فرادرس
 

در مورد «آرمان فرادرس» – لطفاً بخوانید:

آرمان فرادرس گسترده کردن هر چه بیشتر دایره آموزش دانشگاهی در ایران و ارائه بهترین درس ها و آموزش ها به دانشجویان علاقه مند می باشد. پس از تدریس مدرس، آماده سازی ویدئوها از فرادرس نزدیک به ۱۵ ساعت کار برای هر یک ساعت ویدئو می طلبد. زیرا کیفیت در فرادرس خط قرمز ارائه آموزش ها است و به هیچ هزینه ای فرادرس تا کنون کیفیت را فدای تولید و ارائه فله ای آموزش ها نکرده است. هر ثانیه از ویدئوها بیش از ۴ بار ویرایش و بررسی می شوند تا یک کلمه کم و زیاد نشود.

ما تمایل داریم که روزی برسد که این آموزش ها بتوانند به صورت کاملاً رایگان در اختیار دانشجویان باشند. اما همه چیز تمایل و خواست ما نیست. هزینه های بالای تحمیلی به ما، باعث می شوند که ما از دانشجویان بخواهیم در قابل استفاده از این آموزش ها، مقداری کمک کنند تا شده یک ساعت دیگر هم به چند صد ساعت آموزش ارائه شده اضافه گردد. دانشجویان نیز تا کنون با ما همراه بوده اند و قطره قطره پرداختی از آنها، ساعت به ساعت آموزشهای فرادرس شده است. این دانشجویان زمانی که فرادرس فقط ۱۵ ساعت آموزش داشت، آن را یاری کردند تا امروز به چهار هزار ساعت آموزش منتشر شده خود برسد.

ما هر جا که توانستیم، بخشی از آموزش ها را رایگان کردیم. گواه این موضوع چند صد ساعت آموزشی است که به صورت رایگان در فرادرس (این لینک) منتشر شده است. هر زمان دیگر هم که بتوانیم، تعدادی دیگر از آموزش ها را رایگان خواهیم کرد. اما نکته مهم این است که برای ما دو هدف مهم است.

۱) آموزش های فرادرس تهیه شوند و ارائه شوند و روز به روز تعداد بیشتری درس در آن ارائه شود.

۲) این آموزشها به مرور رایگان شوند.

برای ما هر دو هدف بسیار مهم هستند. اما هدف اول را الویت خود گذاشته ایم. ما بودن غیررایگان یک آموزش را به نبودن رایگان آن ترجیح می دهیم. غیررایگان بودن بخشی از آموزش ها، برای ما یک انتخاب برای توسعه تجاری نیست. یک اجبار است برای اینکه بتوانیم ساعات بیشتری آموزش ارائه نماییم. بزرگترین کمکی که دانشجویان عزیز فرادرس تا کنون به ما داشته اند؛ همین درک آنها از ظرافت این موضوع بوده است و اینکه خالصانه ما را کمک و همراهی کرده اند.

 

دسترسی رایگان به آموزش های غیررایگان

گفتیم که بیش از یکصد ساعت آموزش فرادرس را (در این لینک) به صورت رایگان منتشر کرده ایم. شما می توانید آنها را دانلود نمایید.

اما ما به این نیز اکتفا نکرده ایم و با توجه به اینکه تیم فرادرس یک تیم بناشده بر ویژگی دانشجو بودن و درک عمیق محدودیت های مالی این قشر مهم کشور است؛ چندین روش را برای استفاده رایگان از آموزش های غیر رایگان فرادرس ایجاد کرده ایم. این روش ها به دو دسته عمده تقسیم می شوند.

۱) روش های حمایتی

۲) روشهای کمک در توسعه فرادرس

در ادامه توضیحاتی در خصوص شرایط مربوط به استفاده رایگان از آموزش ها آمده است:

روش های حمایتی

روش های کمک در توسعه فرادرس
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران