعات آموزشی مرتبط