آموزش پروژه محور Trapcode Form در افترافکت – موشن گرافیک و انیمیشن پس زمینه – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش پروژه محور Trapcode Form در افترافکت - موشن گرافیک و انیمیشن پس زمینه

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

مهندس محمد نسیمی فر
مهندس محمد نسیمی فر

مدرس فرادرس

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق-مدیریت سیستم های قدرت


مهندس محمد نسیمی فر دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق - مدیریت سیستم های قدرت در دانشگاه شهید بهشتی هستند. وی تقریبا 6 سال است که به عنوان فریلنسر (freelancer) پروژه های زیادی در حوزه گرافیک و انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی (به خصوص محصولات کمپانی های Adobe و Autodesk) انجام داده و همچنین با آموزشگاه های مختلفی در امر تدریس همکاری دارند. (+)در آموزش پلاگین های کاربردی افترافکت، با مجموعه Trapcode Suite آشنا شدیم. یکی از پلاگین های این بسته، Form نام دارد. در پلاگین Form برخلاف سایر پلاگین های مشابه، ذرات نه به وجود می آیند و نه از بین می روند. بلکه به شکل (Form) مورد نظر شما در صحنه قرار می گیرند و انیمیشنی که شما برای آن ها تنظیم کرده اید، اجرا خواهند کرد. این ویژگی آن را از Trapcode Particular و بسیاری از پلاگین های دیگر مجزا می کند. براساس همین ویژگی می توان انیمیشن های جذابی برای پس زمینه موشن گرافیک ها و جلوه های ویژه ایجاد کرد. در این آموزش پروژه محور با Trapcode Form آشنا خواهید شد.

👤 مدرس: مهندس محمد نسیمی فر
روش دریافت: لینک دانلود و/یا ارسال فیزیکی

وضعیت انتشار در مرحله انتشار (برای ۹۰ درصد آموزش‌های این مرحله)
زمان تقریبی انتشار ۱ تا ۴ هفته

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در آخرین مراحل انتشار است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  در آموزش پلاگین های کاربردی افترافکت، با مجموعه Trapcode Suite آشنا شدیم. یکی از پلاگین های این بسته، Form نام دارد. این پلاگین کار ایجاد ذرات را برای ما آسان می کند. اگرچه ابزاری جهت کار با ذرات در نرم افزار افترافکت به صورت Built in موجود است، اما قابلیت های این پلاگین ده ها برابر چیزی است که امکانات داخلی افترافکت در اختیارمان قرار می دهد. همین امر باعث شده که امروزه Trapcode Form یکی از پیشتازان در عرصه انیمیشن ذرات و به طور کلی موشن گرافیک و جلوه های ویژه باشد.

  در پلاگین Form برخلاف سایر پلاگین های مشابه، ذرات نه به وجود می آیند و نه از بین می روند. بلکه به شکل (Form) مورد نظر شما در صحنه قرار می گیرند و انیمیشنی که شما برای آن ها تنظیم کرده اید، اجرا خواهند کرد. این ویژگی آن را از Trapcode Particular و بسیاری از پلاگین های دیگر مجزا می کند. براساس همین ویژگی می توان انیمیشن های جذابی برای پس زمینه موشن گرافیک ها و جلوه های ویژه ایجاد کرد. یک نمونه از این انیمیشن ها، HUD است که در اکثر بازی های کامپیوتری و یا فیلم های اکشن و مدرن این انیمیشن را مشاهده کرده اید.

  پیچیدگی های ایجاد یک انیمیشن HUD در نگاه اول ممکن است ذهن هر طراح و هنرمندی را به شدت درگیر کند و خیلی از افراد ممکن است هیچ دیدی نسبت به ساخت این نوع انیمیشن ها نداشته باشند. اما در سری آموزش های پروژه محور Trapcode Form خواهیم دید که به راحتی می توانیم چنین انیمیشن های پیچیده ای را تولید کنیم. همچنین تغییر مشخصه های ذرات به صورت هماهنگ با موزیک، امکان وارد کردن لایه های دو بعدی و سه بعدی خارج از نرم افزار، از جمله ویژگی های دیگر این پلاگین قدرتمند است که در سری آموزش های پروژه محور Form به تمام این موضوعات در قالب انجام پروژه های جذاب و کاربردی، خواهیم پرداخت.

  در این آموزش از سری آموزش های پروژه محور Form، به مبحث انیمیشن های پس زمینه و ایجاد المان های موشن گرافیک خواهیم پرداخت. قطعا بار ها این اتفاق رخ داده که انیمیشن های زیبایی برای لوگو یا نوشته خلق کردید اما در پایان کار حس کردید یک کاستی در کار شما وجود دارد. بیایید واقعیت را قبول کنیم که اگر جذاب ترین انیمیشن را برای یک لوگو یا نوشته خلق کنید، اما حرکات دوربین در پس زمینه و المان های موشن گرافیک حاشیه ای در کار شما وجود نداشته باشد، تمام زحمتی که برای آن انیمیشن کشیده اید هدر خواهد رفت و کار شما گیرایی لازم را نخواهد داشت.

  چه بسا یک انیمیشن ساده در پس زمینه ای مناسب به همراه المان های درست، می تواند تاثیر بسیار مثبت تری در مخاطب ایجاد کند. طبق این توضیحات، اگر شما یک انیماتور هستید که در حوزه موشن گرافیک فعالیت می کنید و یا حتی یک طراح جلوه های ویژه هستید که در حوزه فیلم سازی کار می کنید، امروز این فرصت را دارید تا با این آموزش فرادرس همراه شوید و با تکنیک هایی آشنا شوید که مهارت شما در این حوزه را به سطحی جدید ارتقا خواهد داد. همچنین این آموزش به طور کامل پروژه محور است.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: ایجاد پس زمینه ذرات با استفاده از Layer Maps
  • درس دوم: ایجاد پس زمینه نواری با استفاده از نمودارها
  • درس سوم: ساخت المان های موشن گرافیک در پس زمینه
  • درس چهارم: خلق صحنه آسمان و ستاره ها
  • درس پنجم: طراحی پس زمینه برای لوگو و یا نوشته
  • درس ششم: طراحی رابط کاربری (UI) متحرک و مدرن
  • درس هفتم: تبدیل Footage عکس و فیلم به ذرات سه بعدی
  • درس هشتم: ایجاد کره زمین به همراه المان های فضایی و موشن گرافیک
  • درس نهم: ایجاد پس زمینه جذاب با استفاده از OBJ
  • درس دهم: خلق صحنه کهکشان و ستاره ها
  • درس یازدهم: ساخت صحنه DNA
  • درس دوازدهم: ایجاد پس زمینه موشن گرافیک
  • درس سیزدهم: ساخت پس زمینه زیبای ذرات

   

  مفید برای رشته های
  • گرافیک
  • مهندسی نرم افزار


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش پروژه محور Trapcode Form در افترافکت – موشن گرافیک و انیمیشن پس زمینه – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVAE9801
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  تعداد DVD یک عدد (در صورت دریافت غیر آنلاین)  سایر آموزش های مهندس محمد نسیمی فر
  دیدگاه ها

  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در آخرین مراحل انتشار است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران