فرادرس
x عدم نمایش تمدید شد جشنواره تخفیف بسوی مهر ۴۰% تخفیف کد تخفیف: SRV99 کلیک کنید
فرصت باقیمانده

آموزش الگوریتم PSO — شامل مباحث تئوری و عملی

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش الگوریتم PSO — شامل مباحث تئوری و عملی

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

دکتر سید مصطفی کلامی هریس
دکتر سید مصطفی کلامی هریس

عضو هیأت علمی فرادرس

دکترای تخصصی مهندسی برق - کنترل


دکتر سید مصطفی کلامی هریس یکی از بنیانگذاران و مدیران کنونی فرادرس و از اعضای هیات علمی آن است. ایشان دارای مدرک دکترای تخصصی در رشته مهندسی برق - کنترل، از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی (قطب علمی کنترل صنعتی) هستند و زمینه های پژوهشی و کاری تخصصی ایشان، در حوزه های مختلف مهندسی کنترل و سیستم های هوشمند بوده است. (+)الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات یا Particle Swarm Optimization (به اختصار PSO) یکی از مهم ترین الگوریتم های بهینه سازی هوشمند است که در حوزه هوش ازدحامی (Swarm Intelligence) جای می گیرد. در الگوریتم PSO اعضای جمعیت جواب ها به صورت مستقیم با هم ارتباط دارند و از طریق تبادل اطلاعات با یکدیگر و یادآوری خاطرات خوب گذشته به حل مساله می پردازند. هدف این فرادرس آشنایی دانشجویان عزیز، با مباحث مختلف الگوریتم PSO شامل مباحث تئوری و عملی است.

👤 مدرس: دکتر سید مصطفی کلامی هریس
🕓 مدت زمان: ۹ ساعت و ۵۳ دقیقه
🎓 تعداد دانشجو: ۴,۰۹۵ نفر این آموزش را تهیه کرده اند. — ۵۵ نفر در یک ماه اخیر

هزینه عادی آموزش: ۳۲,۰۰۰ تومان
در جشنواره بسوی مهر: ۱۹,۲۰۰ تومان (کسب اطلاعات بیشتر +)
آنچه شما در این فرادرس خواهید دید:
آموزش ویدئویی مورد تایید فرادرس
فایل برنامه ها و پروژه های اجرا شده در حین آموزش
فایل PDF یادداشت های مدرس در حین آموزش

تضمین کیفیت و گارانتی بازگشت هزینه
توجه: کیفیت این آموزش توسط فرادرس تضمین شده است. در صورت عدم رضایت از آموزش، به انتخاب شما:
 • بازگشت و شارژ کل مبلغ پرداختی در حساب کاربری
 • و یا ۷۰ درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده می شود.
  (توضیحات بیشتر +)
دانلود آنی
فعال‌سازی آنی لینک دانلود، بلافاصله پس از ثبت سفارش


  توضیحات

  الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات یا Particle Swarm Optimization (به اختصار PSO) یکی از مهم ترین الگوریتم های بهینه سازی هوشمند است که در حوزه هوش ازدحامی (Swarm Intelligence) جای می گیرد. این الگوریتم توسط جیمز کندی و راسل سی ابرهارت در سال ۱۹۹۵ معرفی گردید و با الهام از رفتار اجتماعی حیواناتی چون ماهی ها و پرندگان که در گروه هایی کوچک و بزرگ کنار هم زندگی می کنند، طراحی شده است. در الگوریتم PSO اعضای جمعیت جواب ها به صورت مستقیم با هم ارتباط دارند و از طریق تبادل اطلاعات با یکدیگر و یادآوری خاطرات خوب گذشته به حل مساله می پردازند. الگوریتم PSO برای انواع مسائل پیوسته و گسسته مناسب است و پاسخ های بسیار مناسبی برای مسائل بهینه سازی مختلف داده است.

  مجموعه فرادرس های الگوریتم PSO، مشتمل بر هفت فرادرس است که در مجموع تقریبا شامل ۱۰ ساعت برنامه آموزشی تخصصی هستند. عناوین بخش های مختلف این بسته آموزشی در ادامه آمده است:

   

  درس یکم: بهینه سازی ازدحام ذرات PSO

  در درس یکم پس از مروری کامل بر تئوری PSO، نحوه برنامه نویسی و پیاده سازی این الگوریتم در محیط متلب به طور کامل آموزش داده می شود. این فیلم آموزشی قطعا یک منبع آموزشی بی نظیر برای آموزش مباحث تئوری و عملی مرتبط با الگوریتم PSO است. حتی افرادی که هیچ گونه آشنایی با الگوریتم PSO و مفاهیم مرتبط با آن ندارند، می توانند با استفاده از این فیلم آموزشی ارزشمند، اطلاعات کامل و دقیقی را به دست بیاورند.

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در درس یکم در ادامه آمده است:
  • مروری بر تئوری الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات یا PSO
  • پیاده سازی برنامه ساده الگوریتم PSO
  • بهبود عملکرد برنامه با اعمال تغییرات بر روی برنامه
  • تنظیم ضرایب و پارامترهای PSO
  • اپراتورهای محدودسازی سرعت و موقعیت
  • پیاده سازی اثر آینه ای برای بردار سرعت

   

  درس دوم: حل مساله دیسپاچینگ اقتصادی توسط الگوریتم PSO

  یکی از مسائل مهمی که در مهندسی قدرت و مدیریت سیستم های تولید و توزیع نیروی برق مطرح می شود، مساله دیسپاچینگ اقتصادی یا Economic Dispatching است. در درس دوم که به صورت یک مساله بهینه سازی مقید و پیوسته مطرح می شود، سعی می شود که سهم توان تولیدی چند واحد تولید برق به نحوی تعیین شود که عملکرد کلی سیستم از نظر اقتصادی بهینه شود. برای هر کدام از منابع تولید انرژی، یک تابع هزینه بر حسب توان تولیدی تعریف شده است که غالبا به صورت درجه دو است. در این فیلم آموزشی با استفاده از الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات یا Particle Swarm Optimizatoion (به اختصار PSO) به حل این مساله پرداخته شده است.

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در درس دوم در ادامه آمده است:
  • بیان ریاضی مساله دیسپاچینگ اقتصادی یا Economic Dispatching
  • مروری بر روش های حل مسائل بهینه سازی مقید به خصوص قید تساوی
  • پیاده سازی حل مساله دیسپاچینگ با استفاده از PSO
  • تحلیل و بررسی نتایج به دست آمده از بهینه سازی
  • ارائه پیشنهادهایی برای تعمیم و توسعه مدل مربوط به مساله دیسپاچینگ

   

  درس سوم: حل مسائل گسسته با استفاده از الگوریتم PSO

  در درس سوم روش هایی در خصوص چگونگی استفاده از الگوریتم PSO برای حل مسائل بهینه سازی گسسته (عدد صحیح) ارائه شده اند. این روش ها منحصر به الگوریتم PSO نیستند و می توان آن ها را با هر الگوریتم پیوسته دیگری از جمله: تکامل تفاضلی (DE) و الگوریتم رقابت استعماری (ICA) مورد استفاده قرار داد.

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در درس سوم در ادامه آمده است:
  • حل مسائل گسسته با استفاده از الگوریتم PSO

   

  درس چهارم: حل مساله فروشنده دوره گرد یا TSP با استفاده از الگوریتم PSO

  در درس چهارم شیوه اضافه کرد عمل جهش (Mutation) به الگوریتم PSO توضیح داده شده است. به این الگوریتم اصطلاحا Enhanced PSO یا به اختصار EPSO گفته می شود. سپس سه نوع عملگر جهش برای مساله TSP بیان شده است که عبارتند از: اپراتور تعویض یا Swap، اپراتور معکوس سازی یا Reversion و اپراتور جایگذاری یا Insertion. ترکیبی احتمالی از این اپراتورها به عنوان یک عملگر جهش تعریف شده است و در ساختار الگوریتم EPSO مورد استفاده قرار گرفته است.

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در درس چهارم در ادامه آمده است:
  • بیان ریاضی و مرور نظری مساله فروشنده دوره گرد یا TSP
  • چگونگی ایجاد جایگشت با استفاده از اعداد حقیقی
  • حل مساله فروشنده دوره گرد با استفاده از PSO
  • نمایش راه حل مساله به صورت گرافیکی همگام با حل مساله
  • نحوه اضافه کردن عملگر جهش (Mutation) به الگوریتم PSO
  • بررسی انواع جهش برای مساله فروشنده دوره گرد و سایر مسائل جایگشتی

   

  درس پنجم: برازش منحنی و مدل سازی با استفاده از الگوریتم PSO

  به جرات می توان گفت که یکی از مسائل مهم در تمامی رشته های علمی و مهندسی، مساله مدل سازی و برازش منحنی است و در بسیار از رشته ها این مساله مهم ترین مساله ای است که در آن حوزه تعریف می شود. تبدیل داده های برگرفته از مشاهدات به مدلی ریاضی که بتواند سیستم مورد مطالعه را توصیف نماید، گاهی اوقات بزرگترین هدفی است که یک محقق دارد. روش های مختلفی برای برخورد با این مساله وجود دارند که پیش از این درباره این روش ها در فرادرس مطالبی منتشر شده است.

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در درس پنجم در ادامه آمده است:
  • بیان مساله برازش منحنی و مدل سازی به صورت یک مساله بهینه سازی
  • تعریف تابع هزینه مربوط به برازش منحنی و اتصال آن به PSO
  • ارائه راه حل کلی برای پیدا کردن پارامترهای هر نوع معادله تخمین گر
  • تخمین داده ها به صورت چندجمله ای با درجات مختلف
  • استفاده از عمل جهش در الگوریتم PSO پیوسته
  • معرفی جهش گوسی (نرمال) برای مسائل بهینه سازی پیوسته
  • نمایش نتیجه برازش منحنی همگام با مراحل اجرای الگوریتم PSO

   

  درس ششم: حل مساله کوله پشتی با استفاده از PSO

  یکی از مسائل معروف در ریاضیات کاربردی و تحقیق در عملیات، مساله کوله پشتی یا Knapsack Problem است، که به نام Backpack Problem نیز شناخته می شود. این مساله دارای نسخه های مختلفی است و حالات پیچیده تر آن در حل مسائل روزمره و صنعتی کاربردهای فراوانی دارد. گذشته از اهمیت عملی این مساله، نسخه های استانداردی نیز برای این مساله تعریف شده اند که برای ارزیابی عملکرد الگوریتم های بهینه سازی، مورد استفاده قرار می گیرد. در این فیلم آموزشی با استفاده از الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات یا Particle Swarm Optimizatoion (به اختصار PSO) به حل مساله کوله پشتی پرداخته شده است.

  در درس ششم نسخه های مختلف مساله کوله پشتی (گسسته و پیوسته) بیان شده اند و هر دو مورد با استفاده از الگوریتم PSO حل شده اند. در خصوص چگونگی استفاده از PSO برای حل مسائل گسسته (عدد صحیح) در این فیلم نکات جالب و ارزنده ای بیان شده اند که به همراه سایر الگوریتم های پیوسته نظیر: تکامل تفاضلی (DE) و الگوریتم رقابت استعماری (ICA) نیز قابل استفاده هستند. همچنین مطالب متنوعی در خصوص چگونگی برخورد با قیدها، در مسائل بهینه سازی مقید بیان شده است.

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در درس ششم در ادامه آمده است:
  • بیان ریاضی مساله کوله پشتی
  • بررسی انواع مختلف مساله کوله پشتی در فضای گسسته و پیوسته
  • حل مساله کوله پشتی پیوسته با استفاده از PSO
  • چگونگی استفاده از PSO برای حل مسائل بهینه سازی گسسته و روش های کدینگ اعداد صحیح
  • حل مساله کوله پشتی گسسته با استفاده از PSO
  • مقایسه نتایج به دست آمده در حالات گسسته و پیوسته
  • نحوه برخورد با مسائل بهینه سازی مقید و انواع توابع جریمه
  • مکانیزم ها و راهکارهای عملی برای حل عمومی مسائل تحقیق در عملیات

   

  درس هفتم: طراحی مسیر یا Path Planning با استفاده از PSO

  فرض کنید که قرار است درجه حرارت یک محل را تنظیم کنیم، به نحوی که یک معیار (مثلا میزان مصرف انرژی) بهینه شود. اگر فقط تنظیم درجه حرارت در یک زمان به خصوص مد نظر باشد، مساله چندان سخت نیست. اما اگر هدف از حل مساله تنظیم درجه حرارت در تمام ساعات شبانه روز (بهتر است بگوییم در هر لحظه از شبانه روز) باشد، چطور؟

  این مساله دارای بعد بی نهایت است. زیرا ما باید درجه حرارت را برای هر لحظه از شبانه روز تعیین کنیم و می دانیم که تعداد این لحظات، بی نهایت است. البته فرض می کنیم که در این اطراف، کسی که به فیزیک کوانتومی معتقد است، حضور ندارد. (این جمله آخر چندان جدی نبود.)

  مساله طراحی مسیر حرکت یک ربات از یک مبدا مشخص تا یک مقصد مشخص نیز دارای بی نهایت متغیر مجهول است. زیرا در تمام بازه زمانی حرکت، قطعا این ربات در جایی از فضا حضور دارد و دارای مختصات است و هدف ما از حل مساله پیدا کردن مختصاتی برای ربات در تمام لحظات است که اولا ما را از مبدا مورد نظر تا مقصد مشخصی برساند و ثانیا یک معیار (مثلا طول مسیر و یا انرژی مصرفی بریا حرکت) را بهینه کند. بسیاری از مسائلی که در حوزه مهندسی کنترل، رباتیک و مکاترونیک مطرح می شوند، دارای ابعاد بی نهایت هستند و باید به نحوی آن ها را تبدیل به مسائلی با بعد محدود کرد.

  یکی از رویکردها برای حل چنین مسائلی، پارامتریزه کردن منحنی توصیف کننده مسیر و پیدا کردن مقادیر بهینه پارامترهای آن است. در این فیلم آموزشی، مساله طراحی مسیر با استفاده از این تکنیک و توسط الگوریتم PSO حل شده است. این روش می تواند برای سایر مسائل نیز مورد استفاده قرار بگیرد که نمونه ای از آن ها در فیلم مورد اشاره قرار گرفته اند.

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در درس هفتم در ادامه آمده است:
  • بیان چند نمونه از مسائلی که مجهول مورد سوال در آن ها توابع هستند و بی نهایت متغیر دارند
   • تخمین تابع
   • طراحی مسیر انواع ربات
   • کنترل بهینه حلقه باز سیستم های دینامیکی
  • شیوه های تبدیل مسائل دارای بعد بی نهایت به مسائل با بعد محدود
  • بیان مساله طراحی مسیر یا Path Planning
  • ارائه راه حل برای مساله طراحی مسیر به صورت اسپلاین (spline)
  • شیوه تعریف اسپلاین در محیط متلب
  • حل مساله طراحی مسیر حرکت ربات با استفاده از الگوریتم PSO در محیط متلب
  • اضافه کردن مانع به مدل مساله طراحی مسیر
  • نمایش گرافیکی نتایج حاصل از طراحی مسیر
  • طرح پیشنهادهایی برای توسعه مساله طراحی مسیر

  نرم افزارهای مرتبط با آموزش

  MATLAB R2011a

  پیش نمایش

  پیش نمایش ۱ : فرادرس بهینه سازی ازدحام ذرات PSO — شامل مباحث تئوری و عملی (بخش A) - ۳۲ دقیقه


  توجه: ممکن است که به خاطر سرعت پایین اینترنت شما، نمایش آنلاین با کیفیت پایین تر از کیفیت HD ویدئوی اصلی نمایش داده شوند. در این صورت آموزش را دانلود کرده و سپس مشاهده نمایید.

  دانلود مستقیم پیش نمایش - حجم دانلود ۸۶ مگابایت (کلیک کنید +)

  پیش نمایش ۲ : فرادرس بهینه سازی ازدحام ذرات PSO — شامل مباحث تئوری و عملی (بخش B) - ۳۶ دقیقه


  توجه: ممکن است که به خاطر سرعت پایین اینترنت شما، نمایش آنلاین با کیفیت پایین تر از کیفیت HD ویدئوی اصلی نمایش داده شوند. در این صورت آموزش را دانلود کرده و سپس مشاهده نمایید.

  دانلود مستقیم پیش نمایش - حجم دانلود ۱۱۸ مگابایت (کلیک کنید +)

  پیش نمایش ۳ : فرادرس حل مساله دیسپاچینگ اقتصادی توسط الگوریتم PSO - ۱۸ دقیقه


  توجه: ممکن است که به خاطر سرعت پایین اینترنت شما، نمایش آنلاین با کیفیت پایین تر از کیفیت HD ویدئوی اصلی نمایش داده شوند. در این صورت آموزش را دانلود کرده و سپس مشاهده نمایید.

  دانلود مستقیم پیش نمایش - حجم دانلود ۵۷ مگابایت (کلیک کنید +)

  پیش نمایش ۴ : فرادرس حل مسائل گسسته با استفاده از الگوریتم PSO - ۲۲ دقیقه


  مشاهده آنلاین و یا دانلود رایگان این پیش نمایش، نیازمند عضویت و ورود به سایت (+) است.

  پیش نمایش ۵ : فرادرس حل مساله فروشنده دوره گرد یا TSP با استفاده از الگوریتم PSO - ۳۰ دقیقه


  مشاهده آنلاین و یا دانلود رایگان این پیش نمایش، نیازمند عضویت و ورود به سایت (+) است.

  پیش نمایش ۶ : فرادرس برازش منحنی و مدل‌ سازی با استفاده از الگوریتم PSO - ۱۵ دقیقه


  مشاهده آنلاین و یا دانلود رایگان این پیش نمایش، نیازمند عضویت و ورود به سایت (+) است.

  پیش نمایش ۷ : فرادرس حل مساله کوله پشتی با استفاده از PSO - ۴۱ دقیقه


  مشاهده آنلاین و یا دانلود رایگان این پیش نمایش، نیازمند عضویت و ورود به سایت (+) است.

  پیش نمایش ۸ : فرادرس طراحی مسیر یا Path Planning با استفاده از PSO - ۲۱ دقیقه


  مشاهده آنلاین و یا دانلود رایگان این پیش نمایش، نیازمند عضویت و ورود به سایت (+) است.


  آموزش‌های پیشنهادی و مرتبط
  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش الگوریتم PSO — شامل مباحث تئوری و عملی
  ناشر فرادرس
  شناسه اثر ۸-۱۲۴۵۲-۰۴۳۰۲۵ (ثبت شده در مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد)
  کد آموزش MVRPS9011
  مدت زمان ۹ ساعت و ۵۳ دقیقه
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  حجم دانلود ۱۳۷۲ مگابایت     (کیفیت ویدئو HD‌ با فشرده سازی انحصاری فرادرس)


  ​راهنمای تهیه آموزش ها

  آیا می دانید که تهیه یک آموزش از فرادرس و شروع یادگیری چقدر ساده است؟

  راهنمایی بیشتر ( +)

  در مورد این آموزش یا نحوه تهیه آن سوالی دارید؟ 
  • با شماره تلفن واحد مخاطبین ۵۷۹۱۶۰۰۰ (پیش شماره ۰۲۱) تماس بگیرید. - تمام ساعات اداری
  • با ما مکاتبه ایمیلی داشته باشید (این لینک). - میانگین زمان پاسخ دهی: ۳۰ دقیقه

  با شروع یادگیری، یک کلیک فاصله دارید. همین حالا شروع کنید.

  آموزش الگوریتم PSO — شامل مباحث تئوری و عملی

  هزینه عادی آموزش: ۳۲,۰۰۰ تومان
  در جشنواره بسوی مهر: ۱۹,۲۰۰ تومان (کسب اطلاعات بیشتر +)
  دیدگاه ها

  ( امتیاز ۴٫۸ از ۵ )
  4.8 از 5


  تا کنون ۴۰۹۵ نفراز این آموزش استفاده کرده اند و ۳۰ نظر ثبت شده است.
  1. 0 از 5

   :

   سلام
   عالی. این بسته طلایی واقعا حرف نداشت. برایتان آرزوی موفقیت بیشتر را دارم

  2. 3 از 5

   :

   با سلام.
   کیفیت فیلم ها بسیار عالی بودند و واقعا همانندی ندارند

  3. 4 از 5

   :

   برای پایان نامه ای در ارتباط با بهینه سازی با pso این آموزش رو تهیه کردم در کل آموزش بسیاری خوبی بود که نیازهای منو برطرف کرد.

  4. 5 از 5

   :

   این فیلم آموزشی خیلی عالی بود، لطفا بسته کاملی از زبان سی پیشرفته ارائه نمایید.

  5. 5 از 5

   :

   سلام. من برای پیاده سازی مقالم واقعا مونده بودم چیکار کنم خیلی خوشحالم واقعا که با این سایت و آموزش های شما آشنا شدم. آموزش بسیار خوبی بود و کیفیت فیلم ها ستودنی بود. متشکرم.

  6. 5 از 5

   :

   سلام.
   بخش کد نویسی رو برای مقاله ام خیلی لازم داشتم و به نظر من در حقیقت بهترین بخش این آموزش همون بخش کد نویسی هست.

  7. 5 از 5

   :

   برای مباحث درسی ام این آموزش را تهیه کردم. واقعا نوع تدریس استاد بسیار عالی بود و جای قدردانی دارد.

  8. 5 از 5

   :

   این بسته کامل ترین بسته ای در رابطه با الگوریتم PSO است که تمام موضوع رو به صورت کاملا ساده و روشن بیان می کند. با توجه به اینکه چند مثال در این زمینه مورد بررسی و پیاده سازی قرار می گیرد که به یادگیری این موضوع کمک فراوانی می کند. از ویژگی های این بسته علاوه بر کیفت خیلی خوب صدا و تصویر، تسلط استاد، شیوه بیان و انتقال بسیار خوب استاد را می توان نام برد، که در هنگام دیدن بسته آموزشی این حس به آدم دست می دهد که انگار سر کلاس درس نشسته و برای افرادی که نیازمند یادگیری در رابطه با این موضوع و دچار شک و تردید هستند پشنهاد خرید رو می دهم.

   با تشکر از فرادرس

  9. 5 از 5

   :

   سلام و خسته نباشید
   آیا الگوریتم PSO چند هدفه توی این مجموعه و جود داره؟ یا فقط PSO گفته شده؟
   با سپاس

  10. 5 از 5

   :

   سلام و خسته نباشید.

   در حقیقت تا کنون چنین آموزشی ندیده بودم بسیار عالی بود بخاطر همین به اکثر دوستانم سایت شما را پیشنهاد میدهم
   مخصوصا مدرس بسیار مسلط بود و تدریس ایشان خیلی گیرا بود

  11. 4 از 5

   :

   این آموزش در زمینه برنامه نویسی تخصصی اش و مدل سازی کمک بسیاری برایم داشت متشکرم.

  12. 4 از 5

   :

   از سرعت ارسال آموزش ها متشکرم. لطفا در آموزش ها جزئیات بیشتری را تدریس کنید

  13. 5 از 5

   :

   خیلی عالی از پایه توضیح داده شده است. کد نویسی در متلب نیز عالی است. لطفا نرم افزار های تخصصی رشته مکانیک را تدریس کنید.

  14. 4 از 5

   :

   سلام، من این آموزش را برای پیاده سازی مقاله تهیه کردم. آموزش خوبی بود

  15. 5 از 5

   :

   سلام. من با این الگوریتم آشنایی نداشتم ولی برای پایان نامه ام نیاز داشتم. خوشبختانه این آموزش شروع بسیار خوبی برایم بود.

  16. 4 از 5

   :

   من از آقای دکتر کلامی بسیار راضی هستم و علاوه بر این آموزش ایشان، آموزش داده کاوی و الگوریتم ژنتیک را نیز تهیه کرده ام.

  17. 4 از 5

   :

   ضمن تشکر از آموزشهای خوبتون.من میخواهم TSP را با PSO گسسته پیاده سازی کنم .لطفا راهنماییم کنید
   با تشکر

  18. 5 از 5

   :

   این آموزش و دیگر آموزش ها در پیشرفت پروژه ارشدم بسیار نقش داشتند. برایتان آرزوی موفقیت دارم.

  19. 4 از 5

   :

   بسیار با کیفیت و با محتوی کاربردی است.

  20. 5 از 5

   :

   با عرض سلام و خسته نباشید
   با تشکر از بسته خوب و بسیار مفید شما
   این بسته بسیار کامل و مفید بود .
   روش تدریس استاد کلامی بسیار عالی و قابل فهم می باشد و تسلط بسیاری در ارائه مطالب دارند.
   در صورت امکان از ایشان تقاضا دارم توضیح بیشتری در مورد شروع و ادامه کار در این بحث و مباحث دیگر در زمینه هوش مصنوعی را دارم تا دید بهتری از کارهایی که در آینده می توانم در این خصوص انجام دهم بدست آورم.
   باز هم سپاسگزارم از زحمات گروه و استاد گرامی جناب آقای دکتر کلامی.
   موفق و سربلند باشید

  21. 5 از 5

   :

   این آموزش هم، همچون دیگر آموزش های شما بسیار خوب و با کیفیت است.
   کلاً از مزایای آموزش های فرادرس، بخصوص فرادرس های مرتبط با هوش مصنوعی، ساختار مشخص و مدون آن هاست بطوریکه ابتدا تئوری و مفاهیم پایه مرتبط با موضوع مطرح شده، سپس با پیاده سازی گام به گام الگوریتم مورد نظر در زبان متلب، مطالب به صورت منطقی و آرام آرام به مخاطب آموزش داده می شود. در نهایت هم که با حل چندین مسئله، کاربرد الگوریتم در حل مسائل مختلف توضیح داده شده است. آموزش PSO به من که خیلی کمک کرد، فقط اگر مباحث پیشرفته تر، مرتبط با PSO همانند self-adaptive parameters هم بیان می شد، خیلی خوب بود. باتشکر

  22. 4 از 5

   :

   با سلام خدمت دوستان خوبم در فرادرس
   بسیار مجموعه خوب و مفیدی بود، جدا از مباحث تئوری که خیلی خوب درس داده شد، بخش برنامه نویسی برایم بسیار جذاب بود، مثال های حل شده خوب بود و به درک بهترم از الگوریتم کمک کرد، تنها بحثی که به نظرم جا دارد بهتر روی آن کار شود، افزودن مباحث مربوط به استفاده از روش هایی برای انتخاب تطبیقی پارامترهای الگوریتم است، چون همانطور که استاد می دانند از بزرگترین نقاط ضعف این الگوریتم همین است و جا دارد با انتخاب تطبیقی یا Adaptive آنها این ضعف پوشش داده شود
   با سپاس فراوان
   مهدی

  23. 0 از 5

   :

   با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر ویژه بابت سایت پربارتون
   لازم به ذکر است بنده با کمک آموزش های الگوریتم pso شما توانستم پروژه ی مربوط به درس دینامیک را به تنهایی انجام دهم. از این بابت از شما بسیار سپاسگذارم. درخواستی که دارم، در صورت امکان در زمینه شبیه سازی سیستم های قدرت پیشرفته نیز درسهایی طراحی و ارائه گردد. پخش بار در سیستم های قدرت مطرح گردد. با تشکر دوباره از تمامی زحمات شما. واقعا تحول بزرگی در زمینه انتقال دانش در سطح کشور ایجاد کردید. مطمئنم این حرکت شما می تواند جهانی شود. بسیار سپاسگذارم و خوشحالم از اینکه با سایت شما آشنا شدم.

  24. 5 از 5

   :

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من این بسته رو تهیه کردم واقعا برام خیلی مفید بود در همه قسمت هایی که در کد نویسی و مباحث تئوری داشتم با این بسته حل شد. قطعا میشه گفت یک مجموعه کامل و بی نظیر می باشد کهسرفصل ها را پوشش می دهد و بیان زیبای دکتر هریس در ارائه مباحث خیلی عالی و روان می باشد. من از این بسته آموزشی کاملا راضی هستم و به بقیه دانشجو ها و اساتید پیشنهاد می کنم که از این مجموعه کامل حتما استفاده کنند. همچنین ارزش این بسته خیلی بالاتر از هزینه فروش مجموعه می باشد که یکی از ویژگی های فرادرس هم این می باشد که واقعا این همه مباحث مفید علمی با هزینه پایین ارائه می شود که جا داره از همه همکاران فرادرس در این مورد تشکر کنم.

  25. 0 از 5

   :

   مطالبتون واقعا عالی و مفید هستن. مرسی از این همه اطلاعات خوب.

  26. 5 از 5

   :

   با سلام و خسته نباشید، من به تازگی این مجموعه رو دریافت کردم. بیان آقای دکتر کلامی هریس خیلی روشن و مفید هستش. من قبلا توی کلاس های آموزشی که توی شهر خودمون برگزار شده بود شرکت کرده بودم اما اصلا برام مفید نبود. وقتی این ویدیو رو دیدم کل مبحث الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات رو به طور کامل متوجه شدم. فقط ای کاش مطالبی که آقای دکتر مینوشتن هم به مجموعه اضافه می شد. بازم ممنون از همه ی زحماتی که در جهت رشد علمی می کشین.

  27. 0 از 5

   :

   با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر ویژه بابت سایت پربارتون.

   بنده مجموعه آموزشی الگوریتم ازدحام ذرات رو در حدود ۲ سال پیش در مجموعه گنجینه فرادرس تهیه کردم و تقریباً جزء بهترین مجموعه های آموزشی فرادرس بشمار می آید. کاش حل مسائل باینری با الگوریتم ازدحام ذرات را نیز مدرس همین مجموعه تدریس می کردند. همچنین بهتر بود یه مباحث پیشرفته تر و بروزی در مورد بهبود های انجام گرفته بر روی الگوریتم PSO، نظیر آشوب و یا ازدحام ذرات خود تنظیم، هرچند اشاره ای کوچک می شد تا به هنوان تکلیف به مخاطبین فهیم فرادرس ارجاع داده شود.
   با تشکر
   امیر صابریان – دانشجوی دکتری مکانیک

  28. 0 از 5

   :

   سلام و خسته نباشید خدمت مجموعه فرادرس.

   تشکر می کنم از استاد این آموزش دکتر مصطفی کلامی هریس که با تسلط کافی و جامع به موضوع بسیار فهم و درک این الگوریتم رو راحتتر کردن و با پوشش کامل به تمام موضوعات و بحث های مربوطه، مشکلات و طرح سوالات جزیی و حاشیه ای رو به حداقل خودش رسوندن. درک مطالب و مفاهیم ارائه شده بواسطه جذابیت بیان مفاهیم، بسیار خوب بود و تنها نقدی که به شخصه می تونم بگیرم اینه که اگر مبحث دیسپاچینگ یه کم نکات بیشتر و جامع تری گفته می شد و تمرین بیشتری که در این خصوص حل می شد که خیلی مورد نیاز مهندسان برق قدرت می باشد بسیار عالی می شد بازم خسته نباشید میگم و ممنون از آموزش هاتون که خیلی باعث ارتقای سطح علمیه افراد و دانشجوا هستش و راهی که دارین ادامه میدین که بسیار موجب دلگرمی افرادی مثل بنده هست.

   موفق باشید.

  29. 4 از 5

   :

   با سلام و خسته نباشید خدمت شما.

   از لحاظ کیفیت آموزش خوب بود ولی در حین آموزش از لغات انگلیسی (به عنوان مثال iteration) که می شد فارسی کلمه رو به کاربرد برای دانشجویانی مثل من که زبان ضعیف هستن بهتر بود.

  30. 0 از 5

   :

   بسیار عالی بود.

   من برای پایان نامه نیاز به این آموزش داشتم که بار اول مباحث عملی (فصل دوم) رو دیدم و بعد فصل اول که مباحث تئوری بود و واقعا بهتر متوجه شدم.

  31. 5 از 5

   :

   با سلام.

   به نظر من یک مدرس خوب یک قهرمان ملیه. با تشکر از دکتر کلامی.

   فیلم اموزشی شما در مورد PSO فوق العادس.

  32. 5 از 5

   :

   عالی بود.

  33. 0 از 5

   :

   با سلام و خسته نباشید.

   از لحاظ کیفیت آموزش عالی بود.

  34. 0 از 5

   :

   با سلام.
   روند آموزش الگوریتم PSO بسیار خوب بوده و من از آموزشی که تهیه کردم کاملا راضی بودم. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در مسیر پژوهشی خود به منابع علمی معتبر نیاز دارند و این موضوع که آموزش مربوطه بر مبنای یک مقاله علمی معتبر تهیه شده باشد مهم تلقی می شود.امیدوارم که این رویه در تمامی آموزش های فرادرس ادامه داشته باشد.

  35. 5 از 5

   :

   با سلام
   خیلی خوب بود که ابتدا با خود الگوریتم با مقاله رفرنس و مباحث تئوریک توضیح داده‌شده . بعد به کد نویسی خود الگوریتم پرداخته البته در حین کد نویسی نکته در رابطه با برنامه‌نویسی متلب وجود داشته باشد به‌طور کاملاً مجزا ابتدا توضیح می‌دهید استاد کلامی هریس بعد به‌صورت داخل پرانتز بعد از ادامه کد نویسی الگوریتم را ادامه می‌دهد .این‌ها واقعاً از نقاط قوت آموزش‌های استاد کلامی هریس می‌باشد و البته به ارائه مثال‌ها مختلف و توضیح تئوریک مثال هم خیلی خوب پرداخته شد است به نظر بنده خیلی عالیه .

  36. 0 از 5

   :

   سلام ای کاش ی مثال unit comitment هم حل میشد

  37. 0 از 5

   :

   با سلام و احترام . ممنونم این بسته آموزشی یک سمفونی زیبا بود .

  38. 5 از 5

   :

   آموزش شما کاربردی بوده و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد…

  39. 4 از 5

   :

   نحوه بیان مدرس خیلی خوب بود.

  40. 5 از 5

   :

   من چندتا آموزش مرتبط به هم خریداری کردم و همه با هم عالی بودند.


  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:​همین امروز شروع به آموختن کنید​

آموزش الگوریتم PSO — شامل مباحث تئوری و عملی

هزینه عادی آموزش: ۳۲,۰۰۰ تومان
در جشنواره بسوی مهر: ۱۹,۲۰۰ تومان (کسب اطلاعات بیشتر +)


برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران